Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 14:32, 03 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tak z 2 razy je chciałam nim podlać i cisy też

Mam już hortensje, ale takie dopiero w pączkach. Poczekać z sadzeniem, aż liście im wyrosną?

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Pszczelarnia 14:44, 03 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zakrecona napisał(a)
Tak z 2 razy je chciałam nim podlać i cisy też

Mam już hortensje, ale takie dopiero w pączkach. Poczekać z sadzeniem, aż liście im wyrosną?



Dlaczego czekać? Jaki powód?


Sadzić od razu, mając w głowie rozmiary w miarę docelowe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zakrecona 15:10, 03 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pan ze szkółki mi tak kazał zrobić, ale obawiam się trochę, że one penie w jakimś torfie są i zamiast im pomóc, to zaszkodzę.

Właśnie zaraz wyrysuję jak bym wsadziła

Proszę o poprawki w razie pomyłek
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 15:19, 03 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magda,a jakie masz hortensje?
Jak na rysunku mi się wydaje,że u mnie będzie ok tak potem patrzę na rabatę i wydaje mi się,że to jednak wiecej się zmieści
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 15:46, 03 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Hortensje Little Lime
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 17:35, 03 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No i wyszło mi za mało miejsca

Nie wiem, czy tak mogłoby być (zmieści się?):



Czy ostróżki 'Magic Fountains Deep Rose White Bee' pasowałyby kolorystycznie, czy lepsze jakieś białe, bo niebieskie, chyba odpadają definitywnie?

Tak obliczyłam, że na ostróżki powinno być jakieś 40 cm, a na szałwię około 35 cm.

Zostaje mi jeszcze taki ,,pyrdek" z prawej i lewej strony. Przed różami lions rose od brzegu jest około 50 cm. Nie wiem też, czy ta szałwia przed BC nie jest za wysoka tak z przodu, a przed nią nic nie wejdzie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 21:55, 03 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magda moim zdaniem szałwia zginie wśród tych róż, nie dawałabym jej pomiędzy. Na brzeg Caradonna faktycznie za wysoka, może jakieś trawy wylewające się na ścieżkę? Ostróżki dałabym fioletowe i bardziej w grupie nie tak porozrzucane.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 22:02, 03 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tylko czytałam, że one mogą mieć nawet 2m, to wtedy przerosną róże. A z jednej kępy wyrasta tylko 1 łodyga z kwiatem ostróżki?

A może samą szałwię?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 22:08, 03 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
Tylko czytałam, że one mogą mieć nawet 2m, to wtedy przerosną róże. A z jednej kępy wyrasta tylko 1 łodyga z kwiatem ostróżki?

A może samą szałwię?


Kilka, chyba że bardzo młoda kępa ale ze starszych po kilka pędów kwiatowych jest. Jak masz je wciskać na siłę to lepiej wcale
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 07:24, 04 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Magda, z tego co pamiętam swoje ostróżki, to one więcej iż 40 cm potrzebują.
Same liście nie są wysokie, tylko pędy kwiatowe tak w górę idą.
Ja bym te ostróżki zgrupowała przy cisach, a cały rząd szałwi posadziła pomiędzy różami. Przynajmniej do czasu, kiedy róże nie urosną
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies