Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

Zakrecona 12:43, 14 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Nie chce Cię załamywać, ale wg mnie 102 tony.

U mnie na 660 m2 potrzeba około 45 ton (dziewczyny to potwierdziły).
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 12:45, 14 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Przy czym, o ile dobrze pamiętam, jedna ciężarówka to ok 25 ton.
Równo pięć transportów
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kawa8002 12:52, 14 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Mój poziom liczenia..... Ja do 10 tylko umiem
____________________
Kasia między polem a lasem
Roocika 13:37, 14 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dla ułatwienia wzór na gotowo:
masa (waga) piasku = gęstość nasypowa piasku [mokry 1,6 - 1,7 t/m3] x powierzchnia [w metrach kwadratowych] x wysokość warstwy piasku [w metrach]
Wynik wychodzi w tonach.
Duża ciężarówka piasku ma 25 ton.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kawa8002 14:48, 14 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Tak się zastanawiam, a jak byście przemeblowały te rośliny, które już są? coś tam zaczynam planować, bo muszę mieć zarys.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 15:17, 14 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Coś takiego wpadło mi w oko



____________________
Kasia między polem a lasem
Renii 21:47, 14 cze 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Witam Cię Kasiu bardzo serdecznie.
Życzę wytrwałości i cierpliwości. Ja mam podłoże spod pieczarek. Stosuje je od 3 lat pod warzywnik, nasadzenia. Glebę mam generalnie kwaśna sporo torfu. Podłoże które mam jest parowane. Otrzymuję je za darmo tylko transport mnie kosztuje, ale że mam daleko ok.40 km to koszt 1 dużego auto to ok. 200 zł
Nie śpiesz się z decyzjami. Spokojnie Przemyśl swoje decyzje, ale masz dobrych doradców to będzie ok.
Powodzenia



____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
la_estrellita 10:27, 15 cze 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Witam Kasiu. Przybiegłam do Ciebie za sprawą Asi/Makadami poczytać dyskusję o żywopłotach, które pozostawiają widok na okolicę. Podobnie jak Ty zaczynam dopiero tworzyć ogród. Powiem Ci w tajemnicy, że mi również pierwsze wpisy Toszki w moim wątku podcięły skrzydła. Mało się nie popłakałam a nawet obraziłam ale ciiii.... . To było jakby mi ktoś w łeb obuchem przyłożył. Chciałam nawet usunąć się z forum bo przecież nie będzię mi żadna Toszka mówiła, że głupio robię . Cieszę się, że do Ciebie dobre rady docierają znacznie szybciej niż do mnie. Zaznaczam i będę się uczyć razem z Tobą. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Gutlandia
makadamia 10:55, 15 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kawa8002 napisał(a)
Coś takiego wpadło mi w oko



Każdemu by wpadło.

Ale zwróć uwagę: na jakim tle ta bylinówka rośnie?

Do tego nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że tego rodzaju bylinówki są znacznie bardziej pracochłonne niż nasadzenia krzewiaste, które teraz masz...

Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcać, ale żebyś była świadoma konsekwencji różnych wyborów.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kawa8002 11:03, 15 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
makadamia napisał(a)


Każdemu by wpadło.

Ale zwróć uwagę: na jakim tle ta bylinówka rośnie?

Do tego nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że tego rodzaju bylinówki są znacznie bardziej pracochłonne niż nasadzenia krzewiaste, które teraz masz...

Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcać, ale żebyś była świadoma konsekwencji różnych wyborów.



No bo piękne jest, nieprawdaż?
Ale bardzo się cieszę, że piszesz. Trzeba mnie hamować, stopować, korygować. Bo ja jak dziecko. Chodzić nie umiem, ale biegać bym chciała i to JUŻ

Dookoła działki będzie żywopłot najprawdopodobniej z tui szmaragdowych, tylko od strony lasu świerk serbski (chyba bardziej tam pasuje). Takie będą "ramy", a co dalej..... hulaj dusza.
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies