Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 21:53, 12 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
dzisiaj charytatywnie sprzątałem park wokół ruin pałacu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:53, 12 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
dzisiaj charytatywnie sprzątałem park wokół ruin pałacu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:01, 12 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Cudowne miejsce, zakochałam się w tej fotce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 10:00, 13 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Miejsce jest wyjątkowe. Niestety, w mojej ocenie najpiękniejszy pałac na Śląsku który przetrwał wojnę w nienaruszonym stanie został przez miejscową gawiedź po wojnie spalony. Później rozgrabiony. Ocalałe szczątki do dzisiaj zachwycają. Ze względu na koszty ( oceniane na 100 mln euro - sama odbudowa bez wyposażania wnętrz) - nie do odbudowania. Ruiny są ogrodzone i niedostępne do zwiedzania. Wczoraj miałem wyjątkową okazję je zwiedzać ( bez możliwości wejścia do środka). Mimo iż pałac jest w pobliskiej miejscowości nie miałem do tej pory okazji.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 10:54, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Bo mamy do doopy prawo, pewnie konserwator zabytków wymaga odpowiednich materiałów i stad tak olbrzymi koszt, wola by się rozleciało niż ratować z pewnymi odstępstwami technicznymi. To też znak naszych czasów wcześniejsze stulecia nie miały problemu z tym by do starego dodawać coś nowego. Nie mam na myśli zmiany charakteru budowli tylko użytych materiałówMy mamy problem tego typu z murem cmentarnym, rozsypał się, bo się wcześniejsze technologie nie sprawdziły w tym miejscu, ale konserwator nie pozwoli na nic nowego innego co by mogło dłużej posłużyć. Żaden ten mur dziwny zwykła cegła i pustak otynkowane, a można by inaczej bardzo estetycznie, ale nie bo koszty trzeba na siłę mnożyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 19:03, 13 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Podzielam Twoje zdanie. W przypadku tego pałacu oprócz kosztów odbudowy potencjalny inwestor zderzy się z konserwatorem zabytków. Przez 70 lat działania deszczów i mrozów na odkryte ceglane ściany są one zmurszałe. Dodatkowo pałac z trzech stron otoczony jest urokliwym stawem. To powoduje, że obecne ceglane fundamenty prawdopodobnie nie udźwigną całej odnowionej konstrukcji. Moim zdaniem ceglane ściany i fundamenty należało by całkowicie rozebrać a pałac według wcześniejszej szczegółowej dokumentacji inwentaryzacyjnej od nowa wybudować z zachowaniem istniejących, niezwykłej urody kamiennych elementów zdobień.
Na to jednak nie pozwoli konserwator zabytków.
Zamknięte koło.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 19:06, 13 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dzisiaj odwiedziłem kolejne piękne miejsce.


Pozdrawiam wszystkich
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 21:29, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Bardzo urokliwe miejsce. Szkoda, że nie mamy takiego podejścia jak Anglicy, którzy pilnują bardzo zgodności wyglądu architektury z epoką, a jednak wnętrza budynków są nowoczesne i wydaje mi się, że używają też nowoczesnych materiałów, o ile nie widać tego na zewnątrz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 08:28, 14 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
o tym Gosiu nie wiedziałem.
Obydwa pałace mają tego samego budowniczego. Widać to w szczegółach.
Ten zrujnowany był daleko większy i bardziej okazały od tego zachowanego
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Ania111 11:14, 14 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Wacku ,
Piękne pałace ,
Otaczasz się pałacami jak książę


... a co sprzątania wokół pałacu ,
to bardzo fajny pomysł ,
szkoda ,ze takich akcji jest mało
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies