Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 08:48, 26 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)
U mnie rano o 6 padał, teraz póki co słoneczko ale zimnica bardzo. Ubieram się zaraz na cebulkę i lecę do taczek. Dziś w planie przewiezienie kompostu. Oby tylko nie padało.


Kurde a u nas jest śnieżyca :-/
Na szczęście muszę do pracy przy kompie lecieć
Dobrego dnia i owocnej pracy Asiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
BASIA8 09:08, 26 kwi 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
O Ja, ale pada u Nas dziś -3. Mama mi mówiła że o 6 rano prószył śnieg.
Pozdrawiam. Niech już ciepło będzie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Agatorek 17:17, 26 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
u nas też był w nocy przymrozek, a w ciągu dnia śnieżyca mnie wygoniła do domu... To też nadgoniłam pracę przy kompie . A raczej pozbyłam się zaległości .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 17:42, 26 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Tez miałam rano śnieg, a teraz słońce + grad. Normalnie cały przekrój pogodowy, tylko tęczy w tym wszystkim brakuje
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 18:55, 26 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
BASIA8 napisał(a)
O Ja, ale pada u Nas dziś -3. Mama mi mówiła że o 6 rano prószył śnieg.
Pozdrawiam. Niech już ciepło będzie


Agatorek napisał(a)
u nas też był w nocy przymrozek, a w ciągu dnia śnieżyca mnie wygoniła do domu... To też nadgoniłam pracę przy kompie . A raczej pozbyłam się zaległości .


antracyt napisał(a)
Tez miałam rano śnieg, a teraz słońce + grad. Normalnie cały przekrój pogodowy, tylko tęczy w tym wszystkim brakuje


Dziś to pogoda zadziałała, dobrze, że ten śnieg już się stopił.

Niestety grujeczniki straciły listki.
Dobrze, że tulipanowiec jeszcze swoich nie wypuścił.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 20:31, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Asiu, ja w sprawie tego zbiornika na deszczówkę, naziemnego. Czy nie ma ogólnopolskiego programu dofinansowania takich właśnie zbiorników? Jakiś czas temu, około 1-2 miesiące temu słyszałam o tym w TV. Nawet pomyślałam, że gdyby u nas nie było to teraz byłoby taniej ale już są 3 beczki.

U nas dzisiaj było i słońce i śnieg. A wiatr to cały czas był.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 22:38, 26 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Asiu, ja w sprawie tego zbiornika na deszczówkę, naziemnego. Czy nie ma ogólnopolskiego programu dofinansowania takich właśnie zbiorników? Jakiś czas temu, około 1-2 miesiące temu słyszałam o tym w TV. Nawet pomyślałam, że gdyby u nas nie było to teraz byłoby taniej ale już są 3 beczki.

U nas dzisiaj było i słońce i śnieg. A wiatr to cały czas był.

Basiu, jest, chcieliśmy skorzystać, ale w tym roku już chyba nie ogarniemy koparki na podziemny zbiornik, stąd wymyśliłam nadziemny
Ale mąż się chyba nie da przekonać i zostawimy to na przyszły rok.
Wszystko było wymyślane pod podziemny zbiornik.

Zaczynam się złościć juz na tą pogodę, tak zimno w kwietniu to już dawno nie było.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 07:35, 27 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu jechałam w weekend do rodziców i przejeżdżałam koło Elbląga. Wszędzie jeszcze zima. Myślałam, że to tylko u mnie tak jeszcze, a to wszędzie. Jedynie po gospodarstwach forsycje kwitną.
W domu za to chwasty wystartowały bez opóźnienia i gdzie nie spojrzę, tam widzę ogrom pracy.
Ten tydzień mam zdalną pracę, to liczyłam, że po pracy zamknę laptopa (oszczędzam sporo czasu bez dojazdów) i będę pielić, siać. Ale mowy nie ma, wczoraj padał śnieg i grad ...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 21:19, 27 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Asiu jechałam w weekend do rodziców i przejeżdżałam koło Elbląga. Wszędzie jeszcze zima. Myślałam, że to tylko u mnie tak jeszcze, a to wszędzie. Jedynie po gospodarstwach forsycje kwitną.
W domu za to chwasty wystartowały bez opóźnienia i gdzie nie spojrzę, tam widzę ogrom pracy.
Ten tydzień mam zdalną pracę, to liczyłam, że po pracy zamknę laptopa (oszczędzam sporo czasu bez dojazdów) i będę pielić, siać. Ale mowy nie ma, wczoraj padał śnieg i grad ...

Kasiu, wiosna niestety opóźnia się, my niedalekonod Elbląga mieszkamy, ale wyżej i u nas jest spore opóźnienie w stosunku do miasta. No ale ciepło musi w końcu przyjść.
Mnie tylko niepokoi, że nie pada, bo u nas prawie nie pada deszcz. Ostatnio była ta śnieżyca a wcześniej kapuśniak tylko padał.
U nas jeszcze suszy nie widać ale jak nie spadnie porządny deszcz to będzie jak w ubiegłym roku. Sucha wiosna.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:24, 27 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Codziennie coś dłubiemy, po malutku, chociaż coś.

Wykopana i zadołowana krzewuszka. W szoku jestem jak ona urosła


Mąż zrobił tymczasowa szafę sterowniczą



Chwasty ruszyły, spróbuję w tym roku je ogarnąć. Najbardziej mnie wkurzają chwasty w kostce. Wyrwać się nie da a zrywanie nic nie daje, odrasta z prędkością światła. Macie na to jakiś sposób?

Pomidorki rosną.

Trochę mnie martwią niektore liście, zrobiły się żółtawe albo sflaczałe. Mogłam przelać?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies