Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Magleska 22:47, 14 lis 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Asia nowa frontowa wymiata
ale też pozostałe rabaty prezentują się super
napracowałaś się w tym sezonie i efekt tego widać -masz piękny ogród
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 07:43, 15 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Śliczne choiny, będziesz je ciąć? Moje mimo, że mają trochę pod górkę z warunkami też w tym roku sporo urosły. Uwielbiam je
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Juzia 09:22, 15 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38670

Jest moc

A nowa frontowa szczególnie zasługuje na pochwały.
Wyszła super.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 18:02, 15 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, pięknieje Cię ogród super podsumowanie. Zauroczyła mnie skarpa z irgą, na żywo to dopiero musi wyglądać a jeszcze niedawno sadziłaś... jednak stwierdzam, że ogrody nie śpią  niewiele czasu wystarczy, by zmieniło się wiele. Frontowej jestem wielbicielką. Świetnie wyglądają też hortensje Limelight. Zdobią zdecydowanie i adekwatnie do pory roku Czy jeszcze planujesz jakieś prace w tym sezonie?
Basieksp 19:18, 15 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Też zwróciłam uwagę na tą irgę irga sama wsobie jest ładna kiedyś przez przypadek ją sobie posadziłam, podobały mi się właśnie jej listki, tylko ona u mie nie miała miejsca, jednak potrzebuje go dużo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 10:45, 16 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marlenaa napisał(a)
Asia, przepiękny przegląd. Teraz widać jak wiele zrobiłaś. Skarpa wymiata, śliczna jest Pozdrawiam.


Pracy dużo było oj dużo Najgorsze, że człowiek często widzi ile jeszcze ma do zrobienia

Irga na skarpie wreszcie się rozpanoszyła, dużo cierpliwości trzeba było.

Basieksp napisał(a)
Narecznica ma bardzo ładny kolorek też zostawiam suche kwiaty, jeżówek i rudbeki, a jak je jeszcze szron ozdobi, to dodatkowa ozdoba


Basiu, też mi się takie suchelce podobają, chociaż nie wszystkie byliny są ładne zaschnięte, np. przetaczniki na frontowej są brzydkie, może znajdę chwilę w weekend, żeby je ciachnąć.

sylwik69 napisał(a)
Asia tez jestem zdania,że hortki ładne są nawet o tej porze choiny kanadyjskie rzeczywiście szybko urosły...mam pytanie: czy będziesz je ciąć? jakie masz obserwacje? czy rzeczywiście lubią wilgoć?


Teraz z całą pewnością mogę powiedzieć, że pełne hortensje mają przewagę nad ażurowymi, bo je ładnie widać zimą, ażurowe są zupełnie niewidoczne.

Choiny sadziłam w 2018 roku, w tym roku wystrzeliły bardzo, wiosną je pierwszy raz cięłam i dostały też nawóz. Do tego u nas było bardzo mokro cały sezon. Moim zdaniem one uwielbiają wilgoć, wtedy są ładne zielone, w poprzednich bardziej suchych latach musiałam je podlewać, bo susze sygnalizowały zmianą barwy igieł.

Wiosną zamierzam je znowu ciąć.

Agatorek napisał(a)
Busz się robi niezły
A irga na skarpie cudnie wyglada. Mam u siebie tylko jeden krzaczek, ale kiedyś będę musiała nabyć jeszcze trochę


Agnieszka, na pstrokatej musi się zagęścić, nie wiem czy znowu mi coś tam nie wypadnie z nowo posadzonych roślin, to trudne miejsce.

Jak byś kupowała irgę, to polecam coral beauty, to ona ma takie ładne korale i przepięknie kwitnie, ładnie i szybko przyrasta
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:52, 16 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Asiu, fajny przegląd ogrodu zrobiłaś. Jesienne kolory jeszcze są wyraźne. Skarpa irgowa piękna.
U nas już prawie bez koloru, bez liści.


Basiu, dziękuję
U nas już też bez liści, graby łyse, platan już też. W mieście liście jeszcze na grabach i platanach się trzymają.
Tylko krzewuszki nana variegata i tawuły japońskie na frontowej jeszcze się trzymają

Alija napisał(a)
Świetny przegląd ogrodu, takie podsumowanie na koniec sezonu. Wszystko pięknie się prezentuje,
możesz spokojnie odpoczywać do wiosny.
Pozdrawiam.


Dziękuję Alu, zamierzam rzeczywiście ogrodowo odpoczywać do wiosny
Odpozdrawiam

Magleska napisał(a)
Asia nowa frontowa wymiata
ale też pozostałe rabaty prezentują się super
napracowałaś się w tym sezonie i efekt tego widać -masz piękny ogród


Dziękuję Madziu

Teraz niech roślinki rosną i przypadkiem nie wypadają, muszą nabrać ciałka


Margerytka40 napisał(a)
Śliczne choiny, będziesz je ciąć? Moje mimo, że mają trochę pod górkę z warunkami też w tym roku sporo urosły. Uwielbiam je


Asiu, cięłam je w tym roku pierwszy raz, trochę delikatnie, bo się bałam ale widzę, że to im służy, więc będę je cięła znowu wiosną. Nie wiem jeszcze jak wysoko je poprowadzić, jak widać na fotkach, mają co zimą zasłaniać

Juzia napisał(a)

Jest moc

A nowa frontowa szczególnie zasługuje na pochwały.
Wyszła super.





Frontowa dziękuję Wygląda jakby tam była od zawsze, dobrze się wpasowała
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:57, 16 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Asiu, pięknieje Cię ogród super podsumowanie. Zauroczyła mnie skarpa z irgą, na żywo to dopiero musi wyglądać a jeszcze niedawno sadziłaś... jednak stwierdzam, że ogrody nie śpią  niewiele czasu wystarczy, by zmieniło się wiele. Frontowej jestem wielbicielką. Świetnie wyglądają też hortensje Limelight. Zdobią zdecydowanie i adekwatnie do pory roku Czy jeszcze planujesz jakieś prace w tym sezonie?


Martuś, dziękuję za pochwały, cieszę się, że się podoba to co pokazałam

W tym sezonie już nic wielkiego nie planuję, może ciachnę te przetaczniki na frontowej, bo brzydkie są, wiszą im smętnie liście

Mąż ma sporo pracy jeszcze przy studzienkach i drenach, takiej typowo siłowej...

Basieksp napisał(a)
Też zwróciłam uwagę na tą irgę irga sama wsobie jest ładna kiedyś przez przypadek ją sobie posadziłam, podobały mi się właśnie jej listki, tylko ona u mie nie miała miejsca, jednak potrzebuje go dużo


Basiu, ja najbardziej jestem zadowolona z tej coral beauty, bo jest ładna większość sezonu i bezproblemowa, szybko przyrasta i nie jest "płaska". Po zimie ma brązowe liście, ale u mnie jest zimno, więc ma prawo, dość szybko się zbiera i wypuszcza nowe.
Nie lubię jej tylko pielić, zawsze wtedy mam ochotę ją wywalić
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:06, 16 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
I jeszcze na dowód, że ażurowych hortensji nie widać.
Tu rosną pomiędzy runianką, a nie widać, nawet na foto

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 13:09, 16 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ale za to pięknie widać trzcinniki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies