Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 20:55, 28 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Czyli najlepszy będzie kompost
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 21:05, 28 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Zakrecona napisał(a)
Tak sobie patrzę i nie wiem, czy te róże są dobrze posadzone?

Brother Cadfael są co 1m, a Lions Rose co 50 cm i około 70 cm od brzegu rabaty, żeby coś przed nimi jeszcze dać.

A tak na tej rabatce wizualnie one są dobrze rozmieszczone, bo pusto mi się tak wydaje



Na razie jest pusto, ale przecież jeszcze byliny dojdą a róże się rozrosną
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 21:32, 28 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Właściwie masz rację, alecja bym już tak na gęsto chciała.

Dziś sąsiadka nam zdjęcia przy sadzeniu i w dresach robiła Dobrze, że się w głowę nie pukają
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 06:52, 29 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Odwieczny problem przy sadzeniu to, że pusto a po dwóch, trzech latach wysadzanki się zaczynają. Ja ostatnio jak sadzę zataczam wokół rośliny kółko na szerokość docelowej wielkości jaką ma osiągnąć . Dobrze będzie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 09:04, 29 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Też chyba muszę rysować, bo wyobraźnia jeszcze słabo mi w tym kierunku pracuje

Jak dosadzę trochę szałwi i rozplenicy, parę ostróżek, to chyba spokojnie wystarczy
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 09:05, 29 mar 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magda (moja imienniczko ) jako, że u Ciebie temat róż na tapecie to zapytam- róże przycina sie na wiosnę- do kiedy jest czas? Ja nie mam, ale widziałam u kogos w ogródku, kto sam raczej nie rady ich ściąć.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:07, 29 mar 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Też chyba muszę rysować, bo wyobraźnia jeszcze słabo mi w tym kierunku pracuje

Jak dosadzę trochę szałwi i rozplenicy, parę ostróżek, to chyba spokojnie wystarczy
No właśnie, masz rozrysowana rabaty? chętnie popatrze, może coś zgapię od Ciebie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:19, 29 mar 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Margerytka40 napisał(a)
Odwieczny problem przy sadzeniu to, że pusto a po dwóch, trzech latach wysadzanki się zaczynają. Ja ostatnio jak sadzę zataczam wokół rośliny kółko na szerokość docelowej wielkości jaką ma osiągnąć . Dobrze będzie
ostatnio usłyszałam, zebym sadziła od razu w docelowe miejsca, żeby juz nie przsadzać roślin ale nie wiem czy sie tak da. Tzn chciałabym, ale to tzreba umiec wszystko przewidzieć
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 09:46, 29 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Moje róże dopiero wsadzone, ale z tego co czytałam u dziewczyn, róże tnie się na wiosnę, jak jest wystarczająco ciepło, żeby nie przymarzły, ale zanim zaczną puszczać soki (tak mi się wydaje, doczytam w przyszłym roku )

Rysunki w miarę aktualne na str 69-71. Ale to tez zarysy, dalej myślę co będę sadzić. A znając życie i podczytując O, to przesadzania i tak się raczej nie uniknie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 09:46, 29 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ciężko jest czasami sobie wyobrazić jak szeroko i wysoko będzie rosnąc dana roślina, niby znamy jej docelowe wymiary ale jednak... Poza tym rzeczywiście na początku jak by chcieć sadzić zachowując przepisowe odległości to byłoby bardzo pusto.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies