Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

la_estrellita 11:24, 09 cze 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Mi chodziło o to, że stan obecny jest lepszy.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Roocika 11:56, 09 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
la_estrellita napisał(a)
Mi chodziło o to, że stan obecny jest lepszy.

ufff
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
zoja 11:57, 09 cze 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Roocika napisał(a)


Dziewczyny, ale bardziej Wam się podobało z tą dużą skarpą w 2013? Wtedy nie było miejsca na trawę, bo od skarpy do rzeczki raptem z 6 metrów zostało.
Nam się teraz bardziej podoba, bo jest na dole więcej przestrzeni
Macham


Oceniajac tylko ze zdjecia to tak, natomiast to Wy tam jestescie na codzien i macie lepsza ocene.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Roocika 12:05, 09 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
zoja napisał(a)


Oceniajac tylko ze zdjecia to tak, natomiast to Wy tam jestescie na codzien i macie lepsza ocene.

Waśnie wydaje mi się, że zdjęcia nie oddają... przejrzałam wczoraj chyba z 6 lat zdjęcia i nie mogłam znaleźć nic sensownego.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
zoja 12:15, 09 cze 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Roocika napisał(a)

Waśnie wydaje mi się, że zdjęcia nie oddają... przejrzałam wczoraj chyba z 6 lat zdjęcia i nie mogłam znaleźć nic sensownego.


A nawet gdyby nasza ocena i wybor byl inny to twoje podworko i ogrod i Ty masz na/w nim byc szczesliwa
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Roocika 11:34, 11 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
Wcześniej pisałaś, że gdzieś tam droga powiatowa idzie, od której chcecie się osłonić choinami - w którym to miejscu?

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MartaKozak 12:04, 11 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Roocika napisał(a)


Dziewczyny, ale bardziej Wam się podobało z tą dużą skarpą w 2013? Wtedy nie było miejsca na trawę, bo od skarpy do rzeczki raptem z 6 metrów zostało.
Nam się teraz bardziej podoba, bo jest na dole więcej przestrzeni
Macham


Tez mi sie podoba jak jest obecnie.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Roocika 12:17, 11 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zamiast pracować to myślę... nie umiem tak ładnie jak Asia rysować... Naniosłam moją wizję ale coś mi nie gra... Chciałam oddzielić ogród wizualnie od tego trójkąta i oczyszczalni. Na brązowo zaznaczyłam komunikację, która de fakto jest w użyciu. Nie za dużo tej trawy?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:21, 11 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
MartaKozak napisał(a)


Tez mi sie podoba jak jest obecnie.



Na zdjęciach to chyba słabo widać te różnice poziomów.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 13:11, 11 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu - bardzo Ci dziękuję, że poświęciłaś czas na odgrzebanie tych zdjęć i wyjaśnienie moich wątpliwości - tym bardziej, że moje pytanie było czysto teoretyczne, bo przecież tak czy inaczej nie nasypiecie z powrotem tej ziemi.

Myślę że powinnyśmy tutaj oddzielić kwestie estetyczne od praktycznych. Na takich długich skarpach można robić śliczne rabaty ale w piłkę czy w siatkówkę się na nich nie pogra. Dlatego rozumiem potrzebę wypoziomowania terenu. Tyle że zrobiliście to dosyć drastycznie i dlatego macie teraz problem z osypującą się ziemią. Jakby zostawić te skarpy choć 1 metr szersze, to byłoby łatwiej.
Ale mniejsza o to.

Patrząc na ostatni rysunek widzę, że zaplanowałaś zarówno placyk wypoczynkowy jak i plac zabaw w rabacie - tak ma być?

Jeśli chodzi o komunikację - nie wiem czy zwróciłaś uwagę: na drugim planie narysowałam taką ścieżkę od części gospodarczej, tylko inaczej poprowadzoną: chodzi o to, żeby zjechać taczką czy kosiarką wygodnie po skarpie, a nie po schodach - tak ma wyglądać ta ścieżka, którą narysowałaś?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies