Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

kasia1 06:38, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asia, po Twoich fotkach poleciałam obejrzeć moje miskanty. Nie dają oznak życia :/ Kiepsko trochę. Rok temu na pewno już dawały. Ale czego się spodziewać. One ciepłolubne jak i ja, to nie będą się wychylać, jak tutaj mróz i śnieg ... Przez to opóźnienie pewnie nawet jak wystartują, to nie osiągną ubiegłorocznych rozmiarów (Silberfeder u mnie miały na pewno ponad 2,5 metra). Ale rok temu było duuużo cieplej. Po prostu w oknie kuchennym każdego dnia rano widziałam, jak te miskanty są coraz wyższe.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 09:38, 28 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4031
Roocika napisał(a)


Chwasty ruszyły, spróbuję w tym roku je ogarnąć. Najbardziej mnie wkurzają chwasty w kostce. Wyrwać się nie da a zrywanie nic nie daje, odrasta z prędkością światła. Macie na to jakiś sposób?



Roundap w sprayu na podjazdy i ścieżki? Może jest coś mniej szkodliwego.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 14:31, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Asia, po Twoich fotkach poleciałam obejrzeć moje miskanty. Nie dają oznak życia :/ Kiepsko trochę. Rok temu na pewno już dawały. Ale czego się spodziewać. One ciepłolubne jak i ja, to nie będą się wychylać, jak tutaj mróz i śnieg ... Przez to opóźnienie pewnie nawet jak wystartują, to nie osiągną ubiegłorocznych rozmiarów (Silberfeder u mnie miały na pewno ponad 2,5 metra). Ale rok temu było duuużo cieplej. Po prostu w oknie kuchennym każdego dnia rano widziałam, jak te miskanty są coraz wyższe.



Kasiu,
Ten najgorszy miał dziś coś małego zielonego, może ruszy. Mam nadzieję, że Twoje ruszą. Trzymam kciuki.
Te moje nie były zbyt wysokie w ubiegłym roku, ciekawe jakie będą w tym.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:33, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


Roundap w sprayu na podjazdy i ścieżki? Może jest coś mniej szkodliwego.


No sama nie wiem jak z nimi walczyć, wrosły między kostkę na amen.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:38, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dzis trochę cieplej w końcu, plus 15 na termometrze.
Teraz deszcz u nas potrzebny, to może wiosna przyspieszy. Gdzieniegdzie już sucho.

Z kwitnących u mnie tylko szafirki.
Już widzę, że w maju będzie biednie, ale z czasem dosadzę kwitnące wiosną drzewa i krzewy.







Buk Rohanii wystawił kotki



____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 14:39, 28 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)


No sama nie wiem jak z nimi walczyć, wrosły między kostkę na amen.


Spalić, to przynajmniej w miarę ekologiczna metoda, używa się do tego palnika - chyba z butlą z gazem. Nie wiem dokładnie, ale sąsiad tak robił. Ja wyrywam tylko trawę i czekam, aż zarośnie mchem, z mchem mi się podoba i nie zamierzam z tym walczyć.
Inna metoda - polubić
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 14:42, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Moje impulsywne zakupy
6 host Praying Hands oraz pierwiosnki ząbkowane Alba.

Hosty chce posadzić przy ganku, przy wejściu. Teraz mam żurawki i nie mogę na nie patrzeć wiosną i zimą. Są okropne.
Chciałabym posadzić czymś okrywowym zimozielonym, czy barwinek będzie ok.
A może coś innego co dobrze wygląda i nie straszy?
Rabatki przy domu są malutkie.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 14:44, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)


Spalić, to przynajmniej w miarę ekologiczna metoda, używa się do tego palnika - chyba z butlą z gazem. Nie wiem dokładnie, ale sąsiad tak robił. Ja wyrywam tylko trawę i czekam, aż zarośnie mchem, z mchem mi się podoba i nie zamierzam z tym walczyć.
Inna metoda - polubić

Aaa, spalić, dobry pomysł.
Mech lubię, nie usuwam Ale rosną sobie mniszki np. i skubańce tak kwitną, że nawet palcami nie można złapać, od razu przy ziemi
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:11, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Znalazłam taki pin, czy to barwinek

hosta
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Monia81 15:39, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8035
Asia a to nie kokoryczka ta niska odmiana, na barwinka mi nie wygląda, no ale mogę się mylić pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies