Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 11:28, 20 cze 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne okazy porosły i mają sporo kwiecia, u mnie w tym roku po zeszłorocznej suszy znacznie skromniej. Ale podpory też muszę pokupić bo się kładą pod ciężarem kwiatów

Zastanawiam się czy wysokość moich roślin jest spowodowana ziemią ( właściwie dosypywanym wciąż kompostem), stałym podlewaniem czy gęstością posadzonych roślin. A może wszystkimi czynnikami?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Doranma 12:34, 20 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Waclaw napisał(a)

jeszcze irysy



Przepiękna odmiana irysów - niebieska! Ciekawa jestem czy ślimaki są bardzo zainteresowane Twoimi ostróżkami? Po raz kolejny hoduję w domu rozsadę i zastanawiam się czy po wysadzeniu do ogrodu trzeba je będzie czymś zabezpieczyć?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Waclaw 10:07, 21 cze 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Doranma napisał(a)


Przepiękna odmiana irysów - niebieska! Ciekawa jestem czy ślimaki są bardzo zainteresowane Twoimi ostróżkami? Po raz kolejny hoduję w domu rozsadę i zastanawiam się czy po wysadzeniu do ogrodu trzeba je będzie czymś zabezpieczyć?


Miło mi, że irysy podobają się Tobie.
Na szczęście na rabatach w Przedogródku pod Dębem nie mam ślimaków. Ostróżki nie są zagrożone.
Moich ostróżek nie wykopuję, co roku kwitną. To co się wysiewa plewię. Nie śledzę co plewię. Po prostu wszystko co małe i zielone - plewię. Wyjątkiem są ciemierniki. Te siewki już rozpoznaję. Spróbowałem przesadzić je w inne miejsce i przyjęły się .
Ja nie próbuję wysiewać w domu. Wszystkie moje próby zakończyły się niepowodzeniem z prozaicznego powodu: zapominam regularnie podlewać. Wysychają. Mam nawet kłopot z wysiewem do gruntu. W tym roku kilkakrotnie wysiewałem różne jednoroczne bo wciąż " nie wschodziły"
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 23:23, 27 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacku masz piękny, kolorowy ogród.
Bardzo przyjemnie się go ogląda.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 21:26, 19 lip 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacku masz piękny, kolorowy ogród.
Bardzo przyjemnie się go ogląda.

dziękuję Danusiu, teraz królują lilie i liliowce.
Nie zamieszczam zdjęć bo są dzieci na wakacjach
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 22:29, 19 lip 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Oj Wacku mało Cię ostatnio. Jak tam Twoje martagony? Miałeś śliczne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 22:01, 05 gru 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosiu,
zima. Wszystko śniegiem zasypane.
Martagony zostawiłem na swoich miejscach. Tak jak pozostali - czekam na wiosnę. Kosaćce mi się rozrosły, niektóre będę ograniczał. Zobaczę wiosną. Teraz tylko ptaszki dokarmiam. Nazbierałem orzechów - wszystkie zmieliłem. Dokupiłem słonecznika i to wszystko do karmnika sypię. Przez okno oglądam jak ptaszki dzióbią. Nawet sójka się wepchała
Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 16:47, 08 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Wacku zima i u nas. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziesz się ciut więcej udzielał na Ogrodowisku. A jak twoja działeczka? Wciągnęła cię uprawa warzyw? Jakie wrażenia po pierwszym roku?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:15, 08 gru 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
A któż to nas zaszczycił swoją obecnością Stęskniłam się i nawet ostatnio myślałam co tam u Was słychać?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota321 17:04, 09 gru 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
To miłe, że dokarmiasz ptaszki. Ja mam karmniki tak zawieszone, że jak siedzę przed komputerem, to nawet najmniejszy ruch za oknem zauważam.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies