Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

sierotka 20:58, 21 cze 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Waclaw napisał(a)


Na tej ławce co najmniej jeszcze jedno miejsce było


O rany zmiescilabym się pewnie ha ha
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 21:20, 21 cze 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)


O rany zmiescilabym się pewnie ha ha


Agato, Bogusiu, gdzieś czeka na nas ławeczka.
Najważniejsza jest chęć spotkania a taka w nas jest. Sylwia sprawiła, że zasmakowałem. Muszę pomyśleć.
A może dacie radę 8 lipca do Wojsławic?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:29, 21 cze 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
U mnie troszkę popadało.
Powietrze się zmieniło.
Przesadzałem roślinki, deszcz mnie wygonił. Jutro znowu podlewanie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 06:44, 22 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Konwalnika mam nawet ładnie rośnie w Nowym miejscu bo przesadzilam go na wiosnę.
Nowa roślinki zawsze cieszą.
Fajne spotkanie mieliście. To takie świetne chwile ze świetnymi luzdzmi.
I dobrze że deszcz pada może i u mnie popada.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 07:48, 22 cze 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)
Konwalnika mam nawet ładnie rośnie w Nowym miejscu bo przesadzilam go na wiosnę.
Nowa roślinki zawsze cieszą.
Fajne spotkanie mieliście. To takie świetne chwile ze świetnymi luzdzmi.
I dobrze że deszcz pada może i u mnie popada.



Podzielam Twoje zdanie co do spotkania.

Kupiłem konwalnika na rozmnożenie bo chciałbym obwódki.
Mam dużo miejsca na nowe rośliny więc kupuję zapamiętale
U mnie popadało ale za słabo.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 19:55, 22 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Waclaw napisał(a)


Podzielam Twoje zdanie co do spotkania.

Kupiłem konwalnika na rozmnożenie bo chciałbym obwódki.
Mam dużo miejsca na nowe rośliny więc kupuję zapamiętale
U mnie popadało ale za słabo.


Nie jestem ekspertem do traw,Ale chyba konwalnik tak szybko nie przyrasta,aby szybko można byłoby go wykorzystać na obwódki.wydaje mi się,że inne rozrastają się szybciej.
Fajnie,że rośliny kupujesz..Ja już ileś lat kupuję, kupuje,,, i sama się zastanawiam , kiedy będzie stop,że nic nie kupię.
U mnie pokropiło.
Właśnie wrodziłam z podlewania ogrodu

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 23:38, 22 cze 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


Nie chciałbym nad stawem wychodzić poza rabaty bo nie nadążę z plewieniem.
To w jaki sposób chcesz osiągnąć taki busz jak u mnie? Pisałam nie raz, że u mnie nie ma plewienia. Jak przekwitną liliowce , zżółkną im liście i będzie pusto i łyso do jesieni.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 00:02, 23 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Dorotko na mojej liliowcowej tylko liliowce są, plewienia w nich prawie nie ma, pusto też nie jest, to zależy od ziemi i wilgotności gleby, Wacek ma nad zbiornikiem wodnym to wilgoci im raczej nie brakuje i liście pewnie ładne do jesieni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 00:33, 23 cze 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
To w jaki sposób chcesz osiągnąć taki busz jak u mnie? Pisałam nie raz, że u mnie nie ma plewienia. Jak przekwitną liliowce , zżółkną im liście i będzie pusto i łyso do jesieni.[/quote

Mam dwie działki naturalistyczne. Jedną ze stawem i z rzeczką drugą w lesie.

Tę leśną urządzam jedynie w części koło domku. Rozpocząłem wiosna tego roku pod wpływem Ogrodowiska. Ma jakieś 6000 m2. Tam jedynie koszę trawę (dodatkowo około 1 km drogi leśnej) a wokół domku robię od nowa trawnik z nasadzeniami. Będą tam tylko krzewy i trawnik, róże przy trejażu przy wejściu. Hortensje, rododendrony ...
Być może później plany zmienię.

Działka ze stawem ma około 1 ha. Część oddałem rolnikowi w dzierżawę. Zajmuję się częścią mającą 1 900 m2 ze stawem około 900 m2. Działka z założenia ma być naturalistyczna. Trawnik, altana, róże przy altanie, glicynia. Krzewy wzdłuż rzeczki będącej granicą ( nasadzam lilaki). Klon palmowy dereń kousa. Staw jest wydłużony i na jego dłuższym brzegu, na grobli pomiędzy stawem i rzeczką uformowałem skarpę z bylinami. Połowa to liliowce które uprawiam już około 10 lat. Masz rację: po kwitnieniu liliowców jest nieciekawa. Dwa lata temu uporządkowałem drugą część skarpy i przeznaczyłem ją pod kosaćce. Ta część po przekwitnięciu też jest nieciekawa. Wiosną br. miedzy kosaćcami posiałem łączkę. Zobaczę jak to się będzie prezentowało ale chyba w przyszłym roku zrobię łączkę na krótszym boku stawu ( z jednej strony). Przemyślę Twoją radę z nasadzeniami hortensji. Może inne krzewy?

No i trzecie miejsce: Przedogródek pod dębem. To przy domu. 140 m2 + około 500 m2 z dębem ( wokół dębu jest stary trawnik ( jedynie koszę). Tam wiosną br. wymieniłem trawnik i zrobiłem nową rabatę bylinową. To jedynie tu chcę stworzyć busz jak u Ciebie. Może jeszcze na skarpie przy stawie.

Z tymi trzema działkami jest bardzo dużo roboty, mimo że w większości to trawniki( koszenie). A przecież jest jeszcze praca zawodowa. Przez lata tak zajmująca, że nie było czasu na działki. Od jesieni 2017 z pracą zwolniłem no i poznałem Ogrodowisko

Trochę za dużo pracy jak na mnie samego choć kiedy obserwuję wyniki Sylwii to sobie powtarzam; "co ja nie dam rady??". Ale jeszcze jest druga moja pasja: podróże. Bardzo często wyjeżdżam. W prawie każdy weekend. Zimą na narty

To dlatego od czasu do czasu nachodzi mnie chęć sprzedaży działki ze stawem. Zdaję sobie sprawę, że jest unikalna. Staw, rzeczka z czysta wodą , cisza spokój, przestrzeń, przyroda, dzikie łęgi wokoło.

No cóż, sił na razie mi nie brakuje ale i nie przybywa a pracy biorę na siebie coraz więcej.

Uff, znowu się rozpisałem

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 00:42, 23 cze 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko na mojej liliowcowej tylko liliowce są, plewienia w nich prawie nie ma, pusto też nie jest, to zależy od ziemi i wilgotności gleby, Wacek ma nad zbiornikiem wodnym to wilgoci im raczej nie brakuje i liście pewnie ładne do jesieni


To prawda, Sylwuś
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies