Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Anda 09:56, 01 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Mysle, że jak ładnie uformujesz tego cisa, podobnie jak u Danusi, to na pewno nie będzie szpecił. Cisy są bardzo żywotne i ładnie puszczają nowe odrosty. Poza tym uważam, że ten Twój cis wcale nie jest brzydki...


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 10:28, 01 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cisy fantastycznie się dają formować.
Miałam na działce ze dwa wielkie, rzadkie drapaki. Skróciłam im chyba więcej niż 1/3 korony i teraz patrzę, jak pięknie odbijają od pnia


Rejzi napisał(a)


Ładny budynek i 6 sąsiadów gapiacych się prosto w nasz taras dlatego właśnie sosna się obroniła Zniosę nawet to że będzie szpecić i śmiecić


A co Wy planujecie robić na tym tarasie, że spodziewacie się, że cała szóstka będzie siedziała z nosami w oknach? Myślicie, że nie mają ciekawszych zajęć?

Żartuję oczywiście. Potrzebę prywatności rozumiem.
Ale przyznam się, że nasza kuchnia jest doskonale widoczna z ulicy i taras - póki żywopłot nie urośnie - również.
I w zasadzie zupełnie nam to nie przeszkadza.
Za to strasznie przeszkadza to, że całe podwórko i salon jest doskonale widoczny z podjazdu moich rodziców. I vice versa

Ale to już tylko moje luźne uwagi, bez związku z Twoim ogrodem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Rejzi 10:43, 01 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633

A co Wy planujecie robić na tym tarasie, że spodziewacie się, że cała szóstka będzie siedziała z nosami w oknach? Myślicie, że nie mają ciekawszych zajęć?

Żartuję oczywiście. Potrzebę prywatności rozumiem.
Ale przyznam się, że nasza kuchnia jest doskonale widoczna z ulicy i taras - póki żywopłot nie urośnie - również.
I w zasadzie zupełnie nam to nie przeszkadza.
Za to strasznie przeszkadza to, że całe podwórko i salon jest doskonale widoczny z podjazdu moich rodziców. I vice versa

Ale to już tylko moje luźne uwagi, bez związku z Twoim ogrodem


Ha ha ha No chocby np. w majtkach polezec W Polsce mieszkalam w domu praktycznie bez sasiadow i taki uraz mi pozostal, a ze teraz az tylu gapiow bedzie... Marzy mi sie wypic kawe na tarasie bez rozgladania sie dookola i stresu ze komus Hallo nie powiedzialam...
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Magleska 10:48, 01 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18274
ten cis z realizacji Danusi jest boski ....jak uda Ci się taki stworzyć ze swojego ,to będzie piękną ozdobą
a co do dużego budynku .....nie mam pojęcia co by tam miało rosnąć ,żeby zasłonić ....
hm....a może te sosny jeszcze ze 2 szt i pod nimi rabatę z rodkami i azaliami ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rejzi 10:50, 01 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Mysle, że jak ładnie uformujesz tego cisa, podobnie jak u Danusi, to na pewno nie będzie szpecił. Cisy są bardzo żywotne i ładnie puszczają nowe odrosty. Poza tym uważam, że ten Twój cis wcale nie jest brzydki...




Oj dziekuje Tak bez emocji do niego podchodzilam, nawet wyrzucic juz planowalam, a to taki skarb sie okazal Zobaczymy czy mam talent do formowania.
A co by posadzic obok niego? Rodek przesadze i zostanie dziura do wypelnienia.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 10:58, 01 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Magleska napisał(a)
ten cis z realizacji Danusi jest boski ....jak uda Ci się taki stworzyć ze swojego ,to będzie piękną ozdobą
a co do dużego budynku .....nie mam pojęcia co by tam miało rosnąć ,żeby zasłonić ....
hm....a może te sosny jeszcze ze 2 szt i pod nimi rabatę z rodkami i azaliami ?


Jak to zdjecie zobaczylam to az mnie piorun porazil- TO JEST TO!! petarda.

Podoba mi sie bardzo Twoj pomysl z sosnami i rodkami. Jednak skoro jedna sosna juz jest za duza do mojeg malego ogrodka, to obawiam sie ze 3 sztuki to juz chyba go rozerwa
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Magleska 12:44, 01 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18274
to może przesadz ją ,żeby na środku była
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rejzi 13:04, 01 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Tak sobie podliczam rosliny ktore juz mam i mi wyszlo:

duze drzewiaste
- choina kanadyjska
- 4 tuje
- 3 drzewka owocowe-kolumnowe (jablon, grusza i czeresnia)
- 2 rododendrony
- cis
- sosna
- grujecznik
- glogownik Frasera

mniejsze wszystkie posadzone w zeszlym roku, takze narazie nie sa ekspansywne
- 2 roze
- piwonie
- 2 trawy pampasowe
- 2 miskanty zebrinusy
- jalowce (w gazonach rozne odmiany)
- irysy 5-6 sztuk niewielkich kep
- 3 powojniki
- bluszcz
- lilie sw. Jozefa (kilka cebulek)
- 4 lawendy (narazie male krzewy)

Czy uwazacie ze to za duzo?
Piwonie byly wsadzone jesienia zeszlego roku obok cisa. Zastanawiam sie czy to odpowiednie miejsce dla nich? Przyznam ze mam do nich straszny sentyment, bo nalezaly do mojej ukochanej babci, ktora zmarla juz kilka lat temu.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:11, 01 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Magleska napisał(a)
to może przesadz ją ,żeby na środku była


Na srodku powiadasz.. hmmm
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
daszum 15:04, 01 mar 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Teresa, dziękuję za dobre słowo. Byłam już u Ciebie, ale w planowaniu nie pomogę więc przemknęłam cichcem.
Zastanawiam się, czy kupując domek wiedzieliście, że Wam taka wieża za ogrodzeniem wyrośnie?

Będę śledzić Waszą metamorfozę. Wiem jedno, na pewno o wiele łatwiej jest tworzyć nowy ogród niż modernizować stary.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies