Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 11:11, 01 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Popatrz już zaczyna się coś dziać, u mnie też jeszcze nie wszystkie paprocie odpaliły, za sucho było, potrzebują czasu i wody, a Twoje dopiero co sadzone muszą się dodatkowo ziemi złapać, dąbrówka do jesieni już dywanik zacznie robić ładny , gdzieś we wrześniu bym ją podzieliła i rozsadziła w inne miejsca rabaty to na wiosnę już fajny efekt zrobi

Postaram się tak zrobić. Chętnie słucham rad. Żebym tylko pamiętał we wrześniu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 20:03, 01 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Podoba mi się Twój magazyn roślin, a żebyś Ty zobaczył jaki mój jest.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 20:37, 01 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Podoba mi się Twój magazyn roślin, a żebyś Ty zobaczył jaki mój jest.

Dorotko, jestem codziennie u Ciebie ale nie pamiętam abyś pokazywała. Pokaż proszę.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 00:05, 03 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ładnie Ci ruszyły nowe rośliny, zwłaszcza paprocie [zamierzam kupić pióropusznik]
Niezłe prace wykopaliskowe, pomysł z nawadnianiem super
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 10:13, 03 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Ładnie Ci ruszyły nowe rośliny, zwłaszcza paprocie [zamierzam kupić pióropusznik]
Niezłe prace wykopaliskowe, pomysł z nawadnianiem super


Wczoraj męczyliśmy się z przebiciem ściany i pod chodnikiem ale operacja skończyła się sukcesem.
Jeszcze w drugim miejscu muszę przebić się z przewodem elektrycznym do zasilania pompki w fontannie i będę mógł zasypać rów. Mam nadzieję, że to już szybciej pójdzie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
kasiek 17:09, 03 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ależ roby ziemne u Ciebie... Paprotki fajnie ruszyły, susza robi swoje, wszystko idzie wolniej ... Ale teraz wciąż pochmurno to szybciej ruszy...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Waclaw 17:49, 03 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)
Ależ roby ziemne u Ciebie... Paprotki fajnie ruszyły, susza robi swoje, wszystko idzie wolniej ... Ale teraz wciąż pochmurno to szybciej ruszy...


Paprocie rozwijają się coraz bardziej. Również te które stały pod ziemią. Po ostatnich deszczach wszystko ruszyło.
Dzisiaj byłem na działce ze stawem. Kosaćce bardzo ruszyły. Te małe - pumilla już w pełnym rozkwicie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 17:51, 03 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacku, ja też walczę z wodą tzn. z obniżeniem poziomu wody w studni. Woda w studni jeszcze jest, ale poziom się tak obniżył, że po godzinie podlewania zapowietrza się hydrofor.
Syn już kilka razy wchodził do studni, odmulał dno, ale prawdopodobnie trzeba zamontować w studni pływak, więc czekają nas dalsze prace ziemne. Dalsze, ponieważ studnia u mnie jest zakopana i najpierw trzeba ją było zlokalizować w terenie i odkopać

Cieszę się, że nadal nie mam trawnika, bo byłby poryty we wszystkich kierunkach.


U Ciebie wszystkie zmiany śledzę na bieżąco, oj dzieje się, dzieje
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 17:55, 03 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Tak sobie myślę, gdybyś jesienią liście z drzew w przedogródku pod dębem zagrabił w takie sterty tam gdzie rabaty chcesz docelowo robić to by się próchnica liściowa szybciej robiła na rabaty i od razu chwasty zaduszało, miałbyś potem z czym mieszać tą ziemię z worków. Tylko liście dębowe się czymś polewa żeby szybciej je przerobić( może Toszka podpowie czym)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 17:56, 03 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Kaczeńce również w pełni kwitnienia. Pokazują się kwiaty z niedawno wysianej łączki

Rabatę z kosaćcami niedawno wyplewiłem i obsiałem łąką kwietną. Jak będzie wyglądała w tym roku?

Piwonia w pąkach

Spadł mały deszczyk. Krople na łubinie zostawił
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies