Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 11:06, 01 lip 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Piękne widoki z Wrocławskiego ogrodu, ale i w przedogrodku też piękne kwiaty kwitną.

Dziękuję Dorotko za pochwałę. O rośliny dbam, dokupuję. W naszych ogrodach jest wiele ciekawych roślin. Na razie zadbałem aby przez cały sezon coś kwitło.
W moim Przedogródku panuje chaos. Mam kłopot z ładną aranżacją roślin. Za dużo roślin posadziłem i nie mają miejsca na pokazanie pełni swej urody. Tak jest np z różami. Mam nadzieję, że z czasem nad tym zapanuję
Robię postępy bo zacząłem wycinać przekwitnięte kwiaty.
Za radą Chyżego, przekwitnięte łodygi róż ścinam w połowie. Mam nadzieję, że powtórzą kwitnienie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
zawitka 12:17, 03 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Ciekawy ten pokoślin muszę się rozejrzeć gdzie go dostanę Kolorowy masz przedogródek .Szkoda ze kosadzce tak krótko kwitną
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Waclaw 22:02, 04 lip 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Cieszy mnie Twoja wizyta
Niestety, kwiaty maja to do siebie: opiekujemy się nimi cały rok a one kwitną krótko. Jednak to właśnie dla tych kilku dni się nimi opiekujemy. Całe szczęście, że mnogość roślin zapewnia, że od wiosny do jesieni w naszych ogrodach wciąż coś kwitnie lub liśćmi ozdabia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 10:39, 05 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, dobrze, że napisałeś, o tym przycinaniu róż, bo nie wiedziałam o tm.
Zrobię tak u tych małych okrywowych.
A o zmienności roślin w ogrodzie to sama prawda i to jest to co my ogrodnicy lubimy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 11:48, 05 lip 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Chyży powiedział, że w ten sposób, w tym roku można nawet 3 x kwitnienie róż powtórzyć.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Nallar 00:07, 07 lip 2021


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Waclaw napisał(a)
Parę zdjęć z mojego Przedogródka.
Piwonie:


Piękna, czy to Sarah Bernhardt?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Waclaw 11:02, 07 lip 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ewa, nie wiem. Nie zapamiętuję nazw roślin.
Piwonie coraz bardziej lubię i zacząłem je kupować w coraz większej ilości. Wczoraj zrobiłem dla nich nową grządkę bo zakupione w wojsławickie Święto Piwonii 3 egzemplarze do dzisiaj stoją w doniczkach
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 11:20, 07 lip 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Mam 4 drzewa czereśniowe. urodzaj w tym roku wyjątkowy.
na deserek:
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 11:26, 07 lip 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Byłem na Święcie Kwiatów w Otmuchowie.

Ułożone przez florystów kompozycje są piękne ale najbardziej lubię jarmarczną atmosferę święta, jarmark roślin i rozgorączkowany tłum miłośników ogrodów z wypiekami na twarzy kupujący rośliny.
Obiecywałem sobie, że już nic nie kupię. Długo wytrzymałem ale mam silną wolę która ze mną robi co chce i ... nakupowałem cebul lilii. Już są w gruncie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Magleska 12:36, 07 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Wacław ja mam podobną silną wolę nic już mam nie kupować ,a wiecznie się coś do mnie przyklei

piękne te kompozycje kwiatowe
czereśnie faktycznie obrodziły na maksa
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies