Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 12:33, 07 sty 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Wacku zima i u nas. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziesz się ciut więcej udzielał na Ogrodowisku. A jak twoja działeczka? Wciągnęła cię uprawa warzyw? Jakie wrażenia po pierwszym roku?


Na Ogrodowisku ostatnio jestem, rzeczywiście rzadkim gościem. Nie zapominam jednak ogrodowych przyjaciół.

Obecnie nie mam weny do udzielania się na O. jednak wiem ile zawdzięczam temu portalowi: zachwyt nad ideą, dobrych ludzi których tu poznałem, rady z których tak wiele korzystam, możliwość prezentacji osiągnięć w Przedogródku. Ileż radości sprawia gdy podobni do mnie pasjonaci doceniają efekty mojej pracy!
Tak, Gosiu. Również działka mnie wciągnęła. Po latach zaniedbania, 5 arowa działka warzywna po moich rodzicach rodzi plony. Z jakąż przyjemnością robię później przetwory. W życiu ich nie robiłem a teraz ... pełna piwnica kompotów, przecierów, soków, dżemów, powideł, różnych ogórków i sam nie wiem czego jeszcze. A gdy dzieci przyjadą, z jaką dumą im to wszystko prezentuję!
Działka daje również ogromnie dużo radości
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:39, 07 sty 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
A któż to nas zaszczycił swoją obecnością Stęskniłam się i nawet ostatnio myślałam co tam u Was słychać?


Sylwia, jakże miło usłyszeć takie słowa!
Wszystko dobrze u nas. Zdrowie stosownie do wieku, niestety Agnieszka nie może jeździć na nartach zatem i ja nie jeżdżę ( nie ta radość z jazdy samemu).
Czekam na wiosnę.
Widziałem u Ciebie kwitnące ciemierniki. U mnie niestety kwiatów nie widać. Jedynie cuchnący ma pąki. Doczekam się i ja.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:52, 07 sty 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dzień dobry Dorotko.
Cieszę się z Twoich odwiedzin.
Tak, ptaszki dokarmiam codziennie. Jesienią przygotowałem im trzy wiadra mielonych orzechów. Teraz mieszam ze słonecznikiem i sypię codziennie. Karmnik mam ustawiony przed kuchennym oknem i z wielką przyjemnością obserwuję ich ( ptaszków) ucztę.
Twoje wypieki są piękne. Jakże starannie przystrojone! Masz trafną nazwę wątku. Zawsze kojarzy mi się z bombonierką. W Twoim Małym Ogródeczku zawsze jest pięknie, wszystko wypieszczone. Pełno inspiracji, pięknie wszystko sfotografowane. Z przyjemnością do Ciebie zaglądam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 20:27, 03 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Mebel z kwiatami pięknie się prezentuje. Pokaż go razem z krzesłami.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 11:07, 04 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)
Mebel z kwiatami pięknie się prezentuje. Pokaż go razem z krzesłami.
Pozdrawiam.

Tak, i mnie ława się podoba. W tym roku obsadzę podobnie. Sprawdzona kompozycja. Krzesła obsadzam sukulentami bo ziemi w siedzeniach mało ( nie chciałem robić głębokich donic w siedzeniach
).

zdjęcie robione niedługo po obsdzeniu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 11:10, 04 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Waclaw napisał(a)


Sylwia, jakże miło usłyszeć takie słowa!
Wszystko dobrze u nas. Zdrowie stosownie do wieku, niestety Agnieszka nie może jeździć na nartach zatem i ja nie jeżdżę ( nie ta radość z jazdy samemu).
Czekam na wiosnę.
Widziałem u Ciebie kwitnące ciemierniki. U mnie niestety kwiatów nie widać. Jedynie cuchnący ma pąki. Doczekam się i ja.

Jeszcze może wypuszczą, niektóre są późniejsze
U mnie te co pierwsze zakwitły zmroziło, czekam na kolejne, już się pokazują niektóre.
Agę uściskaj od nas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:13, 04 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Waclaw napisał(a)

Tak, i mnie ława się podoba. W tym roku obsadzę podobnie. Sprawdzona kompozycja. Krzesła obsadzam sukulentami bo ziemi w siedzeniach mało ( nie chciałem robić głębokich donic w siedzeniach
).

zdjęcie robione niedługo po obsdzeniu

Ale sztos, brawo Świetna kompozycja kolorystyczna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 11:23, 04 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jeszcze może wypuszczą, niektóre są późniejsze
U mnie te co pierwsze zakwitły zmroziło, czekam na kolejne, już się pokazują niektóre.
Agę uściskaj od nas


Kilka dni temu zaglądałem: pąki są.
Były przykryte liśćmi - odkryłem.
Powolutku widać oznaki wiosny ale niespieszne. Próbowałem dokończyć kopanie działki ale jeszcze zbyt mokro.

Jeżdżę na narty a w pozostałe dni nudzę się. Czytam.

Uściskam na pewno
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 11:25, 04 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale sztos, brawo Świetna kompozycja kolorystyczna




Gdy surfinie się rozwiną a te ciemne liście spływają girlandami jest bardziej okazale.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 13:11, 04 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Świetnie wyglądają krzesła ze stołem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies