Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 13:05, 16 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Cos z tym przedogrodkiem musze zrobic. Chce zurawki pod tym drzewkiem i cos przed rzedem tuj, zeby nudno nie bylo hmmm
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 13:10, 16 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Teresko, nie widzę tam tuj. Wg mnie jak podrosną to będzie tam tylko ponuro. Poza tym one duże rosną, mimo cięcia. Już to drzewko na środku sprawia dość ciężkie wrażenie, a z tujami będzie jeszcze ciężej. Może posadź tam miskanty? Trzcinniki? Coś lżejszego.
Przeszkadzają Ci sąsiedzi?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 13:16, 16 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
To zielone uformowane drzewko na trawniku to co to jest? To Twoje jak rozumiem


Tak, to moje drzewko - ciezko dokladnie stwierdzic ale wszystko wskazuje na to, ze jest to cyprysik groszkowy. Ma zolte i sznurkowate zwisajace rozgałezienia
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:23, 16 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Teresko, nie widzę tam tuj. Wg mnie jak podrosną to będzie tam tylko ponuro. Poza tym one duże rosną, mimo cięcia. Już to drzewko na środku sprawia dość ciężkie wrażenie, a z tujami będzie jeszcze ciężej. Może posadź tam miskanty? Trzcinniki? Coś lżejszego.
Przeszkadzają Ci sąsiedzi?


Obawiam sie, ze trawy sie tam nie sprawdza. Sasiedzi to straszne marudy i nie chce zeby cos na ich strone zwisalo. Przeszkadzaja moze nie tyle sami sasiedzi, co ich balagan przed domem. Na zdjeciu tego nie widac ale oni zostawiaja na widoku buty, miotly, wiaderka, nawet przyczepke z gratami czy z oponami. Strasznie taki widok gryzie po oczach. Dlatego myslimy o czyms zimozielonym
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:30, 16 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Miskanty uwielbiam i pewnie super z drzewkiem by sie komponowaly, ale zima nie rozwiaza sprawy
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 13:44, 16 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
To dowiedz się w gminie jakie obowiązują Cię odstępy w przypadku sadzenia żywopłotu, żeby zgrzytów nie było. U mnie obowiązują 50 cm od granicy działki, jeśli żywopłot nie będzie przekraczał 2m. W ogóle dowiedz się, czy w przypadku Twojego osiedla możesz stawiać żywopłot w przedogrodku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 13:54, 16 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
To dowiedz się w gminie jakie obowiązują Cię odstępy w przypadku sadzenia żywopłotu, żeby zgrzytów nie było. U mnie obowiązują 50 cm od granicy działki, jeśli żywopłot nie będzie przekraczał 2m. W ogóle dowiedz się, czy w przypadku Twojego osiedla możesz stawiać żywopłot w przedogrodku.


Cenna rada Mysle ze 2m to za wysoki, ale tak 1,5-1,7m
Nie wiem jak zywoploty, ale na calej drodze przed domami sa rozne wysokie nasadzenia-osiedle z lat 70tych i niektore drzewa pewno tez tyle lat maja. Jesli nie zywoplot, to co by tam pasowalo? Moj eM juz tuje w sklepach oglada, musze plan zrobic zanim on na zakupy sie wybierze bo po ptokach bedzie
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 14:02, 16 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Tuje aktualnie się już zaczyna odradzać, bo ze względu na zmiany klimatyczne tuje coraz częściej zaczynają chorować. One nie lubią mieć zbyt długo sucho.

Jeśli nie żywopłot, to może jakiś ładny płotek. Tylko musisz się dowiedzieć, czy możesz takowy w ogóle postawić

A te wysokie nasadzenia przed domami to żywopłoty, czy luźno posadzone drzewa?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 14:24, 16 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Tuje aktualnie się już zaczyna odradzać, bo ze względu na zmiany klimatyczne tuje coraz częściej zaczynają chorować. One nie lubią mieć zbyt długo sucho.

Jeśli nie żywopłot, to może jakiś ładny płotek. Tylko musisz się dowiedzieć, czy możesz takowy w ogóle postawić

A te wysokie nasadzenia przed domami to żywopłoty, czy luźno posadzone drzewa?



No popatrz a myślałam że tuje są nie do pokonania. Ewuniu skarbnica wiedzy jesteś co ja bym bez twoich porad zrobiła
Płotek planujemy w dalekiej przyszłości. Ogólnie u nas każdy ma coś innego przed domem. Mają plotki, żywopłoty, ogromne drzewa ( 2 razy większe od naszego) większość ludzi ma same krzaczory przed domem- tylko u nas trawnik jest. Stare budownictwo i samowolka. Na nowym osoedlu za tym dużym domem już gorzej mają z przepisami. Ma miejscu trawników mieliśmy dżunglę. Wszystko było zarosniete
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:27, 16 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633

To nasza ulica.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies