Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

makadamia 13:47, 11 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeszcze jeden plan.
Schody tam, gdzie wskazałaś (z rysunku wcale nie wynika, że w tym miejscu będą wygodniejsze, dlatego wierzę Ci na słowo).
Dodałam jeszcze jedne przy bramie (do zrobienia ewentualnie kiedyś w przyszłości). Od części gospodarczej ścieżka pełniąca jednocześnie funkcję obrzeża rabaty (bardzo wygodne rozwiązanie, podpatrzone z ogrodów angielskich). Dobrze by było, żeby tam był zjazd, a nie schodki, ale nie mam pojęcia jak to zrobić:/.

Nie narysowałam tej ścieżki przy tarasie - znowu: rysunek i zdjęcia niekoniecznie dobrze oddają rzeczywistość i nie wiem, czy tam jest wystarczająco dużo miejsca. W razie czego udawaj, że ona tam jest
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 13:49, 11 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
Asiu - bardzo Ci dziękuję, że poświęciłaś czas na odgrzebanie tych zdjęć i wyjaśnienie moich wątpliwości - tym bardziej, że moje pytanie było czysto teoretyczne, bo przecież tak czy inaczej nie nasypiecie z powrotem tej ziemi.

Myślę że powinnyśmy tutaj oddzielić kwestie estetyczne od praktycznych. Na takich długich skarpach można robić śliczne rabaty ale w piłkę czy w siatkówkę się na nich nie pogra. Dlatego rozumiem potrzebę wypoziomowania terenu. Tyle że zrobiliście to dosyć drastycznie i dlatego macie teraz problem z osypującą się ziemią. Jakby zostawić te skarpy choć 1 metr szersze, to byłoby łatwiej.
Ale mniejsza o to.

Patrząc na ostatni rysunek widzę, że zaplanowałaś zarówno placyk wypoczynkowy jak i plac zabaw w rabacie - tak ma być?

Jeśli chodzi o komunikację - nie wiem czy zwróciłaś uwagę: na drugim planie narysowałam taką ścieżkę od części gospodarczej, tylko inaczej poprowadzoną: chodzi o to, żeby zjechać taczką czy kosiarką wygodnie po skarpie, a nie po schodach - tak ma wyglądać ta ścieżka, którą narysowałaś?


Asiu no właśnie jak nie będzie dziś lało to zrobię fotkę. Jest zostawione takie zejście w tym miejscu co narysowałam (chodzi o północną stronę) i tam będzie właśnie zjazd na kosiarkę i inne takie, tak wynikało z różnic poziomów... Jeżeli chodzi o ścieżkę do trójkąta to jest to kwestia otwarta. Mamy jeszcze nierozgarnięty gruz, ponieważ musimy zrobić miejsce na cofanie samochodu- nie mamy gdzie wykręcać autem i zimą się ciężko wyjeżdża. Ta ścieżka pewnie powstanie samoistnie po wyprofilowaniu wjazdu do końca. Znając nas to może to nastąpić nawet i za dwa sezony, bo po zimie stwierdzimy, że jest źle. Na razie chodzimy tak, jak narysowałam.
Z tymi skarpami to nie jest tak źle- w sensie osypywania tzn. problem jest przy sadzeniu- jak się wzruszy do sadzenia to wtedy się osypuje, tak to się trzyma

Placyk chciałam w rabacie "schować" i jeszcze drzewem oddzielić, chodziło o to, żeby mieć kąt, gdzie nas znikąd nie widać.
Z domkiem sami nie wiemy. Córka się w nim nie bawi, jeżeli to się nie zmieni do przyszłego sezonu to domek sprzedamy. Bardzo go chciała, miał być Elzowy (stąd kolor) i wyszło tak jakoś. Może za mała jest jeszcze, nie wiemy o co chodzi
Asiu bardzo Ci dziękuję za Twoje rysunki, wciąż mam nadzieję, że moje wizje też zweryfikujecie. Będziemy pewnie rozgarniać piach i chciałam wyznaczyć, gdzie trawa, gdzie rabata, żeby nawieźć obornika już teraz pod trawę i choiny
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:55, 11 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
Jeszcze jeden plan.
Schody tam, gdzie wskazałaś (z rysunku wcale nie wynika, że w tym miejscu będą wygodniejsze, dlatego wierzę Ci na słowo).
Dodałam jeszcze jedne przy bramie (do zrobienia ewentualnie kiedyś w przyszłości). Od części gospodarczej ścieżka pełniąca jednocześnie funkcję obrzeża rabaty (bardzo wygodne rozwiązanie, podpatrzone z ogrodów angielskich). Dobrze by było, żeby tam był zjazd, a nie schodki, ale nie mam pojęcia jak to zrobić:/.

Nie narysowałam tej ścieżki przy tarasie - znowu: rysunek i zdjęcia niekoniecznie dobrze oddają rzeczywistość i nie wiem, czy tam jest wystarczająco dużo miejsca. W razie czego udawaj, że ona tam jest

Ścieżki pokażę na zdjęciach Na mapie nie ma naniesionych różnic poziomów, stąd pewnie nie wiadomo dokładnie..
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 13:57, 11 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wiem, rozumiem, dlatego Ci rysuję różne opcje, żebyś miała z czego wybierać
Po trochu dojdziemy do wersji finalnej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 14:00, 11 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)


To jest bardzo fajny pomysł ten plan. Przy wjeździe spokojnie można zrobić zjazd bez schodów- tam jest trochę łagodniej. Muszę pokazać mężowi- ta rabata przy skarpie w środku rozwiązała by to wcięcie, nie wyglądałoby tak nienaturalnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
zoja 14:07, 11 cze 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
widzę, że Makadamia działa
na pewno coś pięknego stworzycie będę obserwować z ciekawością
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Roocika 14:08, 11 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
zoja napisał(a)
widzę, że Makadamia działa
na pewno coś pięknego stworzycie będę obserwować z ciekawością

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 14:12, 11 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Roocika napisał(a)
Policzyliśmy jeszcze raz z dodatkową wywrotką przyjmując, gęstość nasypową piasku 1,7 i powierzchnię 850 m2, wychodzi 8,6 cm piasku. Ufff


Czy dobrze rozumiem, że zakładając 4 cm warstwę na powierzchni np 100 m2 i gęstość 1,7, to potrzebuję 6,8 tony piasku?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 14:44, 11 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zakrecona napisał(a)


Czy dobrze rozumiem, że zakładając 4 cm warstwę na powierzchni np 100 m2 i gęstość 1,7, to potrzebuję 6,8 tony piasku?

Tak
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 14:55, 11 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Matko jedyna, toż to ogrom, mąż mnie wyklnie ... Pewnie powie, że się zachciało
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies