Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

dziama 23:19, 18 lip 2017

Dołączył: 21 wrz 2016
Posty: 6
Gdzie kupić taki okaz wielopienny brzozy?
Michu87 13:14, 22 lip 2017


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
ZbigniewG napisał(a)
Ewelina pewnie już sobie poradziłaś ale gdyby nie to jak zwykle niezastąpiony w takich przypadkach patyczek przywiązany do przewodnika a do niego próbujemy podwiązać jakąś najwyższą gałązkę.
Tak będzie szybciej niż czekanie na ewentualne wybicie pędu z uśpionego pąka



Witaj Zbigniewie Niby poradziłam sobie, niby nie. Otóż najpierw podwiązałam najwyższą gałązkę do palika, by potem ją odwiązać Tuż przy złamanym miejscu jest ogromniasty pączek, który (jak moja intuicja mi podpowiada) wystartuje na przewodnik. Jeśli nie w tym sezonie to w przyszłym. Jak zobaczyłam ją uszkodzoną to spanikowałam i nie wiedziałam, co będzie dla niej lepsze Zapewne takich pytań jak moje jest tu tysiące także przepraszam. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
gosiacz22 20:19, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witajcie,

Chciałabym posadzić brzozę Doorenbos w rogu działki, tyle tylko że wokół działki mam już posadzone tuje. Jaki odstęp od nich powinnam zachować? Na działce wody gruntowe są dość wysoko więc nie powinno być problemu z tym, że brzoza zbyt wysuszy ziemię.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Konieczki 12:13, 11 sty 2018


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Witam

Mam prośbę czy ktoś może mi doradzić jak podciąć moje brzózki. Bardzo rozlazły się na boki (wiem to naturalne) ale czasem widzę podcięte brzozy do pewnej wysokości.
Pomysłu nie mam, kocham te brzozy. ciachnęłabym im ciut przewodniki i gałęzie na dolnych partiach. Kochani czy dobrze kombinuje?

____________________
Zielonym do góry... :)
Gardenarium 08:01, 12 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak naprawdę nie wiem, jaki masz zamysł. Piszesz że się rozlazły na boki, potem że uciąć przewodniki, ale czy przewodnik główny, który powoduje że rosną do góry, czy przewodniki bocznych gałęzi, które powodują, że rośnie w sposób niekontrolowany, naturalny.

Normalnie brzozę trzeba podciąć mądrze, żeby nie wyglądała jak szarakuł, co często widać po cięciu elektrowni. Serce się wtedy kraje.

Ja bym podcięła wszystkie dolne piętra po pniu, bez sęków, żeby to było prawdziwe drzewo. Korona nad płotem a brak dolnych gałęzi.

Żadnych przewodników bym nie skracała. Ewentualnie na rozgałęzieniu pędów te najwyższe, żeby tak nie strzelała w górę.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Konieczki 13:48, 12 sty 2018


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Danus jestes kochana, wiem ze trzeba ti zrobic z glowa (a te przewodniki to chodzilo mi o korone). Chcialabym aby to byla popristu brzoza
Poczekam tylko na mrozny suchy dzien bo u nas siapi caly dzien
____________________
Zielonym do góry... :)
KasiaBawaria 15:23, 12 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ostatnio w niemieckiej gazetce ogrodniczej przeczytalam, ze weszla na rynek nowa odmiany brzozy himalajskiej-odmiana nizsza niz doorenbos.Nazywa sie Moonbeam. Czy naprawde rosnie mniejsza?Bardzo bym chciala posadzic brzozy u siebie, ale wielkosc doorenbosa mnie przeraza. Ogladam zdjeciaw necie, czesto brzozy sa sadzone gesto i blisko tui czy domow. Nigdzie nie ma zdjec takich nasadzen, jak brzozy juz dorosna o 15 metrow. Jak daleko od sciany domu mozna posadzic odmianowa brzoze?Planuje brzoze po boku domu, na trawniku, ale dzialke mam waska.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 11:58, 13 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chcesz aby to była brzoza, to niech rośnie, brzozy rosną wysoko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 17:08, 14 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zalezy mi na bialych pniach, na wysokosci nie za bardzo
____________________
Zapraszam na kawe
pawel_snopek 09:09, 16 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Nie da się okiełznać drzewa które wyrasta ponad 10 metrów aby było małe, kiedyś jak byłem młodszy to próbowałem zrobić małe drzewo z brzozy ale po około 6 sezonach drzewo było już wyeksploatowane i stare więc kształtowaniem oraz cięciem możemy jej zaszkodzić .
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies