Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Gosialuk 00:04, 29 sty 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Asia jak liczysz 50 cm2 na roślinę, to w 1 m2 zmieści się 4. Jak masz plan w skali i 1 m, to 1 cm, to 1 kratka równa się jedna roślinka. Mam nadzieję, że pomogłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 06:13, 29 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Asia jak liczysz 50 cm2 na roślinę, to w 1 m2 zmieści się 4. Jak masz plan w skali i 1 m, to 1 cm, to 1 kratka równa się jedna roślinka. Mam nadzieję, że pomogłam.

Gosiu, właśnie tu weszłam, żeby napisać, że się machnęłam jednak .
Liczenie po całym dniu coś mi nie wychodzi haha
Na planie 1 kratka to 50 cm
Edit.
Poprawiłam post. Wieczorem policzę od nowa te kratki, będzie o połowę mniej
A teraz do pracy trzeba...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 07:43, 29 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asia a przypomnij jeszcze rośliny jakie są na planie. Wiem były ale nie chce mi się kopać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Roocika 08:09, 29 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)
Asia a przypomnij jeszcze rośliny jakie są na planie. Wiem były ale nie chce mi się kopać

Szałwia caradonna
Rozchodnik matrona
Seslerią jesienna
Trzcinnik overdam

Reszta to cis, piwonia, krzewuszka
Drzewa to tulipanowiec Edward Gursztyn
Obwódką z pięciornika lovely pink
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 08:50, 29 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
ale fajny projekcik
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 09:54, 29 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Asiu, wpadnę dziś ale trochę później z pomocą Najpierw muszę ogarnąć chaos domowo-zwierzęco-pracowy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 09:57, 29 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)
Asiu, wpadnę dziś ale trochę później z pomocą Najpierw muszę ogarnąć chaos domowo-zwierzęco-pracowy

Ewa jasne Macham
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 10:10, 29 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu a czy tak koniecznie musisz to tak planować co do centymetra? Pytam bo doświadczenie mi mówi, że to strata czasu. Później plan swoje a życie wiadomo. Mój patent na takie rabaty to zaznaczenie strategicznych punktów czyli w twoim planie drzew, krzewów i większych bylin. Wypełniacze takie jak mniejsze trawy i by linki wciskam, gdzie zostaje miejsce po dwie, trzy grupkami. Gdzie niegdzie pojedyńczo. Praktycznie przy sadzeniu posiłkuję się doniczkami. Ha, mam ich masę w różnych kolorach i wielkościach. Imitują rośliny. Pewnie każdy ma swój sposób
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Monia81 10:21, 29 sty 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
No mi przy takich rabatach też pomagają doniczki, tak jak Asia pisze, zawsze rozmieszczam na rabacie i przestawiam jak mi coś nie pasuje jak obsadzałam u siebie bylinówki to i tak w pierwszym roku nie było gęsto, bo nie chciałam kupować nie wiadomo ile doniczek, a roślinki same się sieją i wybierają dla siebie odpowiednie miejsce pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Roocika 10:33, 29 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)
Asiu a czy tak koniecznie musisz to tak planować co do centymetra? Pytam bo doświadczenie mi mówi, że to strata czasu. Później plan swoje a życie wiadomo. Mój patent na takie rabaty to zaznaczenie strategicznych punktów czyli w twoim planie drzew, krzewów i większych bylin. Wypełniacze takie jak mniejsze trawy i by linki wciskam, gdzie zostaje miejsce po dwie, trzy grupkami. Gdzie niegdzie pojedyńczo. Praktycznie przy sadzeniu posiłkuję się doniczkami. Ha, mam ich masę w różnych kolorach i wielkościach. Imitują rośliny. Pewnie każdy ma swój sposób

Asienko, nie chcę co do cm, bardziej chodzi mi o schemat na takie rozrzucenie roślin jak na wizualizacji. Nie wiem czy sadzić w grupkach takie rozrzucone np. po 3?
Nie mam za wiele doświadczenia w sadzeniu roślin to mój pierwszy ogród
Chciałam wiedzieć ile potrzebuję tych roślin
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies