Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

MalgosiaW 11:26, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
kawa8002 napisał(a)
Ja to mam pecha. Noga w ortezie.
Ale ręce sprawne, więc nadal przeglądam i dumam.


Kasiu przykro mi bardzo. Teraz szukaj, myśl, planuj. I dziej się z nami pomysłami

Zdrówka życzę
kawa8002 07:54, 17 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)
Kasiu, nanoś wszystkie rosliny na mapkę ogrodu. Pokazuj co i jak.

Trzymam kciuki. Zdrowiej.
Zaglądam do ciebie często czekając na twoje plany, propozycję. Nie chcę się poganiać, byś pod presją nie była. Pospiech to zły doradca.

Brzozy mogły liscie gubić, bo straszna susza i spiekota w tym roku, a brzoza lubi wodę.
Brzoza Dorenboos ma większe liście niż zwykła. Wszystkie liściaste drzewa gubią liście i one łatwiejsze są do sprzątnięcia z trawnika niż np. igły z iglaków.
Liśćmi nie przejmuj się, bo mozna je sypać na rabaty lub na kompost. To najwspanialszy materiał kompostowo-ściółkujący.
Dęby tak...ale nie w szpalerze, bo dęby mają skłonność do np. mączniaka i szpaler obsypanych "mąką" drzew nie jest budującym widokiem.
Nanoś pomysły na plan. W ten sposób coś powstanie. Chętnie pomogę, ale muszę być na bieżąco z twoimi pomysłami



Dzięki za wsparcie. Powiem szczerze, że znowu byłam w kryzysie. Dobrze, że idzie zima. Zdążę się stęsknić, nabrać chęci i siły.
Żeby nie było, że tylko leżę i jęczę, to wczoraj jakoś poprzesadzałam lawendy. Oczywiście zabrakło ich, a kupienie pewnie zajmie chwilę, bo mam problem z jazdą. Wieczorem może uda mi się wstawić zdjęcia. Z telefonu nie bardzo umiem, więc muszę pokombinować. Wyrosło mi też "coś", czego z pewnością nie sadziłam, ale przyjemnie wygląda (trochę do klona podobne, ale ma czerwone gałązki). To zdjęcie też wstawię "do diagnozy". Zaczęłam też przygotowywać rabaty pod rozplenice. Ciężko idzie, bo jestem ograniczona, a trzeba zdjąć kamień. Karkołomnie wygląda to moje kopanie, ale przynajmniej "coś się dzieje".
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 08:14, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, spokojnie podziałasz. Nigdy nie jest tak, że ogród w jeden czy dwa sezony powstaje. Finanse i moce przerobowe mają swoje ograniczenia. Koniec. Kropka

Najlepszym sposobem na tworzenie ogrodu jest plan i tworzenie rabata po rabacie. Nie po trochu to tu i tam...tylko sektorami. Takie zrobione rabaty motywują do dalszej pracy, bo namacalnie widzisz efekt

I jeszcze jedno. Zerknij do Małej Mi. Pokazuje jak ogród rozrósł się.
Zajrzyj tam, po zdjęciach. Zrozumiesz dlaczego trzeba starannie dobrać rosliny. Jesli poczytasz co Ania pisze przy tej okazji to zrozumiesz, że przy radosnych nasadzeniach może czkawką odezwać się późniejsza pielęgnacja i okiełznanie roslin.
Dlatego też starannie trzeba dobierać drzewa i krzaki...i tak ważne są gabaryty.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 08:38, 17 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
wieczorem postaram się ponanosić moje pomysły na mapkę. Zobaczymy, jak mi to wyjdzie Przeglądam wątki, ale jest tego tak dożo, że dostaję poplątania.
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 09:00, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, zaloguj się na Pintereście (to jeden z najlepiej zabezpieczonych portali i nie ma ryzyka wirusów etc). Utwórz tablice. Zainstaluj przycisk "Pin" z swoim komputerze. I przypinaj zdjęcia na tablicy (-ach). Wszystko co ci się podoba. Wszystko co wpadnie w oko.

Taka kolekcja zdjęć, po jakimś czasie uwypukla nasz gust. Od razu po zestawieniu zdjęć widać co nam w duszy gra. Nie jedno-dwa zdjęcia, ale właśnie setka albo kilka setek.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 09:14, 17 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Mam tam konto, dodaje co mi się podoba, ale tego przycisku nie posiadam. W pracy nie ma opcji, na domowym go zainstaluję.
____________________
Kasia między polem a lasem
Roocika 13:24, 17 wrz 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Jejku, współczuję kontuzji. Zdrowia życzę oczywiście.
Ostatnio doszłam do wniosku, że ja już 2 sezon mam bezproduktywny z powodów zdrowotno-rodzinnych i szykuje się kolejny więc głowa do góry Może coś poplanujemy chociaż.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kawa8002 18:52, 17 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wczorajsza praca. Lawednowa rabatka. Nie skończona, bo lawendy zabrakło




____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 18:53, 17 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
A to "niespodzianka"
Co to?

____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 21:30, 17 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Takie mam pomysły. Niestety inaczej nie umiem tego rozrysować

____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies