Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

MalGosia 15:55, 02 sty 2020

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Madziu, życzę Ci dużo cierpliwości i wytrwałości w upiększniu ogrodu w Nowym Roku Zapowiada się bardzo ciekawie!
____________________
pozdrawiam Małgosia
Gosialuk 16:41, 02 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ja również wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę.
Ścieżka z placykiem fajnie wygląda. Podoba mi się.
A tą trzecią wiśnię może coś podgryzło - zobaczysz wiosną.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Zakrecona 11:43, 03 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Gosialuk napisał(a)
Ja również wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę.
Ścieżka z placykiem fajnie wygląda. Podoba mi się.
A tą trzecią wiśnię może coś podgryzło - zobaczysz wiosną.


Dziękuję i wzajemnie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 11:49, 03 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Na rozruszanie pozwolę sobie wkleić tak po cichu, co mi się ułożyło.
Przy czym wcale nie wiem, czy się zmieści i będzie pasowało

Ale wkleję, najwyżej mnie ustawicie, jak któraś zajrzy



Taras jest od północy działki, ma 4 m na 4m, mniej więcej. Pomyślałam, żeby może tam kwaśną miejscówkę zrobić.

Fioletowe, to rododendron Rasputin, białe - azalia Kermesina Alba i carex morrowii variegata.

Może jakieś żurawki?

Miejsca jest sporo, tylko zastanawia mnie fakt, że kwitnie to wszystko przez półtora miesiąca, a potem zielono...?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
galgAsia 12:27, 03 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Magda, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Ja sama kwaśnej rabaty nie mam, więc własnym doświadczeniem nie służę , ale może coś podpowiem. Faktycznie, może być trochę łyso, jak rodki i azalie przekwitną. I trochę monotematycznie. Ja bym poszukała wśród bylin lubiących / tolerujących kwaśnie podłoże - chociażby zawilce, tawułki, parzydła, tarczownica, miodunka - to te kwitnące, tak na szybko. Kokoryczka, jasnota, serduszka też lubią się z rodkami. A jeszcze hosty, które też kwitną i mają cudne liście, paprocie, kwitnące wiosną brunery, pachysandra... Jest tego trochę. Wystawa północna, czyli w zasadzie cień przez cały dzień. Może hortensje - kwitną w innym terminie niż rodki? Typowo kwaśnolubne - pierisy, kalmie, enkianty? Tu już inne dziewczyny lepiej Ci doradzą . A żurawki zawsze wciśniesz, to już takie "parapety"
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zakrecona 13:02, 03 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
galgAsia napisał(a)
Cześć, Magda, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku


Również dla Ciebie

Dzięki za propozycje, pooglądam sobie, muszę jeszcze z miarką zmierzyć ile tam dokładnie fizycznie będzie miejsca, bo powsadzać, a potem wysadzać, aż mnie plecy już bolą
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
galgAsia 13:05, 03 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A masz już przygotowaną kwaśną glebę? Bo to ponoć trochę czasu zajmuje...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zakrecona 13:09, 03 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
jest tak słonecznie, że po głowie mi chodzi, żeby jeszcze może coś teraz zmajstrować

A tak na poważnie, to u mnie jest tyle rozgrzebanych miejsc, że i tak sezonu braknie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 21:46, 03 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z rodkami i azaliami fajnie wygląda hakone np All Gold, dałoby jakiś kolor, hosty też. Hortki mogły bu być tylko sporo miejsca wtedy potrzeba. Jeszcze liriope przyszło mi na myśl,rutewka Delavaya.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mikina34 14:52, 09 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Cześć Magdo, wpadłam z rewizytą
Masz duże pole do popisu i więcej cierpliwości ode mnie Czuję, że będzie pięknie...
Będę zaglądać i kibicować.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies