Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 21:27, 04 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Świetnie wyglądają krzesła ze stołem


Dziękuję Ewo za pochwałę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 11:37, 05 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
zachęcony opinią Ewy ( Andy) właśnie zakupiłem 2 róże perskie Persian Sun.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 10:22, 07 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Waclaw napisał(a)
zachęcony opinią Ewy ( Andy) właśnie zakupiłem 2 róże perskie Persian Sun.


Super, bardzo się cieszę Mogę jeszcze polecić bardzo nietypową róże francuską Tourmaline. To floribunda Delbarda z 2015 roku, o kwiatach otwartych, pojedyńczych, ale bardzo dużych. Boska jest
Już się zastanawiam, gdzie bym mogła ją wcisnąć

https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.77590

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 11:04, 07 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Super, bardzo się cieszę Mogę jeszcze polecić bardzo nietypową róże francuską Tourmaline. To floribunda Delbarda z 2015 roku, o kwiatach otwartych, pojedyńczych, ale bardzo dużych. Boska jest
Już się zastanawiam, gdzie bym mogła ją wcisnąć

https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.77590


Ewo,
wszystkie moje róże zawdzięczam Tobie. To Ty poradziłeś mi ich zakup. Patrząc na nie każdorazowo jestem Ci wdzięczny. Są piękne.
Brak miejsca na rośliny jest zmartwieniem wszystkich miłośników ogrodów których znam. Również moim. Z tego powodu na razie wstrzymam się z nowymi zakupami róż. Mam częściowo wolną rabatę ale ze względu na cień postanowiłem zmienić jej przeznaczenie i obsadzę ją rododendronami.
Już ten proces zapoczątkowałem.

Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 19:51, 12 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9507
Waclaw napisał(a)

Ewo,
wszystkie moje róże zawdzięczam Tobie. To Ty poradziłeś mi ich zakup. Patrząc na nie każdorazowo jestem Ci wdzięczny. Są piękne.
Brak miejsca na rośliny jest zmartwieniem wszystkich miłośników ogrodów których znam. Również moim. Z tego powodu na razie wstrzymam się z nowymi zakupami róż. Mam częściowo wolną rabatę ale ze względu na cień postanowiłem zmienić jej przeznaczenie i obsadzę ją rododendronami.
Już ten proces zapoczątkowałem.

Pozdrawiam


Pokażesz Wacku tą rabatę z rododendronami? Jakie rh sadzisz? Ciekawa jestem bardzo.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 22:12, 12 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Basiu,
przeglądam zdjęcia z mojego "Przedogródka Pod Dębem". Jest ich wiele ale dopiero teraz dostrzegłem, jak mało mam zdjęć mojej Cienistej Rabaty. Zapewne jest to spowodowane tym, że jestem z niej najmniej zadowolony.

Podziwiając ogrody na O. zarówno w necie jak i w naturze a także w moich podróżach często widuję rabaty utworzone w zacienionych miejscach. Często zachwycają mnie swą urodą i pod ich wrażeniem założyłem i ja swoją Cienistą. Niestety nie jest tak okazała jak w moich marzeniach. Nie wiem czy to z powodu cienia, sąsiedztwa drzew ( bezpośrednio pod dębem), rosnących tuż za ogrodzeniem tui czy z powodu słabej gleby. Staram się wymieniać glebę, często podlewam, sypię tony kompostu, nawozów i ...efektów brak.
Cienista jest tam, daleko pod płotem:

Najpierw rośnie rh

Obok niego posadziłem klon Ginnala
Później dwa inne rh

Marniutkie ich listki. Cuduję i daję im mnóstwo dobroci a one i tak żółte. Muszę w końcu posłuchać rady koleżanek i zmierzyć PH ( odczynnik już mam)
Z fiołków otrzymanych od Kasi z Krakowa zrobiłem pas:
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:19, 12 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dalej rabata wygląda tak:

Rozsiewają się niezapominajki. Bardzo je lubię. Pióropuszniki strusie.
Niektóre rh rokują dobrze

Tutaj posadziłem 5 szt miniatur, zostały trzy

Tego paprotnika szczecinkozębnego bardzo lubię:
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:27, 12 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
ten już dwa lata u mnie rośnie. Czekam na to co pokaże

Na "końcówce" rabaty, pod płotem posadziłem cebulowe. Nie mam pełnego zdjęcia.


Jeszcze na końcu magnolia którą doradziła mi jedna z koleżanek. Jest cudna, Mam dwie białą i różową. Mają wyjątkowe kwiaty.
Obok, jesienią, prostopadle do Cienistej zrobiłem rabatę z piwonii które ratowałem z likwidowanej działki sąsiadki. Te już rosną w pełnym słońcu więc spodziewam się dobrych efektów
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 10:53, 13 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9507
Ale ta Cienista jest bardzo ładna. Mnie się podoba. Te rododendrony na pewno urosną. Jeśli dałeś dużo dobrych rzeczy to nie mają innego wyjścia jak rosnąć.
A dla lepszego wybarwienia liści zastosuj miksturę Bogdzi. Podobno jest bardzo skuteczna. Jeśli nie znasz jej składu to pisz, pomogę.
Pozdrawiam serdecznie. Cienista już jest piękna a będzie jeszcze piękniejsza.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 15:52, 13 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040


Bardzo mi się ten fragment podoba

Nie wiem co tam masz na późniejszy efekt, ale ja bym dorzuciła tawułek i kokoryczy oraz brunery
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies