Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 15:29, 01 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
daszum napisał(a)
Teresa, dziękuję za dobre słowo. Byłam już u Ciebie, ale w planowaniu nie pomogę więc przemknęłam cichcem.
Zastanawiam się, czy kupując domek wiedzieliście, że Wam taka wieża za ogrodzeniem wyrośnie?

Będę śledzić Waszą metamorfozę. Wiem jedno, na pewno o wiele łatwiej jest tworzyć nowy ogród niż modernizować stary.


Dziekuje za wizyte
Tu sie zgodze w 100% - lepiej nowy niz przerobienie starego. Nie, nie wiedzielismy ze cos tam takiego powstanie. Stal tam juz dom za plotem, a ja jak glupia sie cieszylam ze fajne widoki mamy i tak juz zawsze zostanie itp.. Ale w Niemczech to nie problem- jeden dzien! i dom za plotem przestal istniec. 3 lata mamy ogrodek i zarowno jego ksztaut jak i otoczenie chyba juz 5 razy zmienilo sie kompletnie. Patrzac na zdjecia az ciezko uwierzyc ze to wciaz to samo miejsce na ziemi. A z roslinkami po ogodku krazymy jak oblakani- te wykopac, te przesadzic, tam zasadzic- otoczenie ciagle cos narzucalo. Jedyny plus jego wiezowca jest taki ze mamy duzo wiecej slonca- stary dom byl duzo blizej plotu i nawet latem juz o 16:00 az do tarasu cien byl. Sama jestem ciekawa co powstanie z tego ogrodu Dziewczyny mnie tu inspiruja
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
daszum 16:15, 01 mar 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Krążenie z roślinkami po ogródku to również moja specjalność. U mnie jest jeszcze taki problem, że mam stanowczo za dużo roślin. Żeby zmienić miejsce jednej rośliny muszę wykopać 5 innych.

Będę zaglądać, wiosna tuż, tuż.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Rejzi 16:37, 01 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
daszum napisał(a)
Krążenie z roślinkami po ogródku to również moja specjalność. U mnie jest jeszcze taki problem, że mam stanowczo za dużo roślin. Żeby zmienić miejsce jednej rośliny muszę wykopać 5 innych.

Będę zaglądać, wiosna tuż, tuż.


Tez tak mialam. Wlasnie dlatego moj maz wszystko wywalil. Bylo mnostwo roslin-pewnie sporo perelek, ale on wykopal wszytkie zanim zdazyly zakwitnac. Tylko te 2 rodki i cis ocaly.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 06:36, 02 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Dziewczyny, tam miedzy domkiem s sosna myslimy zeby posadzic 2 drzewa kuliste, tak sie zastanawiam czy ich troche od plotu nie odsunac, by je optycznie powiekszyc. Magleska podsunela pomysl zeby sosne na srodek przesadzic, tylko znowu co na boki... Czekam na opinie
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
daszum 12:20, 02 mar 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Teresa, a nie można tej sosny ulokować z lewej strony domku, a tutaj zrobić jakieś wysokie nasadzenia, żeby potwora trochę zasłonić?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Rejzi 12:37, 02 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Chodzi Ci o lewą stronę żeby sosna balkony potwora zasłoniła?

Nie wiem czy to ma sens, żeby cokolwiek z ta sosną planować. Mąż zdania nie zmieni. Jedyne co mi do głowy przychodzi to zrobić plan z uwzględnieniem sosny tam w kącie Według mojego M ten ogród wcale już zmian nie potrzebuje. Jest przecież super. Dopiero teraz z waszą pomocą zgodził sie rodki,grujecznika i glogownika przesadzić. Ale sosna jest święta i nie wolno jej tknać hahaha
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Magleska 17:02, 02 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
o kurczę ......to z takim podejściem ema faktycznie ciężko coś zdziałać ....

spróbuj narysować plan ogrodu na kartce (1cm =1m ) ,dopisz wymiary ,strony świata ,szerokość rabat .....i poszukaj pinów ,które określą co Ci się podoba w ogrodzie,co chciałabyś mieć ....
może wtedy łatwiej będzie CI można pomóc
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rejzi 20:39, 02 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Magleska napisał(a)
o kurczę ......to z takim podejściem ema faktycznie ciężko coś zdziałać ....

spróbuj narysować plan ogrodu na kartce (1cm =1m ) ,dopisz wymiary ,strony świata ,szerokość rabat .....i poszukaj pinów ,które określą co Ci się podoba w ogrodzie,co chciałabyś mieć ....
może wtedy łatwiej będzie CI można pomóc


A żebyś wiedziała jak ciężko czuję się jakbym głaz pod górę pchała hahaha

Już na wcześniejszych stronach zamieszczałam plany, jakby ci się chciało zerknąć. Ale postaram się zrobić fajniejsze, taki dokładniejszy jak u Ciebie
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Magleska 21:40, 02 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
obejrzałam od początku ponownie ......spróbuj taki dokładniejszy plan z wymiarami zrobic i zaznacz co musi rosnąć .....tamten do mnie nie przemawia .....ja Ci niestety nie doradzę fachowo .....nie znam się aż tak ,co z czym dobrze rośnie ....u mnie to raczej zawsze metodą prób i błedów wychodziło lub nie wychodziło

wiesz już jaki chcesz styl ogrodu ?
czy minimalistyczny? kwiecisty ,różnorodny .....
pozdrawiam cieplutko

co myślisz o drzewkach rozpiętych na stelażach ?
jako plecy do zasłonięcia bloku ? ale nie wiem jak ma się to do warunków z sosną
https://pl.pinterest.com/pin/533817362074090839/
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
daszum 21:53, 02 mar 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Teresa, a nie można tej sosny ulokować z lewej strony domku, a tutaj zrobić jakieś wysokie nasadzenia, żeby potwora trochę zasłonić?


Tereska, jakieś zamroczenie mnie dopadło i wydawało mi się, że z lewej strony, pomiędzy ogrodzeniem i domkiem jest miejsce.
Rozumiem, że sosna dla Twojego eMa jest ważna, więc znalazłabym jej inną lokalizację w ogródku np.przed tarasem.
Układ - 2 klony + sosna mi nie pasuje .

Wiem, że irytują Cię te ciągłe uwagi dotyczące sosny, ale dla mnie uzyskanie choćby minimalnej intymności w ogrodzie byłoby priorytetem.

____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies