Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Gosialuk 09:57, 08 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Kawał pracy zrobiłeś - najgorsza praca to przygotowanie miejsca na na nowe nasadzenia. Potem sadzenie to już przyjemność.
Właśnie, mokro jeszcze trochę. U mnie też nie da się wytrząsnąć i na razie mam poskładane w nieestetyczne kupki. Boję się tylko, że jak moja gliniasta ziemia zaschnie to te bryły zaschną na kamień. Dobrze, że u Ciebie pod tą trawą dobra ziemia. Roślinki będą dobrze rosnąć.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 09:59, 08 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Kawał pracy zrobiłeś - najgorsza praca to przygotowanie miejsca na na nowe nasadzenia. Potem sadzenie to już przyjemność.
Właśnie, mokro jeszcze trochę. U mnie też nie da się wytrząsnąć i na razie mam poskładane w nieestetyczne kupki. Boję się tylko, że jak moja gliniasta ziemia zaschnie to te bryły zaschną na kamień. Dobrze, że u Ciebie pod tą trawą dobra ziemia. Roślinki będą dobrze rosnąć.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sierotka 10:30, 08 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Wszystko co wymieniłeś rób powolutku ,a nie by kogoś dogonić to dłużej będzie trwało ,ja tak teraz działam według własnego rytmu
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 14:43, 08 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Kawał pracy zrobiłeś - najgorsza praca to przygotowanie miejsca na na nowe nasadzenia. Potem sadzenie to już przyjemność.
Właśnie, mokro jeszcze trochę. U mnie też nie da się wytrząsnąć i na razie mam poskładane w nieestetyczne kupki. Boję się tylko, że jak moja gliniasta ziemia zaschnie to te bryły zaschną na kamień. Dobrze, że u Ciebie pod tą trawą dobra ziemia. Roślinki będą dobrze rosnąć.


Gosiu,
dziękuję za pochwałę. Ja w sobotę nie wszystko zdążyłem wytrząsnąć i leżą bryły. Też się obawiam, że zaschną. Ale .. po co się na zapas martwić?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 14:47, 08 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)
Wszystko co wymieniłeś rób powolutku ,a nie by kogoś dogonić to dłużej będzie trwało ,ja tak teraz działam według własnego rytmu


racja.

Tak od dawna postępuję. Zwłaszcza na rabatach ale teraz, pod wpływem Ogrodowiska chciałbym więcej, piękniej, okazalej. Dłużej nie za bardzo mogę bo nie nadążę czyścić rabat, kosić trawników. A jeszcze inna pasja sporo czasu zabiera. To podróże.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:41, 08 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Teraz trochę zdjęć z wycieczki na moje Holzmile:
To moja altana i dalej staw.


a to graniczna rzeczka ze zwalonym drzewem. Nie usuwam bo mi się podoba ten widok. A Wam?

za rzeczką rosną teraz zawilce. Niestety słabo je widać
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:54, 08 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
po ostatnich słonecznych dniach przyroda się budzi.
Nazywam je cebulicami bo to chyba sa cebulice? czy inne? rosną dziko wokoło.
.
Na drugim zdjęciu chyba czosnki obok cebulic rosną. Same się sieją? Nie pamiętam co tam w lecie rośnie
Tu jeszcze cebulice

a tu zawilce
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 20:18, 08 kwi 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Fajne miejsce na wypoczynek, kwiaty same Ci się pchają na działkę. Nie każdy tak ma. Powalone drzewo wygląda świetnie, wprawny fotograf zrobił by tam świetne ujęcia z grającym światłem i cieniami. Pamiętam, że u nas w jednym miejscu w lesie bardzo dawno temu (jak jeszcze byłam małą dziewczynką) też takie były. Teraz do lasu już nie chodzę, ze względu na kleszcze. Nie chcę kusić losu. Zawilców u nas jeszcze nie widać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 20:47, 08 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Fajne miejsce na wypoczynek, kwiaty same Ci się pchają na działkę. Nie każdy tak ma. Powalone drzewo wygląda świetnie, wprawny fotograf zrobił by tam świetne ujęcia z grającym światłem i cieniami. Pamiętam, że u nas w jednym miejscu w lesie bardzo dawno temu (jak jeszcze byłam małą dziewczynką) też takie były. Teraz do lasu już nie chodzę, ze względu na kleszcze. Nie chcę kusić losu. Zawilców u nas jeszcze nie widać.


kocham to swoje miejsce
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:14, 08 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Znalazłem moją "cebulicę"
To nie cebulica ale złoć żółta:

Też piękna
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies