Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 15:59, 27 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, ale zaszalałeś z cebulami, będzie wiosną przepięknie
Wypatrzyłam akant, też się na niego napaliłam, tylko muszę znaleźć miejsce, bo on rośnie spory.
I pomyśleć, że mogłam przywieźć z Barcelony tonę sadzonek, tam akant jest wszędzie i traktują go jak chwast.

Kiedy zamawiałem cebule to wydawało mi się, że jest ich tak dużo. Pewnie w czasie sadzenia będzie podobnie( trzeba znaleźć im miejsce na rabatce "cebulowej". Kiedy wyjąłem z paczki to jakoś tak się zgubiły na stole.

A Barcelona jest na mojej liście do odwiedzenia. Co prawda nie na pierwszym miejscu bo klimaty poznałem w lutym będąc w Maladze i Granadzie. Marzę o zobaczeniu Sagrady Familii na żywo a poza tym kolega bywały w świecie powiedział mi, że po przejściu na emeryturę sprzeda dom w Augsburgu i zamieszka w Barcelonie bo to najpiękniejsze miasto na Ziemi
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 20:14, 28 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33391
Lilia prześliczna.
Zaszalałeś z cebulami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 20:22, 28 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81954
Posadzone? Udało się?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 21:12, 28 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Lilia prześliczna.
Zaszalałeś z cebulami

dziękuję Ewo.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:14, 28 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Posadzone? Udało się?


Tak, posadziłem. Nawet tak źle nie było. Kiedy jesienią sadziłem swoje cebule już nie znajdowałem miejsca a jednak dzisiaj wszystko posadziłem. Zakopując niektóre, niestety wykopywałem te wcześniej posadzone. Cóż trudno. Czekam na efekt
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 14:13, 29 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ja też wczoraj posadziłam swoje tulipany (200 szt)
Dzisiaj śnieg z deszczem
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 17:49, 29 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Już krzyknąłem u ciebie. 200 szt. Bedzie co podziwiać wiosną. U mnie po południu też poprószyło
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 20:53, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
No no poszłaś z tymi cebulami.
Będzie kolorowo i pięknie.
Uwielbiam dużo kwiatowo
I co masz trochę śniegu ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 16:14, 02 gru 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Wczoraj dokupiłem cebul. Kupiłem również irysy ensata, piwonie.
Śnieg był 1 dzień. Już nie ma ale jest zimno.

O ile nie przejmuję się terminem sadzenia cebulowych to po dzisiejszym mroźnym dniu i zmarzniętej ziemi zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując tak późno piwonie. Jeśli pogoda nie pozwoli ich posadzić od razu to zasypię piaskiem, podleję i wstawię do ziemnej piwnicy u sąsiadki. Gdy ziemia rozmarznie posadzę na miejsce.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 19:52, 02 gru 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9481
Waclaw napisał(a)


Tak, posadziłem. Nawet tak źle nie było. Kiedy jesienią sadziłem swoje cebule już nie znajdowałem miejsca a jednak dzisiaj wszystko posadziłem. Zakopując niektóre, niestety wykopywałem te wcześniej posadzone. Cóż trudno. Czekam na efekt


U mnie Wacku było dokładnie tak samo. Nawet przy sadzeniu trochę cebul zniszczyłam. Szczególnie czosnki ozdobne wchodziły mi pod szpadel.
Wiesz Wacku, ja sadziłam 2-3 lata temu cebule tulipanów do donic 30 grudnia.
I było wszystko dobrze.
A z tą piwonią to ja bym ją posadziła w żyzną ziemię do donicy. Tak jakby była sadzona do gruntu. Nie wiem czy to dobrze. Może w piasek lepiej. Sama nie wiem. Do gruntu to faktycznie nie za dobry termin.
A może, gdy temperatura na to pozwoli, to posadzić na stałe miejsce do gruntu i nakryć grubą warstwą liści, kory i czegoś jeszcze.
Zdrówka Wacku życzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies