Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 15:55, 21 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Kociamama napisał(a)


U mnie się też już uaktywniły . Ale u Ciebie to jakaś gigantyczna banda zrobiła sobie stołówkę. Trzeba pryskać i to szybko. Niestety chemią. Ja stosowałam Mospilan. Wybrałam ten środek bo wnika w roślinę i utłucze każdą zmorę, która ją nadgryzie, czyli chrząszcze ale także larwy. Generalnie nadają się wszystkie preparaty na opuchlaki, chrząszcze i stonkę. Nicienie jak najbardziej, ale podziałają tylko na larwy.


Jeśli będzie mospilan to go kupię. Ale zimno. Czy da radę?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:56, 21 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gdyby coś innego to by znaczyło, że jest jeszcze gorszy szkodnik rodków niż opuchlaki. Co by nie było trzeba działać


Mobilizujecie do działania
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 18:52, 21 mar 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Waclaw napisał(a)


Ja chyba za mało dbam o rośliny bo w zeszłym roku powtykałem do donic dużo patyczków. Przyjęło się niewiele ( stosunkowo). Te które się przyjęły posadziłem na właściwe miejsca. Zobaczę czy przetrwają i jak będą sobie dawały radę. Jeśli słabo - kupię gotowe.


Wacku, jeśli udało Ci się ukorzenić kilka hortensji to już możesz ogłosić wielkie ogrodnicze osiągnięcie
Ja nie potrzebuję więcej hortensji, ale skoro mam patyki, to kilka wetknę do ziemi i zobaczę jaki będzie efekt.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Kociamama 08:00, 22 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Waclaw napisał(a)


Jeśli będzie mospilan to go kupię. Ale zimno. Czy da radę?


Któregoś roku żurawki pięknie mi przezimowały. Na początku marca nagle zaczęły marnieć. Okazało się, że dobrały się do nich opuchlaki. Musiałam na biegu pryskać. Wydaje mi się, że teraz jest nawet cieplej niż wtedy. Weekend ma być ciepły. Próbuj. Musisz czymś utłuc to dziadostwo.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Waclaw 18:55, 22 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Kociamama napisał(a)


Któregoś roku żurawki pięknie mi przezimowały. Na początku marca nagle zaczęły marnieć. Okazało się, że dobrały się do nich opuchlaki. Musiałam na biegu pryskać. Wydaje mi się, że teraz jest nawet cieplej niż wtedy. Weekend ma być ciepły. Próbuj. Musisz czymś utłuc to dziadostwo.

Wczoraj wieczorem pojechałem do Nysy. kupiłem mospilan i dzisiaj po pracy pryskałem. Za kilka dni popryskam ponownie. Nie wiem tylko ile razy trzeba i jak często.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 20:03, 22 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Oj nie zazdroszczę opuchlakow.
Muszę się przyjrzeć swoim rodkom.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sierotka 20:34, 22 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Znalazłam jednego pod rozą i spiącą żabę i o mało bym ją przekopala szpadlem ona sobie smacznie spala o jej brrr
Nie lubię żab
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 17:54, 23 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)
Oj nie zazdroszczę opuchlakow.
Muszę się przyjrzeć swoim rodkom.


Ja ich nie widziałem. Jedynie ślady żerowania. Coś wcześnie zaczynają
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 17:55, 23 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)
Znalazłam jednego pod rozą i spiącą żabę i o mało bym ją przekopala szpadlem ona sobie smacznie spala o jej brrr
Nie lubię żab



Żaby fajne są
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Kasiek 20:40, 24 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762

A na koniec proszę o pomoc:
Cieszyłem się, że nie mam opuchlaków. Już się nie cieszę - są


To napewno nie jest opuchlak- moge Cie pocieszyc. To slady...Osy
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies