Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Dorii 14:33, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zrobiłam ci ten rysunek ale za wiele to tu nie widać. Myślę że docelowo to tych miskantów zupełnie widać nie będzie. Z resztą z czasem będzie się to zmieniać. Z roku na rok. Najpierw wydaje mi się prym będą wiodły miskanty bo one najszybciej osiągną docelowe rozmiary. Chyba że masz wypasione sadzonki hortensji. Ale to latem bo wiosną nisko przycięte będą. Tawuła przez wiele lat latem będzie nie widoczna ale ona i tak najładniejsza wiosną a wtedy ani miskanty ani hortki nie będą jej zasłaniać. To samo ta kalina w tylnej części rabaty.



Zupełnie nie umiałam odwzorować piętrowych gałązek kaliny i jej kształtu ale na to nie patrzcie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 20:26, 23 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dorii dziękuję, masz talent dziewczyno

A może Ty się kształciłaś jakoś w tym kierunku, zadziwiające jest to jak potrafisz odwzorować wszystko. Dla mnie takie odczucie przestrzeni zupełnie inaczej działa na wyobraźnię

I powiem Ci, że dzięki Tobie dotarło do mnie to, co już mi dziewczyny pisały, że chyba jednak na tej Pierwszej rabacie jakieś średnie i niskie piętro, hortensje i miskanty z tyłu.

Dziękuję Tobie i wszystkim doradzającym
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 20:29, 23 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
W związku z tym mam pytanie, czy jakiś wyższy element na tej 1 rabacie dać, czy raczej wszystko takie do około 1 m, przy brzegach oczywiście niższe?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dorii 21:48, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dziękuję za komplementa, nie krztałciłam się w tym kierunku. Lubię rysować ale od lat jakoś czasu nie było. Czasu nadal mało ale zrozumiałam i nie tylko ja że i na przyjemne rzeczy trzeba znaleźć chwilę bo inaczej można zwariować. Tak więc hałda prania rośnie a ja rysuję

A może zamiast masywnych hortensji coś ażurowego, np świdośliwa, parocja, oczar. Albo wysokie ale ażurowe trawy, np molinia transparent czy stipa gigantea.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 08:54, 24 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Stipa TAK

Podoba mi się.

A masz rację z tym czasem dla siebie, sama zauważam, że czasem dla siebie też trzeba coś zrobić
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sylwik69 21:10, 25 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ale talenty ukrywasz macham
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Zakrecona 15:19, 30 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Zaciskowałam się





Tylko z rozpędu nie wiem, czy te 2, to nie jakieś hili, hicsi?



____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
LIDKA 15:47, 30 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6864
Cisy ładne i gęste. Przyjemności z sadzenia Ci życzę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 16:27, 30 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
To mogą być po prostu siewki, krzyżówki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 16:27, 30 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wypasione
To na żywopłot?
Miłego sadzenia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies