Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 16:30, 14 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Może bardziej z doświadczeniem i obserwacją tego co nasadzone

Ja już zauważam, że nie ma co aż tak szaleć, bo jak nie starczy czasu i sił, żeby wszystko zrobić jak należy, to zamiast ładnego ogrodu, będzie niekontrolowana dzicz , a tego, to raczej bym nie chciała. Stąd moje wynurzenia

Widzę, że u Ciebie sezon rozpoczęty na całego.

Ja kupiłam liliowca, 2 mieczyki, 2 piwonie i 2 irysy syberyjskie i ... spadł śnieg. Czekają w nieogrzewanej piwnicy
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dorii 17:36, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jestem na wezwanie, podczytuję w miarę regularnie ale jak już pisałam u sarenki zgubiłam się która rabata u kogo na tapecie. Wiesz jak to jest jeden komentarz tu przeczytam dwa tam i już nic nie wiem. Za dużo wątków by u wszystkich być w temacie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 17:48, 14 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja podczytuję, ale rzadko piszę, bo też i znawca ze mnie jak z koziej... ;D

Tak Cie zachęciłam, ale bez spinania póki co, bo sama ciągle myślę

Zerkniesz na stronę 236 u mnie?

1 rys, to plan Asi Makadamii, podobał mi się nawet, ma być wokół trawnika. Za trawnikiem ma być jakby 1 rabata, przejście od placyku na tyły działki i za przejściem rabata 2.

Jestem dalej zielona, ale cóż moja zieleń trochę się rozjaśnia. Ewa Anda podpowiedziała mi, że jak wrzucę hortensje i miskanty zaraz za placykiem, to z tyłu raczej nic i tak nie będzie widać.

Poza tym chcę cisowe poduchy zamiast sosny mops.Bergenie do końca mnie nie zachwycają, muszę uważać na jeżówki i rozchodniki, bo trafiały się u mnie opuchlaki.

Póki co mam trawnik , klona strzępiastokorego przy placyku, buka dawycgold za placykiem trochę szałwi, seslerii i carexów jak poprzesadzam z przodu na tył.

Na 1 pierwszy ogień idą cisy przy płocie betonowym i cisy na poduchy przy wspomnianej rabacie.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dorii 18:15, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A jakie hortki nasz w planie? Można by w tej przedniej części dać niższa odmianę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:26, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341

A co to jest to zielone za hortkami? Bo te duże w rogu to dereń, nie pamiętam jaki :-\ czy źle kojarzę?
Jedna kratka to metr? Jeśli tak to 3x3 zarezerwowane tylko na derenia i rzeczywiście niewiele będzie widoczne to co pod nim.możba by dać jedną hortkę mnieja pod dereniem zadarniające coś, trawy np albo ułudkę wiosenną która będzie królować gdy hortki będą bez liści i przycięte nisko. Wtedy nawet nie trzeba by było rezygnować z tej jednej hortki.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 18:32, 14 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda, jakby co to ja jestem i podglądam
Średnio umiem doradzić, ten plan wydaje mi się bardzo trudny ale wiem, że na swoje podwórko patrzy się dużo łatwiej i z większą wyobraźnią.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 09:48, 15 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
To zielone za hortkami, to miał być żywopłot cisowy, ale nie wiem na razie, czy będę go sadzić, bo jak mi się zachce jeszcze coś dosadzać, rozkładać basen, albo jakieś mini oczko wodne, to już pozamiatane.

W tamtą stronę mogę się dowolnie rozbudowywać, bo wszystko moje

Chcę jeszcze jakieś warzywa, szklarnię, drzewka owocowe. Owocowe planowane po lewej stronie, po prawej bardziej warzywa i porzeczki, maliny, agrest.

Duże ciemnozielone kółko, to dereń kousa chinensis,
średnie jasnozielone - kalina kilimandżaro,
małe zielone - kalina grefsheim



____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 10:12, 15 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
To widzę z tarasu (strona zachodnia), posadzone 3 graby, ich pnie będą w cisach baccata, cisy posadzone pod całym płotem. Przed mam wizję na powtórzenie seslerii z szałwia, może jakaś jeżówka. Tam jest trochę ponad metr szeroko.



Idąc dalej, widok z tarasu:





Pod płotem bardzo mało miejsca, podejrzewam, że tylko wąsko cięty cis wejdzie. Dalej jest buk dawyck gold. Pod bukiem hakone aureola, za bukiem hortensja. Dalej znów wąsko: sesleria, jeżówki, szałwia, rozchodnik, jarzmianki?



Powyżej buk widziany z dołu, od strony zejścia z tarasu na przedepty.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
LIDKA 10:39, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
Urośnie wszystko co planujesz ładnie będzie. Te "przedepty" w koło też mi się podobają. roboty jeszcze sporo ale wkrótce efekty bedą cieszyć.

Zaglądam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Zakrecona 10:42, 15 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pod tarasem rabata kwaśna:
rododendron Rasputin, azalia Kermesina Alba, hakone all gold, hosty, brunera, miodunki, zawilce.

Bok tarasu ze schodkami zejściowymi 4 m, a drugi 3 m.

Na dłuzszym mogłabym wsadzić 2 rododendrony, a na krótszym 1, moze miskant variegatus na tym krótszym boku?



A to widok z tarasu na resztę. Pomarańczowy klon strzępiastokory, zielony drugi buk dawyck gold.

Za garażem wkopany jest zbiornik na deszczówkę. Z garażu jest plan zrobienia wejścia do ziemianki. Nad ziemianka kompostownik.

Garaż jest dwustanowiskowy. Kolejna wizja eMa: przejazd z garażu na 2 część działki. Ten przejazd chciał mieć od lewej strony patrząc na zdjęcie.

Dalej za garażem warzywa i jagodnik,szklarnia, a za częścią ozdobną drzewka owocowe.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies