Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

wiklasia 22:35, 17 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
ta niespodzianka to chyba jakieś takie klonowate z daleka, ale nie jestem dendrologiem więc to takie strzelanie w ciemno
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Toszka 23:29, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Lawendę za gęsto posadziłaś. Spokojnie ją sadź co 60-70cm co najmniej.
I kamienie odsuń od nasady, bo złapie grzyba od nadmiaru wilgoci.

Siewka przypomina mi głóg
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wiklasia 00:10, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
kawa8002 napisał(a)
Takie mam pomysły. Niestety inaczej nie umiem tego rozrysować


pięć jesionów po wewnętrznej linii koła, po obrysie kosaćce?
pięć śliw i po obrysie szałwia?
szpaler, gaik, sadzone po siatce, po łuku - to widziałam, ale tak w koło, po okręgu sadzić drzewa to pierwszy raz się z czymś takim spotykam, no i nie wiem, ja bym się nie zdecydowała
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Toszka 00:15, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Też mnie te jesiony zdziwiły, zwłaszcza, że to wielkie drzewa - 25-40m wysokie....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
waldek727 03:52, 18 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tu na Ogrodowisku już się takimi skrótami lub wymyślonymi nazwami roślin operuje, że ja się we wszystkim nie łapię. Może tu chodzi o (Acer negundo).
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kawa8002 08:27, 18 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)
Też mnie te jesiony zdziwiły, zwłaszcza, że to wielkie drzewa - 25-40m wysokie....



Jesiony zaznaczyłam, bo już tam są. Zeszłej jesieni przytaszczyłam je z drugiej części działki. Nie muszą zam zostać.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 08:28, 18 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
wiklasia napisał(a)

pięć jesionów po wewnętrznej linii koła, po obrysie kosaćce?
pięć śliw i po obrysie szałwia?
szpaler, gaik, sadzone po siatce, po łuku - to widziałam, ale tak w koło, po okręgu sadzić drzewa to pierwszy raz się z czymś takim spotykam, no i nie wiem, ja bym się nie zdecydowała



Hmmmm........
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 08:58, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kawa8002 napisał(a)



Jesiony zaznaczyłam, bo już tam są. Zeszłej jesieni przytaszczyłam je z drugiej części działki. Nie muszą zam zostać.


Waldek zadał pytanie czy to są jesiony czy klony jesionolistne?
A jesli jesiony to jakie?
To wazne, bo to potężne drzewa. Widziałaś dorosłe jesiony?
Potężne, szybko roznące.
Przy tym posadziłaś w okręgu o średnicy 10m...drzewa, które za 10-15 lat będą same mieć po min. 10m.
Straszliwe gęsto sa posadzone. Jeszcze dwa tak posadzone mogą mieć praktyczne uzasadnienie pod hamak...

Kasiu proponuję wizualizację
zrób zdjęcie od frontu. I w koło narysuj sobie 5 wielkich drzew. Zobacz sama jak to będzie wyglądać...

Tak samo z dębami czerwonymi...widziałaś te drzewa? Wiesz jak są duże? Zaznaczyłaś je co 5m..
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 09:08, 18 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)


Waldek zadał pytanie czy to są jesiony czy klony jesionolistne?
A jesli jesiony to jakie?
To wazne, bo to potężne drzewa. Widziałaś dorosłe jesiony?
Potężne, szybko roznące.
Przy tym posadziłaś w okręgu o średnicy 10m...drzewa, które za 10-15 lat będą same mieć po min. 10m.
Straszliwe gęsto sa posadzone. Jeszcze dwa tak posadzone mogą mieć praktyczne uzasadnienie pod hamak...

Kasiu proponuję wizualizację
zrób zdjęcie od frontu. I w koło narysuj sobie 5 wielkich drzew. Zobacz sama jak to będzie wyglądać...

Tak samo z dębami czerwonymi...widziałaś te drzewa? Wiesz jak są duże? Zaznaczyłaś je co 5m..



Sadziłam je - bo "ładnie wyglądały", zupełnie nie biorąc pod uwagę togo, o czym piszecie. A że miałam je "pod ręką", to skończyły u mnie. Nie wiem, co to za odmiana. Nie upieram się przy nich. Zaznaczyłam na mapce, ponieważ już tam są.
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 09:18, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, proponowałam ci, abyś zerknęła do Małej Mi. Zrozumiesz jak ważny jest dobór gatunków i odmian, po to by za 10 lat nie mieć problemów z zagęszczeniem i...niezbędną pielęgnacją.

Duże drzewa najlepiej posadzić np. w rogu ogrodu...z 5m od płotu. Byle nie przy nim samym.

EDIT
w tym kółku za 10 lat będziesz mieć jeden widok z okna...na same pnie.
W cieniu takiego zagęszczenia drzew o masywnych, rozłożystych koronach nawet trawa nie będzie chciała rosnąć...nie pisząc już o bylinach.

Planuj ogród z wizją na "jak będzie wyglądać za 5-10lat"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies