Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

popcorn 07:25, 26 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cóż, trudno... może następnym razem

Może się wybiorę na wystawę do Opatówka, bardzo ją lubiłam
____________________
Mój nowy ogródek
AniazUroczyska 01:13, 27 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
popcorn napisał(a)


Załatwiam obornik, hmmm. zobaczymy jak mi z tym pójdzie.



Obornika zazdroszczę. Ciągle natrafiam na jakiś niesolidnych ludzi( umówi się, nie przyjedzie , telefonu nie odbiera) Jakieś fatum
Powiedz mi , jaką powierzchnię będziesz "obornikować" i w związku z tym , ile tego nawozu zamówiłaś? W dobrej cenie? U mnie - 30 zł za tonę, a za transport 200 zł ( 15 km).
popcorn 07:28, 27 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ania, ceny są bardzo różne. Znalazłam trzy źródła w okolicy, gdzie można przyjechać i zabrać obornik - koński lub bydlęcy - za darmo. Trzeba mieć transport, a ja go nie mam.
Jeden z tych rolników oferuje zapakowanie w worki, worek pięć złotych. Nadal mnie to nie urządza, bo do takiego worka dużo nie wejdzie, a auto będę wietrzyć tydzień później

Mam rolnika we wsi 2 km ode mnie, chciał 300 zł za przyczepkę taką mniejszą (nie wiem, ze 2 tony może na tym będzie - na standardowej dużej przyczepie zapakowanej "z górka" mieści się 5-6 ton). Wynegocjowałam 200 zł za przywiezienie.

Powierzchnię mam ok 20x6 metrów czyli 120 metrów kwadratowych, na razie. Pod maliny, porzeczki i inne krzaczki i przechowalnik/rozsadzalnik bylinowy. Plus warzywa, oczywiście. W tym sezonie będzie tam wszystko, start w piątek

Fajnie byłoby mieć hak w aucie i przyczepkę, wtedy bym sobie przywiozła sama za paczkę kawy dla tego rolnika... heh.

Powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 07:30, 27 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koniecznie zainwestuj w hak i przyczepkę, w tych realiach na pewno się przyda.
Cokolwiek, worek z czymś, ziemię, nawozy itp. a przede wszystkim - rośliny

U nas we wsi nikt nie chce sprzedać obornika, bo sami mają za mało. Mało kto teraz trzyma krowy czy świnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 09:22, 27 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki, Danusiu! Taka przyczepka to jest coś hehe

"mój" rolnik obornik rozrzucił u siebie, kolejny to samo, ale znalazłam paru innych którzy sprzedają tanio a nawet chcą oddać. Tylko z transportem krucho, plus trzeba to jeszcze naładować. Jakbym miała ręcznie naładować 5 ton na przyczepę... ups hehe chyba niewykonalne
____________________
Mój nowy ogródek
Kokesz 11:19, 27 mar 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hej Karola

Podczytuję co u Ciebie i tak mnie naszło, że powinnaś chyba zmienić tytuł wątku na inny, bo przecież to już nie będzie tymczasowy ogródek
Powodzenia w realizacji dasz radę zawsze dajesz
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
popcorn 11:25, 27 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Renia, myślę że może nowy trzeba zacząć. Nowy ogród, nowy dom, nowe życie

Po weekendzie, może, jak będę miała nowe zdjęcia i coś będzie rosło

pozdrawiam serdecznie
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:25, 27 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam koński, na razie 10 worków, wioskę obok. 50 zł. Pod maliny wystarczy. Dalej będę myśleć.

W piątek jadę odebrać jedno pismo z gminy i pozwolenie ze starostwa. Plus dwa egzemplarze projektów. Na pocztę i wysłać jeden mojemu budowlańcowi żeby nie tracić czasu na kawki. Chociaż, może

Po papierologii korzystając z połowy dnia urlopu wyrównam ziemię na zrytym kawałku, rozliczę się z rolnikiem za tę pracę. Przywiozę sobie te 10 worków obornika, kupiłam plandeki żeby wyłożyć auto od środka. Przygotuję kawałek pod maliny, może rozłożę obornik od razu. Potem zwrotka do domu i wykopywanie malin. W sobotę sadzenie plus ognisko i kiełbaski na działce, bo młoda musi mieć zajęcie i rozrywkę, a obiecała pomóc sadzić

Póki co praca, a tak naprawdę pojechałabym na urlop. Znowu hehe
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 16:01, 27 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bardzo cieszę się, że wreszcie z kopyta z budową możesz ruszyć

Ale ten rozdrobniony podagrycznik to nie wesoło będziesz mieć - może jakąś kozę albo kaczkę wpuścić by to wyjadła?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 16:04, 27 mar 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki, Gosia!

czeka mnie ręczne wybieranie. Nie mogę się doczekać To wygląda bardziej na ziemię niż zmieloną trawę, podagrycznik jeszzce nie zaczął odbijać i tam było więcej trawy niż zielska. Jakoś będzie, mam nadzieję że nie tak źle?

Jutro planuję zacząć
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies