Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Margerytka40 18:57, 30 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Same tak rosną. Teraz jak je sadzę to co 50, 60 cm. Może to zależy od gleby.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 19:12, 30 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Margerytka40 napisał(a)
Same tak rosną. Teraz jak je sadzę to co 50, 60 cm. Może to zależy od gleby.


Zawsze tak jest. My sadzimy dość gęsto, żeby efekt był już po pierwszym sezonie i nie było marudzenia, że tylko korę albo inny mulcz widać na rabatach
Asia może tą ilość wziąć zamiast na 1 to na 2 qm

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 19:22, 30 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


Zawsze tak jest. My sadzimy dość gęsto, żeby efekt był już po pierwszym sezonie i nie było marudzenia, że tylko korę albo inny mulcz widać na rabatach
Asia może tą ilość wziąć zamiast na 1 to na 2 qm



Chyba bym tak zrobiła. Wiesz, dosadzić zawsze można jeśli się okaże, że roślinki nie przyrastają bardzo.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Roocika 21:16, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)


Zawsze tak jest. My sadzimy dość gęsto, żeby efekt był już po pierwszym sezonie i nie było marudzenia, że tylko korę albo inny mulcz widać na rabatach
Asia może tą ilość wziąć zamiast na 1 to na 2 qm


Ewa, a nie obrazisz się jak tak posadzę ?
Chyba tak zrobię z uwagi na koszty, rośliny urosną
A do tego czasu przygotuje nowe miejsca i te podzielone będę mogła posadzić gdzie indziej.
Nasze tempo prac nie będzie zbyt imponujące.
A rozchodniki i szałwie to tylko na górnej skarpie dadzą radę, w dolnym ogrodzie raczej za mokro dla nich chyba...
Chyba kupię Tulipanowce Edwardy wzdłuż podjazdu , no prześladują mnie.
Chyba, że już nie będzie...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:18, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)


Chyba bym tak zrobiła. Wiesz, dosadzić zawsze można jeśli się okaże, że roślinki nie przyrastają bardzo.

Zawsze jest ryzyko, że rośliny nie podejmą współpracy
Pod podjazdem jest duzo gruzu betonowego jako utwardzacza.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:29, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziewczyny a czy w moim mokrym dolnym ogrodzie jest szansa na takie zestawienie roślin jak pisałam poprzednio, posadzone w formie takiej naturalistycznej, żeby wyglądało jakby samo wyrosło POD BRZOZAMI?
Dereń kelsey, trawy wyższe (jakiś trzcinnik?), niższe (jakoś Carex, sesleria?), paprotnik, bodziszek, bergenia, zawice, jarzmianki, orliki, irysy, edit. jeszcze przywrotnik?
Co tu nie pasuje, co wywalić?
W plecach brzóz będzie żywopłot grabowy, cięty, więc będzie tam półcień (słońce chyba do południa).
Nie mam jak na razie mierzyć, bo u nas zima pełną gębą ale tak sobie w głowie próbuję ułożyć

Od zachodniej strony pod choinami mam plan na nasadzenia w większości drzewiasto krzewiaste z dodatkiem traw i bylin, tak jak posadziłam po stronie południowej, myślę, że to będzie mało obsługowe..
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:32, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)
Same tak rosną. Teraz jak je sadzę to co 50, 60 cm. Może to zależy od gleby.

Muszę sprawdzić ile moje mają, rosną 1 rok i dosyć przyrosły. Czytałam, że one lubią pH w stronę zasadowego, a u mnie tak jest.
O dziwo rosną w dolnym ogrodzie (posadziłam na lekkiej górce), przeżyły zimę i nie zgniły więc jest nadzieja
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 21:39, 30 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Ładny ten Edward, wygooglałam sobie . Ile sztuk chcesz tam posadzić?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 21:42, 30 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Ładny ten Edward, wygooglałam sobie . Ile sztuk chcesz tam posadzić?

Jednego na frontowej i 2 wzdłuż podjazdu, tak wychodzi z odległości.
No ale trzeba kije powybijać i zobaczyć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 21:44, 30 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Dziewczyny a czy w moim mokrym dolnym ogrodzie jest szansa na takie zestawienie roślin jak pisałam poprzednio, posadzone w formie takiej naturalistycznej, żeby wyglądało jakby samo wyrosło POD BRZOZAMI?
Dereń kelsey, trawy wyższe (jakiś trzcinnik?), niższe (jakoś Carex, sesleria?), paprotnik, bodziszek, bergenia, zawice, jarzmianki, orliki, irysy, edit. jeszcze przywrotnik?
Co tu nie pasuje, co wywalić?
W plecach brzóz będzie żywopłot grabowy, cięty, więc będzie tam półcień (słońce chyba do południa).
Nie mam jak na razie mierzyć, bo u nas zima pełną gębą ale tak sobie w głowie próbuję ułożyć

Od zachodniej strony pod choinami mam plan na nasadzenia w większości drzewiasto krzewiaste z dodatkiem traw i bylin, tak jak posadziłam po stronie południowej, myślę, że to będzie mało obsługowe..


Wszystko pasuje, no może sesleria mniej bo ona woli słoneczka dużo ale spróbować możesz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies