Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 14:34, 26 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Moje stipy całe słomkowe, Twoje mają sporo zieleni.

Zobaczymy jak dalej z nimi będzie, one są tylko zadołowane. Ale całe były pod śniegiem.
Je się przycina jak trawy?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 15:22, 26 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Może jeszcze te nie rokujące odbiją?
U mnie kiedyś katalpa przez cały jeden sezon nic nie wypuściła, wyglądała jakby uschła, ale jakoś o niej zapomniałam i została na następny rok .
Wypuściła nowe listki.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 15:23, 26 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Widziałam u kogoś na wątku fajną rozpiskę, kiedy i jak ścinać poszczególne trawy, tylko nie pamiętam u kogo.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 15:27, 26 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
antracyt napisał(a)
Widziałam u kogoś na wątku fajną rozpiskę, kiedy i jak ścinać poszczególne trawy, tylko nie pamiętam u kogo.


U Tarci tutaj
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 20:30, 26 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Może jeszcze te nie rokujące odbiją?
U mnie kiedyś katalpa przez cały jeden sezon nic nie wypuściła, wyglądała jakby uschła, ale jakoś o niej zapomniałam i została na następny rok .
Wypuściła nowe listki.


Chyba jednak nie...
Nie wykopujemy na razie, pewnie w maju.
No trzeba kupić dwa drzewka w takim razie... i posadzić najpóźniej w maju albo czekać do końca sierpnia. Już nigdy nie posadzę drzewa w środku lata...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:34, 26 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Widziałam u kogoś na wątku fajną rozpiskę, kiedy i jak ścinać poszczególne trawy, tylko nie pamiętam u kogo.


Agatorek napisał(a)


U Tarci tutaj


Dzięki dziewczyny.
Jak się teren osuszy to zobaczę czy czesać czy ciąć tą stipę.

Teraz zastanawiam się czy irysów nornice nie zjadły. Czy one jedzą irysy? Nie wiedziałam nic świeżo zielonego, może za wcześnie?
Za to u liliowców widziałam jakieś świeże zielone.

Mnie czeka ciężki weekend, niestety przeziębienie przeszło na krtań i zaniemówiłam, czuję się fatalnie.

Zdrówka dla wszystkich
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 21:20, 26 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Różnice są ogromne w pozimowym stanie naszych ogrodów. U mnie stopniały nawet 1,5 metrowe góry usypywane z odgarnianego śniegu. Ziemia przeschła, a rolnicy bronowali pola.
Jeśli przy jakimś drzewku robią Ci się zastoiny wody, to spróbuj napowietrzyć im korzenie- wbij kilkakrotnie dosyć długi pręt w okolicach pnia.
Zdrówka życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 00:22, 27 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Roocika napisał(a)


Grzesiek z chęcią też bym się wzięła do roboty.
Widzę światełko w tunelu, przy takim słonku jak dziś może przez weekend śnieg zniknie.

Na razie krety się obudziły i wszędzie ryją

OOOO proszę, cwaniak






Asia u mnie też jest jeszcze śnieg. Ty nie patrz w stronę poludnia bo tam tyle śniegu nie było. Mróz ich też oszczędził. U Irenki było w dzień na plusie a u nas -7 w nocy -14, 15.
Zresztą co widzę część działki od strony potoku masz w cieniu.
Jeszcze się nalatasz po działce. Po niedzieli też ma być ładna pogoda to będziemy ciąć.


U mnie na 1 M2 po 3 kopce EM się wściekł.musi zbierać bo będzie wertykulację robił tak by rozgarnał


Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 09:53, 27 lut 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Asiu stipy masz zielone to dobrze. Wyglada, ze wszystko z nimi ok. Zawsze cos odpadnie to norma. U mnie tez snieg wszystkie polozyl. Snieg jeszcze zalega jak widze. Tez macham
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Roocika 21:51, 27 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Różnice są ogromne w pozimowym stanie naszych ogrodów. U mnie stopniały nawet 1,5 metrowe góry usypywane z odgarnianego śniegu. Ziemia przeschła, a rolnicy bronowali pola.
Jeśli przy jakimś drzewku robią Ci się zastoiny wody, to spróbuj napowietrzyć im korzenie- wbij kilkakrotnie dosyć długi pręt w okolicach pnia.
Zdrówka życzę.

Dziękuję, zdrówko się przyda, nic nie przechodzi i nawet jest gorzej.

U nas jest zimniej, nawet w stosunku do położonego nieopodal Elbląga, niby niedaleko a 130 m niżej robi różnicę.

Dziś śniegu zdecydowanie ubyło, północną rabata już bez śniegu, dumam co mozna ciąć.
Róż okrywowych chyba jeszcze nie przycinać? Czy już można?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies