Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Toszka 15:22, 12 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A ten nasyp jaka pełnić ma rolę?
Bo jesli nijaką to znajdą się kfiutki do obsadzenia go

Bluszcz na siatce to goopi pomysł - od metalu będzie przemarzać.

Interesuje mnie pożyczony krajobraz - te świerki(zdj. nr1) i inne drzewa tam na stałe rosną, czy grozi im potencjalna budowlana wycinka?

Choiny sa cudownym materiałem, plastycznym do strzyżenia. Wizualnie podobne do cisa. Wymagania tylko odmienne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Roocika 15:28, 12 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Toszko ten nasyp to będzie wyprofilowany- tam ma być miejsce do cofania samochodem, żeby wyjechać od nas, bo zimą musimy tyłem wjeżdżać, bądź wyjeżdżać. Budę tylko trzeba przestawić i wtedy to rozgarniemy.

Na zdjęciu nr 1 w tle to są liściaste drzewa- głównie brzozy, klony, jakieś bzy i chyba olszyny. Pomiędzy tymi drzewami jest oczko- takie dzikie. Te drzewa rosną już za drogą gruntową.

Nie jestem pewna, ale tam są działki pod zabudowę mieszaną, więc istnieje ewentualność, że ktoś je wytnie i dom postawi.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:31, 12 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Na drugim zdjęciu działka za rzeczką też jest pod zabudowę (ta bardziej po lewej), o ile mi wiadomo ma już właściciela, więc pewnie te drzewa ze skarpy znikną i właściciele będą coś innego sadzić.

Od północy działka to wody śródlądowe, wiec raczej nic tam nie powstanie- chyba, że gmina wytnie drzewa.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Toszka 15:34, 12 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zadałam to pytanie, bo cisy i choiny wyniosą majątek...khm...
Może sekwencje z tuj zrobić? Mieszany gatunkowo zywopłot, sadzony sekwencjami ma tę zaletę, że prócz walorów wizualnych ten sposób sadzenia chroni m.in. przed ewentualnymi chorobami i szkodnikami.... i dodatkowo - nie daj bóg - gdyby coś wypadło to nie cały szpaler a kilka roslin. Takimi sekwencjami sadzi Szefowa i tym samym uzyskuje tez ciekawe tło dla rabat.

Edit
czyli nasyp nie będzie stanowił wyzwania ogrodniczego, a jedynie będzie pełnił funkcje uzytkowe...?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 17:03, 12 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O ten nasyp to chciałam się dopytać: wiata śmietnikowa będzie stała NA nim czy POD nim?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosialuk 17:24, 12 cze 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Witam się również. Jestem w połowie czytania. Też mam skarpy, choć na razie nie są zagospodarowane. Będę zaglądać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 21:46, 12 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
O ten nasyp to chciałam się dopytać: wiata śmietnikowa będzie stała NA nim czy POD nim?

O to trudne pytanie Asiu. Nie umiem na nie odpowiedzieć jednoznacznie. Wygląda, że zaraz pod nim-obok skrzynki elektrycznej. Znowu zdjęcie konieczne. Mieliśmy w planie zrobić wgłębienie w ogrodzeniu, żeby skrzynka i śmietnik były za ogrodzeniem.
Z nasypem to tylko problem z bokami-one są z gruzu Co będzie chciało tam rosnąć, zamówić jakaś ziemię z pola na te boki?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:56, 12 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Toszka napisał(a)
Zadałam to pytanie, bo cisy i choiny wyniosą majątek...khm...
Może sekwencje z tuj zrobić? Mieszany gatunkowo zywopłot, sadzony sekwencjami ma tę zaletę, że prócz walorów wizualnych ten sposób sadzenia chroni m.in. przed ewentualnymi chorobami i szkodnikami.... i dodatkowo - nie daj bóg - gdyby coś wypadło to nie cały szpaler a kilka roslin. Takimi sekwencjami sadzi Szefowa i tym samym uzyskuje tez ciekawe tło dla rabat.

Edit
czyli nasyp nie będzie stanowił wyzwania ogrodniczego, a jedynie będzie pełnił funkcje uzytkowe...?

Toszko kupiliśmy malutkie choiny, chcieliśmy je w formie luźnej, nie zwartego żywopłotu. Duże w szkółce były jakieś takie rachityczne, więc wzięliśmy małe. Cena była powiem, że znośna.
Cisy są drogie, to fakt.
Jakoś tuj (tuji?) nie lubię, próbowałam się do nich przekonać, ale nie umiem. Nie podobają mi się w żadnej formie, nawet tej popularnej na ogrodowisku. Chyba wolałabym kupić mikro cisy i poczekać.
Toszko nasyp jest z gruzu, co z tym zrobić, żeby go jakoś zazielenic na bokach?
Kiedyś miałam pomysł, żeby zrobić żywopłot liściasty na samej górze dużej skarpy, ale w formie niestrzyżonej. Na tej skarpie nie da się ciąć 3 razy do roku, będzie niewygodnie.
Kurcze to już mam całkiem mętlik w głowie z tymi ramami.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:57, 12 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Witam się również. Jestem w połowie czytania. Też mam skarpy, choć na razie nie są zagospodarowane. Będę zaglądać.

Witaj Gosiu i zapraszam, razem łatwiej, może coś podpowiesz lub podpatrzysz
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:02, 12 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Toszka napisał(a)


Edit
czyli nasyp nie będzie stanowił wyzwania ogrodniczego, a jedynie będzie pełnił funkcje uzytkowe...?

Będzie miejscem na samochód i będzie ułatwiał wjazd i wyjazd z działki.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies