Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

ewsyg 14:51, 12 lut 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Malinio, na dzielenie traw to chyba jeszcze za wcześnie, ale ja tam specjalistka nie jestem.

Mam prośbę do Toszki. Zajrzyj do mnie bo mam pytania odnośnie zakwaszania ziemi siarką.

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Wiolka5_7 15:20, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
malinia napisał(a)

dobrze że każdą okryłam na zimę bo mrozu było sporo ....a że pierwszy raz zimują to się bałam o nie
ciekawa jestem jak zakwitną
Chciałabym też podzielić część miskantów tych które mam już 2-3 lata wiosną czy zrobić to lepiej przed tym jak ruszą ??

Miskanty dzielimy wtedy jak zaczną rosnąć i będzie widać zielone
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malinia 18:50, 12 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Dziękuję dziewczyny za rady !! Nigdy nie dzieliłam traw ..jestem zupełnie w tej dziedzinie zielona jak i one ;D
a fajnie byłoby może przenieść cześć w inne miejsca uwielbiam trawy
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Wiolka5_7 19:28, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
malinia napisał(a)
Dziękuję dziewczyny za rady !! Nigdy nie dzieliłam traw ..jestem zupełnie w tej dziedzinie zielona jak i one ;D
a fajnie byłoby może przenieść cześć w inne miejsca uwielbiam trawy

Nie ma sprawy wszyscy się uczymy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malinia 09:19, 13 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
ja cały czas myślę o tym co posadzić na główną część przy tarasie gdzie jest zejscie przy schodach . tutaj ....
to jestta część gdzie jest 8,5 metra zdjęcie stare sprzed rozpoaczęcia moich poczynań z przygotowaniem ziemi także się nie przestraszcie
na biało zaznaczyłam dwie azalie japońskie na słupku przy zejsciu ze schodów a na zielono to mąż posadził takie iglaki ( kurcze nie wiem jak się to nazywało ale to się prowadzi jako takie ala japońskie ) tak aby był też akcent zimozielony .
Toszka wiem .....nie pytałam czy dobrze ale to koncepcja mojego em ...na którą on się tak uparł ;p ;-D
wzdłuż całego pasma tarasu na górze jesienią i przy schodach jesienią posadziłam masę tulipanów ( tak aby wiosną nim coś posadzę cieszyło moje oko ;p )
Wiadomo że te tulipany tam nie zostaną na zawsze bo dopiero docelowa koncepcja na to miejsce mam nadzieję zrodzi się niedługo ale cebule wykopię i będą na za rok
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 09:20, 13 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
dla przypomnienia na odcinku 2,8 metra rozplenice są obecnie , na odcinki 3,5 hortensje bukietowe , na odcinku wschodnim są rododendrony , odcinek 6,8 metra to wrzosowisko
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Makusia 18:07, 13 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Przywitujęsię
Nadrobić obiecuję w najbliższym czasie. Na szczęście nie jest to jeszcze 1000 stron
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
malinia 19:22, 13 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mam w głowie pustkę ....nic dosłownie nic
wiem jedno chciałabym odgrodzić taras od widoku bo akurat na wprost tarasu teraz ktoś się buduje i chciałabym zachować jak najwięcej prywatności bo latem bardzo dużo czasu spędzam na tarasie .
Tak wiem tuje ....są posadzone rosną ...ale nim urosną na tyle ile mi trzeba to z 3 lata minimum.
posadziłam też w rogu ogrodu sosny 4 żeby było zielono też zimą a ta część ogrody tu akurat tylko kompostownik i trawy wiec luz....tylko też nim te sosny sobie urosną z tych karzełków to ....
nie wiem czy takie rozwiązanie nie będzie dobre
i na tym zrobić rabatę róż pnących i dołem coś ładnego
heeelp
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Magleska 20:54, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
o kurczę ....u Ciebie też dylematy ....a ze mnie marny pomagacz widziałaś jaki mam misz-masz
....musisz zdecydować w jakim stylu chcesz tą skarpkę przy tarasie ....
czy jednolite nasadzenia ,czy różności ...
ja swój skalniak też będę trochę zmieniać ,tzn ujednolicać ...
mi się takie skarpy jak u Kasi podobają
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5161-moj-ogrod-pod-gorke?page=1264

oglądaj pinteresta -tam też dużo pomysłów ,bo na wątkach czasem ,zanim do fotek się dokopiesz ,to trochę się trzeba naszukać

a na wprost tarasu ,jeśli chcesz sie zasłonić ,to jakieś większe drzewa może ....
Miłego wieczoru
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
malinia 21:19, 13 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Na tych niższych partiach to jestem zdecydowana rozplenice, hortensje różaneczniki podosadzać mniejszymi trawkami mam zapisane nawet co koło rodkow.
Dla mnie teraz najważniejszy jest ten kawałek przy zejściu z tarasu. Bałam się tego tknać w zeszłym roku więc miejsce przeczekalo zimę.
Teraz jednak już nie chce czekać i zacząć działać.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies