Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

eVka 15:28, 04 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malinia napisał(a)
10 ton ziemi humusowej( zamówione na sobotę )
16 worków kory
50 kg mączki
20 kg dolomitu
kompost
obornik
w sobotę będzie jazda dziewczyny ;-D

Toszka zadanie odrobione ????;-D

WOOOW kocham takie listy zakupowe ja dzisiaj tez wory targałam, znalazłam fajna mieszankę w małym sklepie ogrodniczym: kora przekompostowana, kompost, humus i tylko trochę torfu kwaśneg, do teho jakieś kwasy humusowe są dodane. Kupiłam na próbę 4 worki, żeby srawdzić co to.

Ale będzie u Ciebi kopanko, extra!
____________________
malinia 16:38, 04 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Oj szykuje sie na sobote starcie z ziemia
Mój mąż jest wielce uradowany he he
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 22:23, 04 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malinia napisał(a)
Bede robic kolejno metr po metrze jak cos dokupie
Głupia jestem ale juz sie nie mogę tego doczekać hihi

Toszka moja Ty skarbnico wiedzy i mój bacik w wolnej chwili ( bo wiem ze talich w sezonie jak na lekarstwo ) pomoglabys mi obrac jakis glowny zarys na tw moja tarasowa rabate? <3 blagam !


Przede wszystkim zastanów się co tam chcesz...czy trawy, czy kwiaty, czy elementy zimozielone...
Masz jakieś inspiracje? Na pintereście zalogowałaś się i zapisałaś co ci w duszy gra?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 06:15, 05 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Toszka napisał(a)


Przede wszystkim zastanów się co tam chcesz...czy trawy, czy kwiaty, czy elementy zimozielone...
Masz jakieś inspiracje? Na pintereście zalogowałaś się i zapisałaś co ci w duszy gra?

Toszka uwielbiam kwiaty bardzo ale z drugiej strony chciałabym żeby zimą ten ogród też nie straszył zwłaszcza taras bo mam widok z salonu .
Uwielbiam trawy mam sporo dorodnych już sadzonek , uwielbiam hortensje( mam bukietowe i ogrodowe) , lawendy, wrzosy , azalie .
Mój mąż uwielbia klony mamy chyba z 6 kupionych już .
Wiosną uwielbiam rabaty z tulipanów krokusów itd zawsze sadzę je jesienią
Ostatnio podobają mi się też róże.
Widzisz dużo tych rzeczy mi się podoba ale tak do kupy umiejętnie to zebrać to jest mi ciężko ;(
Ogólnie ogrody traw , ogrody angielskie i ogrody japońskie mi w duszy bardzo grają .

Chciałabym też żeby te rośliny przy tarasie dawały lekki parawan w sensie ograniczyły widoczność bezpośrednią na nas bo widać nas tam jak na ręce a nie chce żeby nas tak było widać jak jemy obiad czy śniadanie .
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 09:29, 05 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malinia napisał(a)

wymęczyłam plan ogrodu bez rabaty tymczasowej
jak widzicie żeby zrobić tą linię tarasu to jest potrzebne duuużo roślin bo tych metrów jest i jest ....pomożecie ? <3

poza tymi 3 drzewkami w rzędzie po lewej to wszystko generalnie jest chyba do przesadzenia ;/
kwadrat po lewej to borówki dwa kwadraty po prawej to kompostownik
Różowe drzewka to wiśnia kuki shidare i klony małe kulki po prawej hortencje które tez pewnie będą musiały zmienić miejsce.


Zaznacz kierunki świata. To ważne by wiedzieć jak operuje słonce i cień.

Intymnośc w ogrodzie daje żywopłot i sprytnie posadzone drzewa, tak by korony zasłaniały widok z okien sąsiadów.
Jedna kratka to ile metrów?
Większe cyferki poproszę, bo mi moja paszcza zjadła okulary i niedowidzę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Adela 20:44, 06 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
malinia napisał(a)
10 ton ziemi humusowej( zamówione na sobotę )
16 worków kory
50 kg mączki
20 kg dolomitu
kompost
obornik
w sobotę będzie jazda dziewczyny ;-D

Toszka zadanie odrobione ????;-D


Gdzie kupujesz to „złoto” do ogrodu? Masz jakieś pewne źródło?
____________________
Ela - Moja ostoja
malinia 06:50, 07 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

dziś akcja ziemia ;p
w związku z tym pytanie moje co zrobić z tymi hortensjami ?
2 bukietowe 3 ogrodowe ??
cz dac je na lewo przy bruku czy całkowicie przenieść przy tarasie czy w inne miejsce ?bo przydałoby się je wykopać i podnieść poziom ziemi tam bo jest skos teraz jak przyszedł bruk i poziom się podniósł
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 08:33, 07 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teraz jesli wykopiecie to na 90% nici będa z kwitnienia, bo bardzo odchorują przenosiny *w okresie wegetacji i kwitnienia jest olbrzymie ryzyko.

Proponuję aby obkopać naokoło, delikatnie by korzeni nie uszkodzić. W październiku przeniesiecie. A na razie ziemię przekopać naokoło. Wzbogacić.

Polecam wypielić dokładnie cały ten pas, tak by nie kopać zachwaszczonej ziemi.

Tam gdzie będa w przyszłosci posadzone hortensje ziemia musi być wyjątkowo dobrze "nakarmiona" dobrociami. Dobrze by było dodać siarkę i więcej kory wraz z obornikiem. Hortensje są żarłoczne i wola kwaśna ziemię.

Hortensje ogrodowe preferują półcień. Mozna je w przyszłości ulokować blisko borówek, różaneczników. Tam ziemia powinna byc szykowana jako kwaśna.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 10:34, 07 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Tylko tu jest cien gdzie sa
Pytanie przy bruku sadzic czy przy płocie????
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 17:38, 07 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Dzieje się....
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies