Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 20:47, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kordina napisał(a)
Asiu ta piwonia chińska Luois van Houttea przepiękna jest, ile kwiatów? Czy tam jest kilka krzaczków czy jeden? Tamte pozostałe, mimo, że jeden kwiatek to mają subtelny odcień różu, który bardzo lubię


To jeden krzaczek Kurczę nie wiem ile ma kwiatków, jutro sprawdzę

Tamte dwie miały być takie jak ta jedna

Ale też mi się podobają
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:48, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Pięknie u ciebie, suszy nie widać :⁠-⁠D

Dorii, dziękuję

Podlewamy, to no widać
U nas wczoraj padało.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kordina 21:23, 10 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Roocika napisał(a)


To jeden krzaczek Kurczę nie wiem ile ma kwiatków, jutro sprawdzę

Tamte dwie miały być takie jak ta jedna

Ale też mi się podobają

Nie licz to było pytanie o kwiatki w sensie krzaczki już wiem, ze jeden, niesamowicie bujny
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:25, 10 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6738
Asia, na chorobach się nie znam ale może nie ma co wpadać w panikę??? Eh, jak Mazana brakuje na forum

Ślicznie masz, zielono, a piwonie piękne U mnie tylko jedna kwitnie, napatrzeć się nie mogę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 20:03, 11 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Piękne piwonie i drzewa

Nie wiem, co dolega grujecznikowi, ale te ciemne okręgi raczej nie zwiastują niczego dobrego .
A jakie ma objawy?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 20:51, 11 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18651
Asia ależ ta bramowa jest wielka -piękna rabata już jest a co dopiero będzie ,jak się rozrośnie

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
basia3012 22:04, 11 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9542
Roocika napisał(a)
Na bramowej na razie jeden gatunek, też nn, te bardziej po lewej się rozkręcają.


Przytarasowe róże


Tawulec pogięty na skarpie


Kocimiętka w opasce domu (od południowej strony)




Piękne piwonie, tawulec super spełnia swoją rolę, róże cudne a kocimiętka jak kwitnie to jest jednym gęstym dywanem. Ja po kwitnieniu cięłam kocimiętkę i kwitła jeszcze raz. Takie róże przy tarasie to wielka przyjemność. Zaraz zaczną kwitnąć i wtedy siedzenie na tarasie to nagroda za wszelkie trudy. Należy Ci się Asiu taka nagroda.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 23:48, 11 cze 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Tak, też mi się podobają te przytarasowe roze w ogóle roze zaczynają do mnie przemawiac
____________________
Joanna Ogród długi
Roocika 08:03, 12 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kordina napisał(a)

Nie licz to było pytanie o kwiatki w sensie krzaczki już wiem, ze jeden, niesamowicie bujny




Magara napisał(a)
Asia, na chorobach się nie znam ale może nie ma co wpadać w panikę??? Eh, jak Mazana brakuje na forum

Ślicznie masz, zielono, a piwonie piękne U mnie tylko jedna kwitnie, napatrzeć się nie mogę


Staram się nie wpadać w panikę, bo jaki mam na to wpływ ale się martwię, szkoda by mi było bardzo stracić grujki

Napatrzeć się trzeba koniecznie

Agatorek napisał(a)
Piękne piwonie i drzewa

Nie wiem, co dolega grujecznikowi, ale te ciemne okręgi raczej nie zwiastują niczego dobrego .
A jakie ma objawy?


Dzięki Aga.

W sumie to podeszłam do niego, bo chciałam poprzycinać mu przemarznięte końcówki. Zauważyłam, że jedna spora gałąź uschła, a na drugiej zwiędły liście. Obie wychodziły z miejsca na pniu, które ubiegłej wiosny dostało od mrozu-pęknięcie mrozowe, dodatkowo rozsadzone. Te rany były oczyszczone i zasmarowane maścią. Tej wiosny jedna z ran dalej płakała.

Zrobiliśmy oprysk topsinem, bo jeszcze mieliśmy w zapasach. Za 2 tygodnie zrobimy scorpionem a potem kupię poliversum i mikoryzę i będzie co ma być. Na razie nie wygląda jakoś bardzo źle aczkolwiek porównując z latami ubiegłymi to liście ma mniejsze.

Magleska napisał(a)
Asia ależ ta bramowa jest wielka -piękna rabata już jest a co dopiero będzie ,jak się rozrośnie



Dzięki Madzia

basia3012 napisał(a)


Piękne piwonie, tawulec super spełnia swoją rolę, róże cudne a kocimiętka jak kwitnie to jest jednym gęstym dywanem. Ja po kwitnieniu cięłam kocimiętkę i kwitła jeszcze raz. Takie róże przy tarasie to wielka przyjemność. Zaraz zaczną kwitnąć i wtedy siedzenie na tarasie to nagroda za wszelkie trudy. Należy Ci się Asiu taka nagroda.


Basiu, dziękuję za tyle miłych słów.

Róże jak kwitną to pięknie pachaną, fajnie zaglądają na taras i można podziwiać z domu

Kocimiętka już powoli przekwita, mam nadzieję, że w tym roku dam radę przyciąć.

Joann napisał(a)
Tak, też mi się podobają te przytarasowe roze w ogóle roze zaczynają do mnie przemawiac


Dzięki Asiu, do mnie też gadają ale tylko jak kwitną. Potem mi się przypomina ich cięcie i wystarczą mi te przy tarasie i pod platanem

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:08, 12 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Weekendowe kadry.
Piwonie raz jeszcze, bo tak gorąco, że zaraz ich nie będzie.



Irysy zaczęły ale w tym roku skromnie, kępy są więc do podziału.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies