Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 20:37, 13 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
deszczowymaj napisał(a)
Wacku
Pozdrowienia Między -Świąteczne przesyłam

Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:39, 13 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Dalie po prostu okryj, będzie dobrze


One rosną w zacisznej niecce stawowej z południową wystawą. Nic im nie będzie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
kasiek 22:15, 17 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Jak tam stan bylin u Ciebie? U mnie już paprocie się budzą a fiołki powolutku zakwitają. Podlewasz? Bo sucho...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Waclaw 15:57, 18 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
dwie paprocie puściły liście. Na razie takie znaki zapytania - nie w pełni rozwinięte. Pozostałe stoją w miejscu. Niezapominajki przyjęły się. Mam jeszcze jedne rośliny ale nie wiem jak się nazywają. Te rosną dobrze. Fiołki częściowo się przyjęły. Hosty puszczają kły a niektóre rozwijają już liście.
Oczywiście wszystko, regularnie podlewam. Zdaję sobie sprawę, ze choć warstwa ziemi jest spora to jednak pod spodem jest karton. Oczywiście hosty i paprocie posadziłem w dołkach, pod kartonem. Wszystko potrzebuje wody. W tamtym miejscu nawet trawa była słaba. Teraz wiem: to z powodu niedoboru wody. Oj, będę musiał sporo podlewać tym bardziej, że znowu zapowiada się suche lato.
Ogólnie rabata przyjmie jeszcze sporo roślin ale na razie się nie spieszę z zakupami. Paproci jest już dość. Hosty będę rozsadzał gdy w lecie okaże się gdzie i jakie mam.
Kształt rabaty również dopasuję w lecie.
Uzyskałem zgodę Urzędu Gminy na zagospodarowanie terenu. Jeden, mały, pozytywny gest.
Kupiłem nożyce spalinowe do żywopłotu. Wczoraj była inauguracja strzyżenia. Żywopłot jeszcze do poprawy.
Dzisiaj paliłem gałęzie na działce ze stawem. Zebrało się ich bardzo dużo bo z dwóch lip i spady z innych drzew których również sporo się nazbierało.
Dwóm lipom obciąłem gałęzie bo były mocno porażone jemiołą. Wokoło lipy umierają. Mam nadzieję, że te dwie uratowałem.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
kasiek 22:19, 18 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Rany to gratuluje zgody Urzędu - naprawdę pozytyw
U mnie paprotki też troszke sie pokazały, fiołki w tym roku wybitnie niski, chyba przez suszę. Dąbrówki Ci jeszcze dałam - one powinny dać radę. Cieszę się z niezapominajek - zobaczysz jak Ci się namnożą. Powodzenia! I cyknij fote jak Ci sie to rozwija. I napisz co z tymi fiołkami , częściowo, a co reszta uschła?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
gogo 23:01, 18 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Fantastyczna wiadomość z gminy, widzę jak się cieszysz
Będzie Ci się dużo lepiej planować i działać
U mnie też susza
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 23:45, 18 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
U nas też sucho mocno też lejemy, roślinom jeszcze trzeba dać czas, woda szybko paruje mogą potrzebować dłuższej chwili by ziemi złapać i zacząć odbijać. U mnie jeszcze też paproci nie widać, susza No to teraz już bez obaw możesz działać i sadzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 08:02, 19 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Waclaw napisał(a)
Moje już są w gruncie. Czas pokaże czy dobrze zrobiłem sadząc tak wcześnie.

Ja też mam dalie posadzone.W ubiegłym roku nawet parę dni wcześniej posadziłam. I było ok.
Miejmy nadzieję,że i w tym zanim wyjdą będzie po przymrozkach.
A w razie czego można je okryć.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 20:22, 19 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)
Rany to gratuluje zgody Urzędu - naprawdę pozytyw
U mnie paprotki też troszke sie pokazały, fiołki w tym roku wybitnie niski, chyba przez suszę. Dąbrówki Ci jeszcze dałam - one powinny dać radę. Cieszę się z niezapominajek - zobaczysz jak Ci się namnożą. Powodzenia! I cyknij fote jak Ci sie to rozwija. I napisz co z tymi fiołkami , częściowo, a co reszta uschła?


Nieocenione jest Wasze wsparcie
Paprotki ( te dwie ) już dzisiaj większe. Reszta stoi w miejscu. Nie pamiętałem nazwy - dąbrówki w najlepszej kondycji, niezapominajki też w dobrej kondycji. Foty cyknę. Część fiołków - wyraźnie się przyjęła. Część słabo, a część wygląda na suche choć podlewam. Być może jednak zbyt mało podlewania. mam nadzieję, ze nie uschły. Może niefortunnie posadziłem bo na brzegu rabaty.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:22, 19 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Fantastyczna wiadomość z gminy, widzę jak się cieszysz
Będzie Ci się dużo lepiej planować i działać
U mnie też susza

Ucieszyłem się z tej reakcji Gminy
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies