Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

sarenka 10:20, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A jakie cisy chcesz sadzić? Ja też cche na wąski żywopłot, trzeba jechać i poszukać
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 10:22, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
sarenka napisał(a)
oj wiem, wiem. Ja się zaoralam praca w ogródku, skończyłam i fizjo i powinno jeszcze pójść. Straciłam też całkiem siły na dalszą pracę, ale.moze dziś się zawezme i pokopie, dobre jakbym i 1-2 metry oczyściła ....na trasie jest kompostownik do rozwalenia, kupę gruzu, korzenie pokrzyw,dwa.swoerki do wykopania i oddania. Jestem przerażona na samą myśl bo to najgorszy fragment


Współczuję tej wizji karczowania Ja mam, że tak powiem dzienny plan do wykonania i obrabiam mniej więcej 2,6 (szerokość przęsła ) na 1m. Zgodnie z zasada powoli, ale do celu

Tyle spokojnie ogarniam, plus obiad na dzień kolejny i bieżące ogarnięcie chałupy Szału może nie ma, ale posuwa się do przodu.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 10:24, 23 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z kosztownych odmianowych tulipanów zrezygnowałam kilka lat temu. Dwa tygodnie radochy, nadwyrężony budżet i wielka niewiadoma na przyszły rok.
Postawiłam na niskie botaniczne tulipany (nie trzeba ich kopać, są niezawodne i malusie, a liście nie irytują), czosnki, cebulicę, irysy cebulowe etc.
Duże czosnki sadzę w donicach i co 2-3 lata wykopuję, dzielę, wymieniam podłoże i siup doniczka w ten sam dołek.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 10:26, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
sarenka napisał(a)
A jakie cisy chcesz sadzić? Ja też cche na wąski żywopłot, trzeba jechać i poszukać


eM jak zobaczył cisy, tuj nie chce Na świerki np miejsca nie mam.

Zostaję więc przy cisach. Będę kupować te bezodmianowe Taxus baccata. Dziewczyny chwalą, bo przy regularnym cięciu ładnie się zagęszczają.

Wkleję wieczorem fotki jak mi się ładnie już zamiśkowały tfu tfu, oby im nic nie było przez ten czas kwarantanny
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 10:29, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszka napisał(a)
Z kosztownych odmianowych tulipanów zrezygnowałam kilka lat temu. Dwa tygodnie radochy, nadwyrężony budżet i wielka niewiadoma na przyszły rok.
Postawiłam na niskie botaniczne tulipany (nie trzeba ich kopać, są niezawodne i malusie, a liście nie irytują), czosnki, cebulicę, irysy cebulowe etc.
Duże czosnki sadzę w donicach i co 2-3 lata wykopuję, dzielę, wymieniam podłoże i siup doniczka w ten sam dołek.


Ale od razu siup w dołek, czy dopiero w październiku? Na czosnki to chyba takie doniczki małe z 10 cm średnicy?

W tamtym roku, to mogłam i skrzynki z cebulkami wkopać, ale teraz się już trochę skomplikowało

Może nawet na te niskie irysy i szafirki mnie korci jak na tulipany
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Pszczelarnia 10:29, 23 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zakrecona napisał(a)


Cieszę się, że zajrzałaś Liczę po cichu na tarasowe wsparcie w odpowiednim czasie

Masz na myśli, że tak w jednym rzędzie? Bo ja o tym myślałam tak nieśmiało.

Tylko grab chyba nie może być 20 cm od płotu betonowego? Cis w jakiej odległości mógłby być wsadzony od grabów?

Wstępnie planowałam cisy posadzić 20-30 cm od płotu i co około 100 cm. Graby wstrzeliłyby się w przerwę między cisami. Kiedy wszystko podrośnie, to cis docelowo zarósł by pnie grabów do wysokości nieco powyżej płotu.

Tylko graby, w zależności od tego jakie kupię, trzeba by pewnie od razu podkrzesać.

Ufff..., lubię pisać i mówić też, dużo


Od razu nie podkrzesasz, bo one muszą mieć te gałęzie i liście do odżywiania się. Z czasem będziesz podkrzesywać w miarę wzrostu. Graby wpasują się w ten rozstaw cisów. A ich korzenie dopasują się do płotu (pójdą tam gdzie mają miejsce). Płotu - fundamentów nie powinny wywalić. Korzenie będą miały dość miejsca w glebie.
Tak myślę.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zakrecona 10:32, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pszczelarnia napisał(a)


Od razu nie podkrzesasz, bo one muszą mieć te gałęzie i liście do odżywiania się. Z czasem będziesz podkrzesywać w miarę wzrostu. Graby wpasują się w ten rozstaw cisów. A ich korzenie dopasują się do płotu (pójdą tam gdzie mają miejsce). Płotu - fundamentów nie powinny wywalić. Korzenie będą miały dość miejsca w glebie.
Tak myślę.




Płot wisi, tylko słupki są zabetonowane, to może będzie ok
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 10:38, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magda, a graby jakie?
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 10:42, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Frans Fontaine
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 10:46, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)


Współczuję tej wizji karczowania Ja mam, że tak powiem dzienny plan do wykonania i obrabiam mniej więcej 2,6 (szerokość przęsła ) na 1m. Zgodnie z zasada powoli, ale do celu

Tyle spokojnie ogarniam, plus obiad na dzień kolejny i bieżące ogarnięcie chałupy Szału może nie ma, ale posuwa się do przodu.


Ostatnio w innym miejscu czyściłam z gruzu jakiś metr- półtora kwadratowy ze dwa tygodnie! Gruzu tyle, że nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać

Jakie cisy sadzić będziesz?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies