Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Agatorek 23:05, 03 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Kurczę, dobrze, ale dobrze trafiłam ! Świetne podsumowanie ❤️. Nie wiem, co mi się bardziej podoba, czy tulipany (te różowe ❤️) wiosną, czy lato, czy może cudowne przebarwienia na jesieni.

I ile masz miejsca na warzywka … pewnie mogłabyś założyć jakiś sklepik
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Szymka 18:10, 14 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
A co to za późnozimowa przerwa? Wysiewamy coś ?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
anpi 12:37, 15 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Kasiu, zorientowałam się, że zima mi się kończy a moje plany poza ogrodowe nie zrealizowane Zamierzałam do końca lutego skończyć "lifting" domu, "odgruzowanie piwnicy" i ogólne nadrobienie zaległości domowych. Ale uruchomił mi się przy tym efekt domina i zrobiło mi się więcej do zrobienia niż było!
Tymczasowo przerzuciłam się na ogladanie inspiracji wnętrzarskich, na sklepy z dekoracjami do domu i wyprzedaże staroci (efektem są kolejne mebelki i szpargałki do renowacji)
Ponieważ oczywiście odczuwam boleśnie brak kontaktu z zielenią, zaczęłam powiększać ilość kwiatów doniczkowych -domowych, co korzystne nie jest , bo nie wiem gdzie poustawiam wysiewy??? Ale tych w tym sezonie nie planuje dużo, tylko paprykę, pomidory, zatrwiany i kilka sprezentowanych mi nasionek( aminek, orlaja,...) Jeszcze nic nie siałam, myślę że bliżej końca lutego to nastąpi
Tak więc nie starcza mi czasu na forum, ale spróbuję może jeszcze dziś tu zajrzeć i chociaż odpisać dziewczynom i wrzucić na usprawiedliwienie jakąś fotkę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 21:29, 15 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Hej Anusia, zaglądam i czytam o twoich poczynaniach remontowych i innych....
Dobrze zimą trzeba się czym zająć.
Mnie też już brakuje ogrodowych prac i wiosny .
Ale u mokro nie szybko coś porobie. Chyba na że na przodzie.
Sałata już duża. Fajnie. Ta wczesno wiosenna najlepiej smakuje.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Szymka 22:34, 15 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
No nie samym ogrodem ogrodnik żyje. Ja też mialam przemalować co nieco ale czas ucieka, a ja nic w tym kierunku nie uczyniłam
Choć lubię doniczkowe, to z rozsądku ich nie kupuję. Szkoda, że takiego rozsądku nie mogę zachować w stosunku do ogrodowych
Jestem ciekawa Twoich stylowych zakupów
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Makao 17:46, 16 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
anpi napisał(a)
Kasiu, zorientowałam się, że zima mi się kończy a moje plany poza ogrodowe nie zrealizowane Zamierzałam do końca lutego skończyć "lifting" domu, "odgruzowanie piwnicy" i ogólne nadrobienie zaległości domowych. Ale uruchomił mi się przy tym efekt domina i zrobiło mi się więcej do zrobienia niż było!
Tymczasowo przerzuciłam się na ogladanie inspiracji wnętrzarskich, na sklepy z dekoracjami do domu i wyprzedaże staroci (efektem są kolejne mebelki i szpargałki do renowacji)
Ponieważ oczywiście odczuwam boleśnie brak kontaktu z zielenią, zaczęłam powiększać ilość kwiatów doniczkowych -domowych, co korzystne nie jest , bo nie wiem gdzie poustawiam wysiewy??? Ale tych w tym sezonie nie planuje dużo, tylko paprykę, pomidory, zatrwiany i kilka sprezentowanych mi nasionek( aminek, orlaja,...) Jeszcze nic nie siałam, myślę że bliżej końca lutego to nastąpi
Tak więc nie starcza mi czasu na forum, ale spróbuję może jeszcze dziś tu zajrzeć i chociaż odpisać dziewczynom i wrzucić na usprawiedliwienie jakąś fotkę

Jakbym o sobie czytała
Też rzuciłam się na kwiaty domowe bo w ogrodzie ostatnimi czasy susza zrobiła czystki. Liftingami domowymi zaspakajam brak prac ogrodowych. Jednak ja po dwu letniej przerwie wróciłam na forum a Ty uciekasz.
Pozdrawiam więc i zaznaczam wątek do obserwacji. Może choć czasami coś wrzucisz
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 18:31, 16 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Iwonka napisał(a)
Oznak wiosny coraz więcej Aniu, cieszą bardzo choć to nie pora jeszcze na nie.
Własna sałata o tej porze roku to rarytas, zazdraszczam
Po raz kolejny obejrzałam przegląd minionego sezonu, podziwiam warzywniak, nowy tunel, remont tarasu, nowe mebelki - bardzo w moim stylu Ogród pęcznieje, pięknieje. Aż trudno teraz uwierzyć, że wkrótce będzie znów tak kolorowo.

Jednak zima wróciła i oznaki wiosny skryły się pod śniegiem. Zapędy ogródkowe więc wyhamowały. W tym tygodniu jest trochę cieplej i znów ciągnie do ogrodu. Dopiero dziś przycięłam seslerie i sprzątnęłam rabatę trawiasto bylinową na części warzywnej. Tylko patrzeć jak trzeba się brać za dalszy ciąg remontu tarasu, placyk i ogarnianie ogrodu. A w ogrodzie już pokazały się już pierwsze kolory
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 19:53, 16 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Śliczne te pierwsze kolorki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
agapant 21:20, 16 lut 2023


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Ania ja muszę dokupić tych wczesnych krokusów. Moje wielkokwiatowe kwitną później. U mnie tylko przebiśniegi pokazały kwiatki.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Ewik 21:22, 16 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Świetne podsumowanie sezonu .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies