Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 20:08, 06 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Mówiłam, że jak rozwiną kwiaty hiacyntów to automatycznie się zagęszczą. Wyglądają pięknie.
Jak myślisz dlaczego pod modrzewiem nie rosną Ci krokusy?


Miło mi, że dzielisz ze mną moją radość z kwiatów. To jak wyglądają dają siły do dalszych prac w ogrodzie.
Dzisiaj pracowałem przy stawie. Udrożniłem kanały. Buzująca woda na odpływie i napływie wynagrodziła wysiłki

Dlaczego pod modrzewiem nie rosną krokusy? Hmm. Przyczyny mogą być dwie: kwaśna gleba lub zasypanie igłami. A może i jedno i drugie? W każdym razie wykopię cebulki ( jeśli coś z nich zostanie).
Co posadzić wokół karłowego modrzewia? Trawa też tam nie rośnie. Po prostu wysypię korą i spokój
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Bogdzia 21:03, 06 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Waclaw napisał(a)


Na spotkanie liczę
Może się uda
Hiacynty w skrzynkach też zadołowane były. Jesienią pierwszy raz spróbowałem. 7 donic ( garnków) i 5 skrzynek.
Teraz zbieram żniwo.


Wiosennych widoków Ci nie zabraknie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Waclaw 21:23, 06 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Bogdzia napisał(a)


Wiosennych widoków Ci nie zabraknie.


____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 19:27, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
No to teraz nie wiem, czy warto inwestować w krokusy, aby sadzić je pod świerkami.Tam jest sporo ściółki z igieł świerkowych. Posadziłam tam kiedyś żonkile, muszę zwrócić uwagę, cz on tam kwitną, bo liliowce nie kwitną mają tam tylko liście.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 20:50, 07 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
No to teraz nie wiem, czy warto inwestować w krokusy, aby sadzić je pod świerkami.Tam jest sporo ściółki z igieł świerkowych. Posadziłam tam kiedyś żonkile, muszę zwrócić uwagę, cz on tam kwitną, bo liliowce nie kwitną mają tam tylko liście.

Doroto,
ja dzisiaj wszystkie krokusy z trawnika wykopałem. Te pod modrzewiem miały cebulki jak łepki od zapałek. Te w trawniku były normalnej wielkości.
Wniosek dla mnie: nigdy więcej kwiatów pod modrzewiem. Myślę, że i pod innymi iglakami podobnie nie będę sadził.
Jednak moja wiedza w tym zakresie jest niewielka. Popytaj innych. Może są inne doświadczenia?
Liliowce u mnie rosną nad stawem i mają się bardzo dobrze choć czytam opinie, że nie lubią podmokłych terenów. Moje rosną na skarpie więc niektóre nad samą wodą. Korzenie mają w wodzie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:09, 07 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dzisiaj, zrywałem trawnik w przedogródku. Okazało się, że podjąłem trafną decyzję aby zerwać całą trawę. Trawa, samosiejka. Rosnie w tym miejscu od 1963 r. tylko ją kosiłem. Zarosła mchem, W czasie kopania okazalo się, że warstwa filcu sięga 5 cm. Szpadla nie mogłem wbić i tak kęs za kęsem.

Trochę udało się zrobić. Przy okazji wzdłuż drogi zrobiłem porządek.

Rabatę poszerzę do 2 m ( a może więcej).

Przy okazji zapytam: pod nowym trawnikiem założę siatkę przeciw kretom ( około 10 cm głęboko). A czy pod rabatą wzdłuż trawnika również? Tu musiała by być dużo głębiej ale jak ją założyć? Tyle ziemi przerzucać? Podpowie ktoś?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:16, 07 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Wiosna stąpa po świecie.
Kwiatami Ziemię maluje.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 00:04, 08 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Waclaw napisał(a)


Miło mi, że dzielisz ze mną moją radość z kwiatów. To jak wyglądają dają siły do dalszych prac w ogrodzie.
Dzisiaj pracowałem przy stawie. Udrożniłem kanały. Buzująca woda na odpływie i napływie wynagrodziła wysiłki

Dlaczego pod modrzewiem nie rosną krokusy? Hmm. Przyczyny mogą być dwie: kwaśna gleba lub zasypanie igłami. A może i jedno i drugie? W każdym razie wykopię cebulki ( jeśli coś z nich zostanie).
Co posadzić wokół karłowego modrzewia? Trawa też tam nie rośnie. Po prostu wysypię korą i spokój

Ja mam pod modrzewiem wrzosowisko tylko modrzew jeszcze malutki
Mam pytanie, ale na priva
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierotka 07:49, 08 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Wacławie ale się narobiłeś ło matko I teraz to trzeba wytrząsć z ziemi no no
Wiosnę tez masz śliczną dzialaj tak i będzie super .
Zajrzyj do wątka o trawnikach tam jest wszystko co chcesz wiedzieć
Milej niedzieli
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 09:38, 08 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)
Witaj Wacławie ale się narobiłeś ło matko I teraz to trzeba wytrząsć z ziemi no no
Wiosnę tez masz śliczną dzialaj tak i będzie super .
Zajrzyj do wątka o trawnikach tam jest wszystko co chcesz wiedzieć
Milej niedzieli


Witam Cię Bogusiu.
Jak zawsze ciesze się z odwiedzin w moim wątku

Z tym trawnikiem to wyjątkowo ciężka praca. Pod sfilcowaną trawą ziemia jeszcze mokra i nie za bardzo daje się wytrząsać. Odwracam skiby i dopiero po około godzinie wytrząsam. Mozolnie idzie ale się zaparłem. Tam gdzie filcu trochę mniej ziemię wytrząsam od razu. Okazało się, że pod trawą jest ziemia bardzo dobrej jakości . W pierwszej kolejności chcę rabatę przygotować bo rośliny do posadzenia czekają a następne ( róże) w drodze.
Później resztę trawnika. A przecież jeszcze dwie działki ogromne do pracy. Ale ... lubię pracować. Oby czasu wystarczyło bo po pracy zawodowej, w tygodniu to nie za wiele tego czasu a na dwie działki muszę jeszcze dojechać
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies