Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

malinia 18:44, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Już wiem że za dużo nasion dalam w jedną sakiewke ;D hihi ale co tam najwyżej później jakoś podzielę ;D
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Wiolka5_7 18:47, 17 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20426
malinia napisał(a)
Już wiem że za dużo nasion dalam w jedną sakiewke ;D hihi ale co tam najwyżej później jakoś podzielę ;D

Oj tam ,oj tam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malinia 18:51, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Nie wiadomo czy każde nasionko wzejdzie ;D więc wiesz ;D z jednego opakowania podzielilam na 18sakiewek... I tak nie wiem skad wezmę potem tyle doniczek żeby to hodować ;D
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Magleska 19:30, 17 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Już wysiewy masz Wow ...ja jeszcze nie ,może jutro tez powyśmiewam ....ale jak będzie ładnie ,to chcę zakończyć sprzątanie w ogrodzie ....
A u Kapiasa faktycznie masakra wśród traw ale napewno szybciutko to ogarną ....gorzej jak w pojedynkę walczy się z ogrodem - a tam wpadnie ekipa i sprzęty odpowiednie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
malinia 19:36, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
No wiesz... Te wysiewy to bardziej na pocieszenie sobie zrobiłam bo planu tarasu jak nie bylo tak nie ma
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Magleska 19:47, 17 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Patrzyłaś na realizacje Danusi ? Może tam coś Ci się spodoba ,albo na pinterescie ?
Pokaż jeszcze raz tą skarpę z dalsza ,ok ?
A znasz ten wątek - chyba Ci już o nim wspominałam

https://www.ogrodowisko.pl/watek/5161-moj-ogrod-pod-gorke?page=921
Albo ten

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty?page=763
Kurczę ....cieżko jest pomagać .... ja sama mam w planie pozmieniać na mojej skarpie....chociaż nie wiem jak mi to wyjdzie ,bo jak chodzę ,patrzę i myślę - to szkoda mi niektórych roślin wyrzucić .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
malinia 20:08, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

stare te zdjęcia ale dobrze widać zarys tarasu

na biało zaznaczyłam dwie azalie japońskie na słupku przy zejsciu ze schodów a na zielono to mąż posadził takie iglaki cisy które mają być prowadzone na japońskie coś jak u Danusi tak aby był też akcent zimozielony .
Toszka wiem .....nie pytałam czy dobrze ale to koncepcja mojego em ...na którą on się tak uparł ;p ;-D
wzdłuż całego pasma tarasu na górze jesienią i przy schodach jesienią posadziłam masę tulipanów ( tak aby wiosną nim coś posadzę cieszyło moje oko ;p )
Wiadomo że te tulipany tam nie zostaną na zawsze bo dopiero docelowa koncepcja na to miejsce mam nadzieję zrodzi się niedługo ale cebule wykopię i będą na za rok
na odcinku 2,8 metra rozplenice są obecnie , na odcinki 3,5 hortensje bukietowe , na odcinku wschodnim są rododendrony , odcinek 6,8 metra to wrzosowisko
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Magleska 20:34, 17 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Te fotki już widziałam a masz fotki już z tymi nasadzeniami ? ,.....bo ja wzrokowcem jestem i lepiej mi się myśli oglądając zdjęcia

Chcesz zasłonić taras ,czy raczej niższe nasadzenia ?

Jak po lewej masz rozplenice ,to może po prawej tez je powtórzyć ....tylko w innej ilości i rozstawie

Ja bym po lewej i prawej dała coś wyższego niż rodki ,czy hortensje .... tu gdzie słupy od tarasu ....
Może na pniu coś szczepionego ?np. Miłorząb jest piękny klony są cudowne ( uwielbiam każde )
Trzmielinki na pniu też fajnie wyglądają .....
Nie wiem co Ci się podoba ,jaki styl ogrodu chcesz mieć

.....i ze mnie marny doradca , sama popełniam mnóstwo błędów jeszcze ..
..jakie ogrody na forum są Twoje ulubione ?

Patrzyłaś na te co Ci zalinkowalam ? Podobają Ci się ,czy zupełnie nie Twój klimat ?

Wiem ,że dużo pytań i rozgadałam się jak nie wiem co przepraszam
mi z przedogródkiem i bokiem pomogła Ewa Anda .....z tyłu też dziewczyny doradzały może pochodź do innych i zaproś do siebie na myślenie
Tu jest bardzo dużo cudownych ogrodów i trzeba tez wiedzieć ,co samemu się chce i co w duszy gra ....
Ja do tej pory się motam co i jak chcę mieć...... - to tak na pocieszenie w podejmowaniu decyzji
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
malinia 20:42, 17 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Zrobię jutro zdjęcie
no właśnie wolałabym coś takiego wyższego chyba żeby jednak ten taras odcinało od widoku ponieważ tak jak pisałam za plotem ruszyła mi budowa domu jednorodzinnego i teraz całe lato będzie festiwal gapiów do mnie na taras...
uwielbiam ogrody angielskie romantyczne ...piwonie, róże angielskie , hortensje ale też japońskie azalie, trawy i klony.
Mam już obok tarasu rabatę klonów i azalii i chyba nie chce ich już powtarzać na tarasie bo mam już 5 klonów w ogrodzie.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Magleska 21:12, 17 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Wróciłam się trochę i znalazłam te nasadzenia które już masz ....i jak narazie super Ci idzie - na pewno coś fajnego wymyślisz sama
realizacje Danusi tez widziałaś..... teraz tylko dopasować pod siebie


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies