Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Anda 21:46, 06 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
U mnie tak samo, za dwa tygodnie w szkolce zacznie sie ruch

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 15:38, 08 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Ewa musze sie przyznac, ze glowie sie i troje i nie potrafie znalezc alternatywy dla tych klonow palmowych Powiedz mi czy jezeli za nimi posadze miskanty lub inny dopelniacz, to nie bedzie tego zbyt duzo?

____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 15:50, 08 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Tak sobie twój projekt rozrysowałam. Nie żeby klony mi sie nie podobały, starałam się inne opcje wymyślić i ciągle do tych klonów wracam potem dylemat czy czerwony czy żółty.. rodki też wiecznie nie kwitną, to doszłam do wniosku, że te klony nawet pasują bo kolory po przekwitnięciu rodków sie przydają, koloru dodają... po prostu nie chce przedobrzyć jej
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 16:08, 08 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Fajnie sobie to rozrysowalaś Miskanty spokojnie się zmieszczą Platan na moim szkicu jest posadzony co najmniej 1,50 od płotu. Ten jeden klon palmowy możesz posadzić trochę przed nim z boku, tak ze 2 m od płotu i wtedy będziesz miała co najmniej 1,5 na dopełniacze. Możesz sobie posadzić jakieś ładne, wysokie miskanty za nim, w ogóle z tylu No dobra, może nie za wysokie, bo jak zakwitną to ich kitki ukryją się w koronie platana

Jako wypełniacz/zakrywacz ziemi możesz wszędzie posadzić Geranium nodosum 'Silverwood'.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 16:16, 08 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Mam problem w dopelnieniem. Jezeli beda klony palmowe to w takim razie jakie dopelniacze? Mysle o miskantach z tylu, hakone jako obwodki, turzycach gdzies pomiedzy drzewka, trzemielninie z tylu na plocie, zurawkach, ilex golden jem, tuwaly chinskie.. Wiem nie wszystko, ale wszystko mi sie podoba i juz w glowie sie kreci. Jeszcze uwielbiam hortensje- ale z racji braku miejsca chyba je sobie daruje. Co tu wybrac zeby nie przegiac??? HELP
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 16:23, 08 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
No trochę za dużo tego wszystkiego

Po co trzmieliny za miskantami? Nie będzie ich widać przez większą część roku. Albo trzmieliny albo miskanty.
Hakone jako obwódki? One są dość wysokie. Zdecyduj, czy hakone, czy turzyce i daj po całości rabaty jako zadarniacz. Żurawki jako obwódka mogłyby być. I to wszystko. Tawuły i Ilex już sobie daruj

A hortensje to może przy tym cisie z boku. Taki ładny trójkącik (tylko nie wiem, ile tam masz miejsca tak naprawdę).

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 16:32, 08 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
He he wiem ze nie wszystko, zrobilam liste tego co naj i mi taka dluga wyszla (i tak ja duuuzo skrocilam) Robic obwodke drzew, czy te trawy z dac tylu, a drzewa na trawniku bez obwodek? Nie chce zbyt bardzo szerokiej rabaty robic, tam gdzie platan bedzie sa drugie drzwiczki do schowka na narzedzia
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 16:36, 08 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Tam gdzie cis, po wywaleniu rodka bedzie ok 3 m od domku do piewszej thuji i cis zostanie dokladnie po srodku. Mam tam kolo cisa piwonie w ziemi, ale dopiero od pazdziernika, takze jest opcja by je przesadzic. Dostalam i musialam je gdzies przezimowac
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 16:50, 08 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Drzewa w trawniku to raczej najgorsza opcja. Nie tylko wizualnie, ale przy koszeniu człowiek mógłby sie zdenerwować Jedno będziesz już tak miała w trawniku

W rabacie możesz pomiędzy w zadarniaczu (cokolwiek wybierzesz) położyć parę płyt żeby zrobić dojście do tych drzwiczek.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 17:04, 08 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Ewuniu znowu mnie ratujesz.. ja wybredna nie jestem ale ogrod pod meza robie i to dopiero wyzwanie. Tyle pomyslow juz bylo.
Posadze 3 wypelniacze, a drzewka beda jakby w nich rosnac. A klon jaki? Jest ich tyle ze glowa boli, czerwone, bordo, zolte... I dwa te same czy rozne?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies