Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

basia3012 00:38, 05 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Waclaw napisał(a)


tak, Basiu.
Na Pradziada znam dwie drogi: jedna asfaltowa. Można wyjechać samochodem. Tej unikaj. Należy wejść od miejscowości Karlova Studanka ( sama miejscowość też urocza) od tzw "wodopadów" - wodospadów. Ta wiedzie wzdłuż rzeczki. Są dwa szlaki. Najpierw obydwa się pokrywają a później rozwidlają. Ja wchodzę skręcając w lewo ( nie pamiętam żółty czy niebieski). Ten szlak wiedzie właśnie mostkami. Jest ciekawszy. Prowadzi do tzw owczarni. Tam można odpocząć, coś przekąsić czy napić się. Jeśli jest ochota i siły to można wyjść na sam szczyt aż do schroniska. Tam można zjeść obiad. Wrócić można tym drugim szlakiem ( ja tak czynię) jest prosty, widoki inne. Szersze perspektywy. Nie jest trudny ale jeśli ktoś ma lęk wysokości to miejscami może mieć kłopoty.( Ale bez przesady.
W pobliżu jest jeszcze kilka ciekawych miejsc. Na obiady bywam w Jeseniku. ( to nie daleko) trzeba szukać Krzyżowego Wierchu i restauracji na nim. Można wjechać samochodem na parking przed restauracją. Restauracja naprawdę godna polecenia. Zarówno ze względu na wystrój jak i kuchnię. Czasami z małżonką wyjeżdżamy na jednodniową wycieczkę. krzyzowy wierch jest po drodze na Zlaty Chlum.Samochód zostawiamy przed restauracja a później spacerkiem na Zlaty Chlum. Tam w schronisku herbatka, do herbatki kieliszeczek chlumówki - wyborna( trzeba poprosić karczmarza bo to nieoficjalne). Naparsteczek nawet kierowcy nie zaszkodzi. Później zejście do restauracji, obiad. Cudowne widoki z parkinu restauracyjnego na nocny Jesenik. Zimowy krótki dzień umożliwia te nocne widoki.


Dzięki Wacku za szczegółowy opis dojścia do tego pięknego miejsca. Muszę sobie to wydrukować bo potem za nic nie znajdę. Po tej całej "zarazie" to człowiek z radością wyfrunie z domu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
greg66 18:13, 05 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Wacku ja Pradziada widzę z domu jak ma padać to wynurza się zza horyzontu
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
daszum 20:12, 05 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacku, Grzesiu - z okna mojego mieszkania w Opolu też widziałam Pradziada
Teraz z okna mojego domu widzę mój ogród
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 10:18, 16 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacławie, gdzie się podziewasz czekamy na jakąś relację
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 11:25, 16 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Waclaw napisał(a)


Dziękuję Sylwinko.
Ogrodem nie zachwycę więc przynajmniej innymi widokami

Nie opowiadaj bo z roku na rok coraz więcej masz w ogrodzie do pokazywania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 16:48, 16 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacławie, gdzie się podziewasz czekamy na jakąś relację

Danusiu,
w Przedogródku w zasadzie nie działam bo wszystko prawie porobione. Chwasty wyplewiłem, jeszcze róże pozasypuję i koniec. Acha, jeszcze mieczyki muszę wykopać. Zadołowałem donice z cebulami. Dalsze porządki dopiero po zimie będę robił.
Trochę wędruję po górach Opawskich. Zdjęć nie robiłem bo nieogrodowe.
W tym roku już relacji chyba nie będzie.
Wędruję stale po wątkach na O. Jestem codziennym gościem ale rzadko się odzywam.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:50, 16 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie opowiadaj bo z roku na rok coraz więcej masz w ogrodzie do pokazywania

To niezmiernie miłe z Twojej strony.
Porównując ogrody na O. niewiele mam do zaoferowania. Jednak trochę racji masz. Z roku na rok więcej.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 17:48, 16 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacku dobrze, że się ujawniłeś
Mam w ogrodzie jeszcze trochę roboty, ale to nie ucieknie
Tak jak Ty wędruję po wątkach i podglądam inne ogrody.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
kasiek 18:22, 16 lis 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O rany ale bajka! Fajną macie dusze podróżników, super się dobraliście!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
basia3012 00:17, 17 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Sylwia ma rację. Masz co pokazywać. Cały czas wspominam te łany irysów i innego kwiecia u Ciebie nad stawem. Bajka.
Zdrowia życzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies