Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 12:15, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Dodam jeszcze, że cis tylko dlatego tam wciąż stoi, bo się poprostu do niego przyzwyczailiśmy i nas zasłania. A sąsiadka okazała się super babka i dawno zrozumiała że nie powinna się wtryniać do naszego ogrodu.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Efffa 12:33, 27 lut 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Nie jesteś sama , też podglądam tu,
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Anda 12:48, 27 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Teresko, tez zagladam do Ciebie, ale mam wrazenie, ze szukasz jedynie potwierdzenia wlasnych pomyslow

Cisa mozesz odmlodzic, jesli chcesz i przyciac go porzadnie. Cis odbija ze starego drewna. Albo go wywal i zaplanuj rabate od nowa, np. tylko z rodkami. Teraz masz dobra okazje, bo chcesz zrobic w ogrodzie rewolucje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 13:38, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Ale mi się cieplutko na sercu zrobiło Super że jesteście

Może i po trochu szukam potwierdzenia, a bardziej miałam nadzieję że ktoś patrząc neutralnym okiem rzuci mi złotą radę- wiesz, taką petarde

Ja niestety sentymentalnie do wszystkich roślinek podchodzę i najlepiej bym wszystkie zostawiła.
Może wy mi swoje wizje przedstawcie, jakbyście taki ogrod przerobiły?
Będę bardzo wdzięczna Bo narazie to tylko bujam w obłokach, a wiosna już za chwilkę i bedzie tragedia jak się na zakupy do szkołki wybiorę.. aj
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Toszka 14:38, 27 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rejzi napisał(a)
(...)

Rodki są duże i okazałe, dlatego szkoda je wyrzucać.

Jednak coraz bardziej mam ochotę poprostu pozbyć się tego brzydkiego cisa, i zaplanować całą rabatę z rodkami od nowa. Albo poprostu wszystko tam wywalić i na nowo nasadzić


Widać żeś początkujący ogrodnik i zupełnie nie zdajesz sobie sprawy z wartości roslin jakie masz. Cis to szlachetna roślina i cenna choćby dlatego, że jest plastyczna i wybacza nawet drastyczne cięcie. Gdyby przyszło ci kupować takiego cisa, to szybko byś pojęła jak cenna to roślina Warto go z planem uformować i pobudzić do zazielenienia na gałęziach.
Zrób portfolio cisowi. Z każdej strony. Widzę, że JoannyDe wątku nie przeszperałaś...inaczej byś pisała

Rodki łatwo przesadzić, bo mają zwarty i płytki system korzeniowy. W praktyce wychodzi im to tylko na dobre. Dziwnie je podkasaliście, ale im by było najlepiej po sąsiedzku z sosną. Wystarczy je tylko uformować (potrwa to 2-3 sezony) ale warto by je było uformować w kuliste/kopulaste niższe krzaczki. Wizualnie też zyskacie, w tak małym ogrodzie ważny jest dobór form.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rejzi 15:09, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 15:10, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Toszka napisał(a)


Widać żeś początkujący ogrodnik i zupełnie nie zdajesz sobie sprawy z wartości roslin jakie masz. Cis to szlachetna roślina i cenna choćby dlatego, że jest plastyczna i wybacza nawet drastyczne cięcie. Gdyby przyszło ci kupować takiego cisa, to szybko byś pojęła jak cenna to roślina Warto go z planem uformować i pobudzić do zazielenienia na gałęziach.
Zrób portfolio cisowi. Z każdej strony. Widzę, że JoannyDe wątku nie przeszperałaś...inaczej byś pisała

Rodki łatwo przesadzić, bo mają zwarty i płytki system korzeniowy. W praktyce wychodzi im to tylko na dobre. Dziwnie je podkasaliście, ale im by było najlepiej po sąsiedzku z sosną. Wystarczy je tylko uformować (potrwa to 2-3 sezony) ale warto by je było uformować w kuliste/kopulaste niższe krzaczki. Wizualnie też zyskacie, w tak małym ogrodzie ważny jest dobór form.


Dziekuje za komplement, ja bym siebie nawet ogrodnikiem nie nazwała

Rodki już były tak wyciete, na to niestety wpływu nie miałam. Jeden, ten obok cisa, jest wysoki i wyciety na dole, drugi ktory rosnie jeszcze na tarasie - ma niższa forme krzaka.

Załóżmy, że rodki obok sosny przesadze to w takim razie co obok cisa dać? Watek o cisie przeleciałam, ale dalej koncepcji mi brak Jedyne pomysły to zrobic z niego jedna wielka kule albo chmurki..
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 15:26, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Tak wyglada ten mniejszy rodek
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Magleska 16:57, 27 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
widzisz ...ja też tu zaglądam ,ale jak nic mądrego nie mam do powiedzenia ,to po prostu się nie odzywam .....nie umiem doradzać niestety ......

za to dojrzałam piękną słodką mordkę maliniaka
pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rejzi 17:07, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Magleska napisał(a)
widzisz ...ja też tu zaglądam ,ale jak nic mądrego nie mam do powiedzenia ,to po prostu się nie odzywam .....nie umiem doradzać niestety ......

za to dojrzałam piękną słodką mordkę maliniaka
pozdrawiam


Ciesze sie bardzi ze zagladasz Ja jestem pelna podziwu co Ty u siebie zrobilas
Mordka moja tez swoje 3 grosze w ogrod wklada. Maz najlepiej by wszystko pod psa rozplanowal Tu piesek lubi lezec, tam lubi jesc.. najlepiej nic nie zmieniac bo dla psinki miejsca braknie hi hi
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies