Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Wiolka5_7 20:30, 21 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Kasia
Cisy i graby...super
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 20:47, 21 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasia,
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 10:01, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dorii napisał(a)
Lubię klony u siebie planuję dwa, strzępiastokory i usyryjski ale żaden nie jest kulisty, jakoś wolę wielopniowe.
Mam już wiąza górskiego camperdowni jest cudny choć czuprynka jeszcze niewielka.
Tulipanowce też są kuliste i tego bym chciała, jeśli dobrze pamiętam to jest tulipanowiec Edward Gruszyn.

Sprawdzilam w google to ten pierwszy klon fajniutki, szkoda, że aż tyle.miejaca nie mam żeby tak duże drzewo posadzić

Magda, lubię zaglądać do Ciebie. Niby może coś wolno wydaje Ci się, że się dzieje, ale działasz rozważnie i z miesiqca na miesiąc widać postępy jestem ciekawa jak to za rok już będzie wyglądać
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 10:06, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny, wczoraj wreszcie wykopałam cebulki, no wiem, trochę późno może, ale cóż...

Wykopałam, otrzepałam lekko z ziemi, oddzieliłam, to co mi się rozmnożyło od cebulowych matek i wsadziłam do piwnicy.

Tylko nie wiem, czy one za bardzo teraz nie wyschną, jak bym je chciała we wrześniu wsadzić? Może w jakimś piasku trzymać, no nie wiem?

Poza tym myślę już o wsadzaniu i nie bardzo widzi mi się wkopywanie tych wielkich donic (moje miały ze 30 cm średnicy). Chciałabym, żeby np. w rządku na brzegu rosły tulipany.

Zaryzykować i bezpośrednio do ziemi wsadzić i nie wykopywać?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Pszczelarnia 10:07, 23 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Magdo, musisz posadzić blisko płotu, żeby zyskać miejsce. Graby można w cisie posadzić i wyprowadzić korony ponad nimi. Jak sadzi się od razu / razem wszystko, to one (graby i cisy) ładnie będą za sobą współrosnąć. I dobrze się zakorzenią.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zakrecona 10:08, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
sarenka napisał(a)

Sprawdzilam w google to ten pierwszy klon fajniutki, szkoda, że aż tyle.miejaca nie mam żeby tak duże drzewo posadzić

Magda, lubię zaglądać do Ciebie. Niby może coś wolno wydaje Ci się, że się dzieje, ale działasz rozważnie i z miesiqca na miesiąc widać postępy jestem ciekawa jak to za rok już będzie wyglądać


Sama jestem ciekawa Ale uwierz, plecki bolą, jak wszystkich

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 10:16, 23 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Cebulki wykopuje się w lipcu. Trzymasz w kartonie. Muszą być w miarę luźno i mieć przewiew. Można trzymać w siateczkach po np. włoszczyźnie. Własnie chodzi o to by je przesuszyć lekko.

Nie wiem czy wiosną zdzierżysz liście tulipanów z samego brzegu rabaty. Lepiej posadzić za jakimiś roslinami, które te liście zasłonią.
Cebulki możesz spokojnie sadzić w październiku i listopadzie.A nawet w pierwszej połowie grudnia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 10:16, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pszczelarnia napisał(a)
Magdo, musisz posadzić blisko płotu, żeby zyskać miejsce. Graby można w cisie posadzić i wyprowadzić korony ponad nimi. Jak sadzi się od razu / razem wszystko, to one (graby i cisy) ładnie będą za sobą współrosnąć. I dobrze się zakorzenią.


Cieszę się, że zajrzałaś Liczę po cichu na tarasowe wsparcie w odpowiednim czasie

Masz na myśli, że tak w jednym rzędzie? Bo ja o tym myślałam tak nieśmiało.

Tylko grab chyba nie może być 20 cm od płotu betonowego? Cis w jakiej odległości mógłby być wsadzony od grabów?

Wstępnie planowałam cisy posadzić 20-30 cm od płotu i co około 100 cm. Graby wstrzeliłyby się w przerwę między cisami. Kiedy wszystko podrośnie, to cis docelowo zarósł by pnie grabów do wysokości nieco powyżej płotu.

Tylko graby, w zależności od tego jakie kupię, trzeba by pewnie od razu podkrzesać.

Ufff..., lubię pisać i mówić też, dużo
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 10:18, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)


Sama jestem ciekawa Ale uwierz, plecki bolą, jak wszystkich

oj wiem, wiem. Ja się zaoralam praca w ogródku, skończyłam i fizjo i powinno jeszcze pójść. Straciłam też całkiem siły na dalszą pracę, ale.moze dziś się zawezme i pokopie, dobre jakbym i 1-2 metry oczyściła ....na trasie jest kompostownik do rozwalenia, kupę gruzu, korzenie pokrzyw,dwa.swoerki do wykopania i oddania. Jestem przerażona na samą myśl bo to najgorszy fragment
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 10:19, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszka napisał(a)
Cebulki wykopuje się w lipcu. Trzymasz w kartonie. Muszą być w miarę luźno i mieć przewiew. Można trzymać w siateczkach po np. włoszczyźnie. Własnie chodzi o to by je przesuszyć lekko.

Nie wiem czy wiosną zdzierżysz liście tulipanów z samego brzegu rabaty. Lepiej posadzić za jakimiś roslinami, które te liście zasłonią.
Cebulki możesz spokojnie sadzić w październiku i listopadzie.A nawet w pierwszej połowie grudnia.


Za carexami i seslerią dokładniej A Ty cały czas donice wkopujesz i wykopujesz?

Bo ja się obawiam, że narobię bałaganu przez takie wykopki, a trochę już wszystko podrosło. Z kolei takie malutkie doniczki wydaja mi się trochę bez sensu.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies