Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Zakrecona 16:14, 28 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ania z Malutki pod lasem pokazywała jakaś wypalarkę kiedyś i bardzo chwaliła

A o pomidorkach gdzieś czytałam, że żółknięcie liści może być objawem braku fosforu.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Magleska 16:16, 28 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18701
Asia
na chwasty w kostce -faktycznie taka wypalarka by była fajna -tylko podobno dość długo trzeba stać nad każdym chwaścikiem i wypalać .......

ja kiedyś karczerem potraktowałam ,ale póżniej musiałam piasek dosypywać ,bo wypłukałam ,więc tej metody nie polecam

szafirki śliczne
pomidorki możesz zasilać biohumusem ,albo jakimś innym ekologicznym odżywiaczem ....


zakupy też fajne

a przy ganku masz słońce ,czy cień ?......
barwinka nie mam ,więc nie mam zdania ....mam runiankę,ale
w słońcu robi się żółta -ona woli cień
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 16:27, 28 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Roocika napisał(a)



Chwasty ruszyły, spróbuję w tym roku je ogarnąć. Najbardziej mnie wkurzają chwasty w kostce. Wyrwać się nie da a zrywanie nic nie daje, odrasta z prędkością światła. Macie na to jakiś sposób?



Dobry nożyk i poduszka pod kolana . Lepszego sposobu nie znam. Wypalarki nie stosuję, boję się, że nie zauważę psa, jak podejdzie.

Podobno można spryskiwać octem.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 16:28, 28 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
ps. fajne zakupy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 18:42, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Monia81 napisał(a)
Asia a to nie kokoryczka ta niska odmiana, na barwinka mi nie wygląda, no ale mogę się mylić pozdrawiam

Coś mi właśnie nie pasowało Podobne ale jakieś inne
To muszę zobaczyć co to ta niska kokoryczka
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 18:45, 28 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Asia w tej donicy to na 100% nie barwinek. Wygląda mi na jakąś miniaturową kokoryczkę. Ładny jest barwinek większy, ma takie pstrokate liście i dość dobrze się rozrasta. Ten zwykły szybko się robi brzydki i na rabatkę przed domem bym go nie dawała. Pod jakieś krzaki i drzewa w mniej reprezentacyjnym miejscu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 18:52, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zakrecona napisał(a)
Ania z Malutki pod lasem pokazywała jakaś wypalarkę kiedyś i bardzo chwaliła

A o pomidorkach gdzieś czytałam, że żółknięcie liści może być objawem braku fosforu.


Magleska napisał(a)
Asia
na chwasty w kostce -faktycznie taka wypalarka by była fajna -tylko podobno dość długo trzeba stać nad każdym chwaścikiem i wypalać .......

ja kiedyś karczerem potraktowałam ,ale póżniej musiałam piasek dosypywać ,bo wypłukałam ,więc tej metody nie polecam

szafirki śliczne
pomidorki możesz zasilać biohumusem ,albo jakimś innym ekologicznym odżywiaczem ....


zakupy też fajne

a przy ganku masz słońce ,czy cień ?......
barwinka nie mam ,więc nie mam zdania ....mam runiankę,ale
w słońcu robi się żółta -ona woli cień


Coś będę próbować, jesienią trochę wydrapałam na kolanach ale widzę, że odrastają. Się ukorzeniły mocno.

Pomidorki czymś zasilę, może im czegoś brakuje, posadziłam je w tą ziemię do wysiewów, może jestem zbyt jałowa?

Przy ganku z jednej strony słonko jest tylko rano, ze 3 godzinki.
Po drugiej stronie od rana do południa, potem cień robi dom.

No właśnie myślałam o runiance ale widzę, że słonko nie dla niej.

Pytanie czy hosty dadzą radę w barwinku, czy on ich nie zagłuszy, i czy to będzie dobrze wyglądać? To by mi odpowiadało, bo barwinek jest zimozielony i nawet jak go śnieg przygniecie to nic mu nie będzie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:56, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)


Dobry nożyk i poduszka pod kolana . Lepszego sposobu nie znam. Wypalarki nie stosuję, boję się, że nie zauważę psa, jak podejdzie.

Podobno można spryskiwać octem.



Jesienią skrobałam chwasty ale taka szpatułką, nie nożykiem. Tak nożykiem spomiędzy kostek? Sprawdził się jakiś konkretny?

Agatorek napisał(a)
ps. fajne zakupy


Dzięki, jak na Internet to nieźle, mam nadzieję, że pasażerów nie będzie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:57, 28 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Asia w tej donicy to na 100% nie barwinek. Wygląda mi na jakąś miniaturową kokoryczkę. Ładny jest barwinek większy, ma takie pstrokate liście i dość dobrze się rozrasta. Ten zwykły szybko się robi brzydki i na rabatkę przed domem bym go nie dawała. Pod jakieś krzaki i drzewa w mniej reprezentacyjnym miejscu.


Gosiu, dziękuję.
A masz może jakiś pomysł co można dać z tymi hostami przy domu, żeby dobrze wyglądało?
Nie mam pomysłu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 19:00, 28 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Roocika napisał(a)


Jesienią skrobałam chwasty ale taka szpatułką, nie nożykiem. Tak nożykiem spomiędzy kostek? Sprawdził się jakiś konkretny?



Dzięki, jak na Internet to nieźle, mam nadzieję, że pasażerów nie będzie


kupiłam kilka najtańszych nożyków w Selgrosie (albo innym markecie) i powoli zużywam
To były chyba takie do obierania warzyw.
Szkoda lepszych na takie prace.

Stare szpatułki drewniane (takie kuchenne) też u mnie były w użyciu, zużywały się jednak szybciej niż nożyki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies