Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

Toszka 23:30, 19 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kawa8002 napisał(a)
Chyba jednak rozplenica będzie tam ładniej wyglądała. Może dosadzę czosnki, żeby wcześniej coś kwitło. Czy stanowisko pod nią przygotowuje się podobnie do Hakonechloa?


Rozplenica głęboko się korzeni w przeciwieństwie do Hakonechloa. Sadź ja co 1-1,50m. Dołki trzeba przyszykować na bogato - obornik, sporo kory, mączka bazaltowa, ew. kompost. Dołek przygotuj sporo głębszy i szerszy. Sporo, by był zapas dobroci. Możesz posadzić czosnki, krokusy, cebulicę syberyjską o hipnotyzującym kobaltowym kolorze, możesz irysy cebulowe, mozesz tulipany botaniczne (niskie i nie trzeba wykopywać cebulek).
Cebulek trzeba sporo kupić - setki. Radzę sadzić plamami. I tak dobrać gatunki, by jedno po drugim na wiosnę kwitło.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 00:03, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
A Perovskia łobodolistna 'Blue Spire co ile się sadzi, skoro ona sie tak rozrasta?
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 00:22, 20 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Niech no ja pomyslę....miałam jedną i muszę sobie zwizualizować...jesli chcesz szpaler to minimum co 1,5-2m. Na wiosnę tniesz krótko/nisko nad ziemią, ok 10-20cm.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 02:21, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dopytuję, bo jest w promocji po 3,5. Musze policzyć ile jej potrzebuję.
____________________
Kasia między polem a lasem
Zakrecona 07:12, 20 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasiu, a Ty spać nie możesz?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kawa8002 09:37, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Kapitalny remont i jego wykończenie, zbliżająca się jesień i plany ogrodowe dają mi taki mętlik, że ciągle o tym myślę, planuję, a najlepiej robi się to w nocy,kiedy wszyscy śpią
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 11:34, 29 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Idzie jesień, czas popracować. W sobotę przygotowujemy pas pod tuje przy siatce. I teraz pytanie, co jeszcze by "za jednym zamachem" posadzić? Strona północna (od łąki). Chciałabym na terenie, gdzie za kołem jest trawa kilka drzew. W rogu na żwirze "lasek brzozowy", a do bramy hortensje. I co dalej?

____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 23:24, 29 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Musze się o jedną rzecz zapytać, bo bardzo mnie nurtuje. A to ważna rzecz.
Mianowicie na zdjęciach uderza mnie jakość i kolor twojej trawy...marny, kiedy za płotem na łąkach widać soczystą zieleń.
I przechodze do meritum
Czy w trakcie budowy domu ziemia z wykopów była rozparcelowana po ogrodzie?
Czy po budowie ogród był jakoś przekopany?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wiklasia 23:40, 29 sie 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Te zdjęcia niekoniecznie są aktualne. Kasia publikowała je już wcześniej -tu pełnią pewnie rolę poglądową.

Mój "quasi - trawnik" tak wygląda jak w upały przesadzę z koszeniem (zbyt nisko i za często) i nie zafunduję mu żadnego podlewania.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
kawa8002 06:41, 30 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)
Musze się o jedną rzecz zapytać, bo bardzo mnie nurtuje. A to ważna rzecz.
Mianowicie na zdjęciach uderza mnie jakość i kolor twojej trawy...marny, kiedy za płotem na łąkach widać soczystą zieleń.
I przechodze do meritum
Czy w trakcie budowy domu ziemia z wykopów była rozparcelowana po ogrodzie?
Czy po budowie ogród był jakoś przekopany?



To są zdjęcia z czerwca. Owszem w trakcie budowy jakieś śmieci były "wywalane" na działkę, ale przy podjeździe. Przed sianiem ziemia była "przebronowana", nawieziono humus oraz mączkę (chyba tak się to nazywa) z oczyszczalni.
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies