Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

kawa8002 07:43, 06 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
W najszerszym miejscy ma 6 metrów, długość około 20. Strona północna, słońce cały dzień. Zimą wietrznie.

Taki widok z wewnątrz:

____________________
Kasia między polem a lasem
Wiolka5_7 13:53, 08 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Jesli ta rabata ma być widoczna z każdej strony to trzeba wyższe pietro zrobić po środku, tak myślę a na brzegu rabaty wokoł dopiero nizsze piętro
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kawa8002 13:58, 08 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)
Jesli ta rabata ma być widoczna z każdej strony to trzeba wyższe pietro zrobić po środku, tak myślę a na brzegu rabaty wokoł dopiero nizsze piętro



Hmmm...
A te wyższe piętro, to np. trawy, czy może coś zimozielonego na pniu w środku, a na zewnątrz trawy?
____________________
Kasia między polem a lasem
Wiolka5_7 16:11, 08 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
kawa8002 napisał(a)



Hmmm...
A te wyższe piętro, to np. trawy, czy może coś zimozielonego na pniu w środku, a na zewnątrz trawy?


Myślę,że tak skoro ta rabata bedzie widoczna z różnych stron
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 23:38, 08 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To długa rabata, potrzebujesz tam drzew, co najmniej 3, dopiero pod nimi planuj.
Same malutkie to za mało, aby nadać rabacie znaczenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kawa8002 23:42, 08 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Gardenarium napisał(a)
To długa rabata, potrzebujesz tam drzew, co najmniej 3, dopiero pod nimi planuj.
Same malutkie to za mało, aby nadać rabacie znaczenie.


A drzew wysokich, czy raczej czegoś szczepionego do 1,5m? Bardziej kolumnowego, czy rozłożystego?
Środek rabaty jest ok. 8m od domu. Nie będzie to za blisko?
____________________
Kasia między polem a lasem
Makao_J 11:34, 09 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Pewnie chodzi o wysokie. Może graby lub brzozy. U Mai w ogrodzie polecane były lipy np.Fastigiata. Lipy można sadzić przy chodnikach bo ich korzenie nie rozwalą go. Ale to rzecz gustu.
Możesz poszukać takich ozdobnych np. Klon strzępiastokory.

Jak nie chcesz szerokich to patrz na kolumnowe. Drzewa nadadzą charakteru i dadzą trochę cienia i osłonią ogród od silnych wiatrów. Będziesz miała szpaler z drzew.

Nie masz ich za dużo w ogrodzie.

Potem komponuj trawy wysokie, trawy niższe, byliny wyższe i troche płożącego.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kawa8002 12:18, 09 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Makao_J napisał(a)
Pewnie chodzi o wysokie. Może graby lub brzozy. U Mai w ogrodzie polecane były lipy np.Fastigiata. Lipy można sadzić przy chodnikach bo ich korzenie nie rozwalą go. Ale to rzecz gustu.
Możesz poszukać takich ozdobnych np. Klon strzępiastokory.

Jak nie chcesz szerokich to patrz na kolumnowe. Drzewa nadadzą charakteru i dadzą trochę cienia i osłonią ogród od silnych wiatrów. Będziesz miała szpaler z drzew.

Nie masz ich za dużo w ogrodzie.

Potem komponuj trawy wysokie, trawy niższe, byliny wyższe i troche płożącego.


Tam bardziej chyba strzępiaste bym widziała. Drzew u mnie kilka jest, ale małe i słabo widoczne. Niemniej jednak i tak za mało, jak na taką powierzchnię.
Dumam dalej
____________________
Kasia między polem a lasem
Roocika 15:44, 09 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu a może jakieś drzewa kwitnące wiosną, np wiśnie kanzan, one są szczepione, można pod nimi coś posadzić i będzie możecie z tyłu widać co jest na nowej rabacie?
Chociaż nie jestem ekspertem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wiolka5_7 15:51, 09 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Też myslałam właśnie o drzewach,ale nie chciałaś musi być wyższe piętro jak Danusia mówi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies