Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

Toszka 23:15, 03 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tuja kolumnowa szyszkuje...niestety. Mam kilka i mnie wkurzają
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 23:21, 03 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
A te szyszki Cię wkurzają, bo....?
Są szkodliwe dla rośliny, osłabiają ją, czy się sieją...?
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 23:36, 03 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Paskudnie wyglądają. Na początku są zielone, a potem suche, brązowe, na samych końcach gałązek. Wizualnie sprawia wrażenie brązowych tuj, zamiast cudnego szmaragdowego koloru.
I na dodatek te szyszki trzymają się na tui niemal cały czas...nawet jak uschną.
Na szczęście mam dosłownie kilka sztuk kupionych jako szmaragdy...i posadzone są pomiędzy szmaragdami. Nie rażą w masie dzięki temu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MalgosiaW 12:35, 06 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
kawa8002 napisał(a)
A na czym polega różnica między tują szmaragd, a tują kolumnową?


Witaj Mam żywopłot z tui 'Columna'. Połowa rośnie ok, połowa tak szyszkuje, że prawie nie widać zielonych gałązek. Tuje wyglądają brzydko, łyso i chorowicie Gdzieś przeczytałam, że tuje szyszkują gdy mają złe warunki do wzrostu. Gdybym mogła cofnąć czas zdecydowałabym się na tuje 'Szmaragd'.

Patrząc po ilości cebulowych zapowiada się u Ciebie piękna wiosna.

Pozdrawiam gorąco
makadamia 12:38, 06 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Kasiu, jak tam kopanie idzie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kawa8002 20:54, 07 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
makadamia napisał(a)
Cześć Kasiu, jak tam kopanie idzie?


Kopanie w chwili obecnej przerwane, bo wyszło mi nosem. Dosłownie i na czerwono. Muszę odpocząć, bo remont w domu i w ogrodzie, praca i początek roku szkolnego, to widocznie nieco za dużo. Wyrywam zielsko i dumam, co zrobić z tymi roślinami, które mam.
____________________
Kasia między polem a lasem
MartaKozak 14:56, 12 wrz 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
kawa8002 napisał(a)
I jeszcze.

Póki co "dodałam do koszyka" 40 czosnków błękitnych, 50 czosnków główkowatych,30 CZOSNEK PURPLE SENSATION, 40 Mieczyków BIZANTYJSKICH i 10 Szuberta.
Czy myślicie, że na te dwie ww rabaty (w sumie około 10m) wystarczy?


Fajne zakupy zrobilas Mysle ze na te 2 rabaty starczy spokojnie. Moze z nizszego pietra i wczesniej kwitnoncych daj narcyzy i/lub tylipany? Ja w B tez kupilam.
Pewnie to wiesz, ale mieczyki sie sadzi na wiosne, one nie zimuja u nas.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
kawa8002 22:24, 15 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Ja to mam pecha. Noga w ortezie.
Ale ręce sprawne, więc nadal przeglądam i dumam.
Mąż trochę nosem kręci na te brzozy, bo śmieciuchy. Niby racja, ale urocze są. Przyglądałam się dzisiaj tym, które za płotem rosną. One prawie całe żółte już są, a niektóre prawie gołe. To kwestia tego lata, czy faktycznie tak wcześnie gubią liście? Inne drzewa wyglądają, jakby nawet nie myślały o jesieni.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 22:34, 15 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
A od strony łąki przed tujami posadzę dąb czerwony. Wyliczyłam 4 sztuki.
____________________
Kasia między polem a lasem
Toszka 11:04, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, nanoś wszystkie rosliny na mapkę ogrodu. Pokazuj co i jak.

Trzymam kciuki. Zdrowiej.
Zaglądam do ciebie często czekając na twoje plany, propozycję. Nie chcę się poganiać, byś pod presją nie była. Pospiech to zły doradca.

Brzozy mogły liscie gubić, bo straszna susza i spiekota w tym roku, a brzoza lubi wodę.
Brzoza Dorenboos ma większe liście niż zwykła. Wszystkie liściaste drzewa gubią liście i one łatwiejsze są do sprzątnięcia z trawnika niż np. igły z iglaków.
Liśćmi nie przejmuj się, bo mozna je sypać na rabaty lub na kompost. To najwspanialszy materiał kompostowo-ściółkujący.
Dęby tak...ale nie w szpalerze, bo dęby mają skłonność do np. mączniaka i szpaler obsypanych "mąką" drzew nie jest budującym widokiem.
Nanoś pomysły na plan. W ten sposób coś powstanie. Chętnie pomogę, ale muszę być na bieżąco z twoimi pomysłami
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies