Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

la_estrellita 12:20, 15 cze 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Oj tam. Cicho. Ja nic nie pamiętam.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Roocika 12:24, 15 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu dziękuję za inspirację

Wrzucam link do ogrodu, który bardzo mi się podoba. Nie wiem czy aż tak naturalny ogród udałoby mi się stworzyć. Pewnie nie...

naturalny ogród

I link do bloga blog, gdzie można znaleźć wiele informacji o tym ogrodzie.

Dlatego szamocę się, póki co, z tymi żywopłotami. Z jednej strony osłona jest konieczna- ze skarpy jest widok na cały ogród, jednak trochę prywatności by się przydało. Z góry widać dokładnie co jemy przy stole, a z drugiej strony wolałabym, żeby to nie było takie pod linię i kreskę.

Ogólnie mam naturę marudera... w ogrodzie też, wkurzam się na to, czego mieć nie chcę... np. jak miała być trawa, to denerwuje mnie kończyna w tej trawie. Ale jak zakładam, że założę trawę z koniczyną to już będzie ok Muszę to przełamać ogrodem swobodnym i naturalnym oraz nauczyć się godzić z tym, że natura rządzi się swoimi prawami. Przykładem są te bodziszki wyżej. Gąsienice tez chcą jeść

O dużej skarpie myślałam jako "owocowej". Chciałam posadzić tam wiśnie Pissardi- nieszczepione, jabłonie ozdobne np. Olę, bardziej od północy czarny bez (odmiana no eva), hortensje oraz róże okrywowe, całość poprzeplatać okrywowymi krzewami i wpleść w to byliny i trawy. Skarpa będzie trudna w pielęgnacji, bo jest stroma. W przyszłym sezonie okaże się, czy będziemy robić dwie ścianki oporowe, czy jedną.
Teraz link do moich inspiracji na ściankę oporową- taką zrobimy przy schodach na dole... i planujemy taką przy dużej skarpie. Może kiedyś jeszcze na dolnych ale to się okaże. ścianka oporowa


Bardzo się ucieszę jak ktoś jeszcze oceni te moje pomysły i może mnie nakieruje na inny tor- może ciekawszy

Burza mózgów wskazana

Asiu, gdyby udało Ci się znaleźć jakieś piny z ogrodami swobodnymi, trochę wiejsko, naturalnie- ale nie do przesady to jestem bardzo chętna. Kompletnie nie umiem znaleźć tego co mam w głowie w związku z ogrodem.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:30, 15 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
Asiu, Iwonko, a nie dałoby się tych serbów i cisów trochę wymieszać?
Żeby się bardziej wtapiały w otoczenie?


Trochę mało miejsca, kruca bomba, ale może dałoby radę?


Tam spokojnie wejdą małe- niskie drzewa, zobacz na zdjęcie tej jabłoni naszej starej, co już rośnie, ona jest wielka.

Na samym szczycie skarpy serby myślicie, nie byłyby za wielkie?- chodzi o wrażenie "górowania"? Hmmm?

Dumamy teraz nad tym dołem- przy rzeczce, czy nie dać tam choin i od północy kilka serbów, a bardziej przy domu (tzn. tam, gdzie widok z tarasu na północ) cisów?

W sumie to wychodzi na to, że do przyszłego sezonu możemy dumać i planować, bo wygląda na to, że ten sezon to przygotowanie gleby, ewentualnie trawa + posadzenie tego co mamy.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 12:59, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Też się boję, że te serby za bardzo będą górować, ale potrzebne są, dlatego je rozrzuciłam po tej skarpie.

Świetna inspiracja - bardzo lubię blog Megimoher i lubię jej całą filozofię tworzenia ogrodu. Jej realizacje to bardzo dobry wzór dla Ciebie.
A innych inspiracji jeszcze poszukam.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:00, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
la_estrellita napisał(a)
Oj tam. Cicho. Ja nic nie pamiętam.


Powtórzyć dobitniej?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 14:57, 15 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Przysłali buka Rohanii, nie spodziewałam się tylko, że w pakiecie z mrówkami i zdobniczką. Pierwsze zakupy internetowe i taki falstart.
Zostawić go i walczyć chemią i czy zutylizować- swoją drogą piękne ma liście, tylko pieniek trochę krzywy.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 15:11, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, nie zdążyłam Ci poszukać inspiracji, ale wejdź na tą stronę - babka ma świetnie skomponowany ogród. pokazuje zdjęcia z całego roku i można popatrzeć, jak komponuje różne rośliny, aby ogród był atrakcyjny przez cały rok.
Genialna robota!
Zdjęć jest dużo, materiału do przemyśleń też, starczy Ci na cały weekend
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 15:13, 15 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
makadamia napisał(a)
Asiu, nie zdążyłam Ci poszukać inspiracji, ale wejdź na tą stronę - babka ma świetnie skomponowany ogród. pokazuje zdjęcia z całego roku i można popatrzeć, jak komponuje różne rośliny, aby ogród był atrakcyjny przez cały rok.
Genialna robota!
Zdjęć jest dużo, materiału do przemyśleń też, starczy Ci na cały weekend

Dziękuję Asiu będę przeglądać. Dzieć chory to ona bajki a ja zdjęcia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Toszka 15:52, 15 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Doniczkę z mrówkami mozna wsadzić w kubeł z rostworem Desisu. I tymże opryskać zdobniczkę, albo mozna podlać mospilanem, lub podlać i opryskać Kohinorem. (podlanie Mospilanem i Kohinorem działa systemowo)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Roocika 17:22, 15 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Toszko mam mospilan, opryskać i podlać? Po powrocie do domu jeszcze go obejrzałem i ma poobgryzane liście, szczególnie te młode, zjedzone do nerwów. Jeszcze jakieś plamy też. Co jeszcze mogę zrobić? Chyba więcej nic z internetu nie zamówię
Kohinor albo decis mogę w poniedziałek kupić dopiero.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies