Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 16:14, 24 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Asiu,
tulipany w tym roku zakwitły na rabatce i w jednym naczyniu. Te które posadziłem w skrzynkach - bez pączków, liście zażółcone. Końcówki wielu suche. Żal patrzeć. Jeszcze nigdy tak słabych tulipanów nie miałem. A dołuję już trzeci rok. Albo mają ( miały) za sucho ( leję wodę) albo przez nieuwagę jakiegoś pędraka wpuściłem.
Nic to, w przyszłym roku będą ładniejsze
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 23:27, 24 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Super, że są zdjęcia, z przyjemnością obejrzałam kwitnące już!!! kosaćce, szok
Rośliny w pniakach nieźle się rozrosły
U mnie tulipany w skrzynkach i doniczkach też kiepskie, były ze cztery kwiatki
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 19:07, 25 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
I ja byłem zaskoczony
Na razie rozpoczynają kwitnienie te niziutkie - pumilla
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
greg66 13:59, 26 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
U mnie tez paprocie powoli wychodzą, skalnica jest ekstra kwitnie od lutego do teraz jeszcze w przyszłym roku dokupię
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Waclaw 19:48, 26 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
greg66 napisał(a)
U mnie tez paprocie powoli wychodzą, skalnica jest ekstra kwitnie od lutego do teraz jeszcze w przyszłym roku dokupię


skalnica ma bardzo wdzięczne kwiaty. Ślicznie wygląda taka obficie kwitnąca kępka
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 10:29, 01 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Pozdrawiam majowo Padało u Ciebie? Jak rozwijają się bylinki na nowej rabacie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 10:50, 01 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Właśnie wracam od Ciebie
U mnie popadało przedwczoraj a dzisiaj znowu niespodzianka - pada deszczyk majowy. Taki delikatny - jaki rośliny lubią. Oby jak najwięcej deszczu bo straaasznie sucho.
Na nowej rabacie na razie mało roślin. Królują paprocie. Pióropuszniki bardzo mi się podobają. Jeszcze nie wszystkie wzeszły. Trochę mnie to niepokoi bo część już taka duża. Sprawdzałem posadzone kłącza. Są żywe więc czekam.


Oprócz paproci rosną kępkami niezapominajki, fiołki i dąbrówka
.
Pod płotem posadziłem funkie. Na razie przypadkowo bo gdy je otrzymałem były w kłach i nie rozpoznawałem jakie są. Jesienią już więcej będę wiedział i coś w ich sprawie zdecyduję.
Zacząłem ściółkować skoszoną trawą. Zobaczę jaki będzie efekt. Ziemia na rabacie jest bardzo przepuszczalna i mimo iż podlewam mam wrażenie, że wciąż sucho.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 10:57, 01 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Przy dębowym pniu posadziłem żonkile i inne cebulowe.

Ponieważ będę tam robił stół wokół pnia, po przekwitnieniu zmienię im miejsce.
Rozpocząłem prace z wyprowadzeniem wody na zewnątrz

Podłączę podlewanie kropelkowe i zamierzam w końcu zrobić fontannę. Misa na nią czeka już rok.
Na rabacie sadziłem niezapominajki a w trawie przy dębie znalazłem wczoraj to

Skąd one się tam wzięły?? Nie na darmo Sylwia z Kasią mówiły, że one się sieją ale skąd?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 10:59, 01 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Popatrz już zaczyna się coś dziać, u mnie też jeszcze nie wszystkie paprocie odpaliły, za sucho było, potrzebują czasu i wody, a Twoje dopiero co sadzone muszą się dodatkowo ziemi złapać, dąbrówka do jesieni już dywanik zacznie robić ładny , gdzieś we wrześniu bym ją podzieliła i rozsadziła w inne miejsca rabaty to na wiosnę już fajny efekt zrobi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:01, 01 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Nasionko z liliowcem czy narcyzem przyniesione najpewniej, wykiełkowało i kwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies